Matka Boża Częstochowska łączy cały świat

MBLaczySwiatDrodzy Przyjaciele!
W najbliższym czasie będziemy przeżywali wielkie chwile naszej Ojczyzny. Przyjeżdża papież Franciszek, zjeżdżają się młodzi z całego  świata na Światowe Dni Młodzieży, cały świat mówi o przesłaniu, jakie otrzymała św. Siostra Faustyna o Bożym Miłosierdziu. Na Jasnej Górze, u stóp Częstochowskiej Ikony staną polscy biskupi w obecności papieża i tłumów wiernych, aby dziękować za 1050 rocznicę Chrztu Polski. To wydarzenia historyczne o wielkim znaczeniu dla nas wszystkich, które będą rzutowały na przyszłość naszej Ojczyzny, Kościoła i całego świata.

Przed Częstochowską Ikoną
Żyjemy w trudnych czasach, gdy atak cywilizacji śmierci dramatycznie narasta. Odczuwamy wielkie zagrożenie. Mace Bożej, Królowej Polski powierzamy ochronę cywilizacji życia i miłości. Ona chce zanieść Swojemu Synowi świadectwo naszej wiary.  Widocznie właśnie teraz jest ono bardzo potrzebne, aby utrzymać świat w równowadze.

W ochronie cywilizacji życia
Od 2012 roku kopia Ikony Częstochowskiej wędruje „Od Oceanu do Oceanu” w intencji ochrony cywilizacji życia i miłości. Prowadzimy Ją frontową linią batalii o życie, która objęła już cały świat. To zadziwiające, że stała się już faktem dokonanym i nadal trwa, łącząc Wschód i Zachód, Północ i Południe.

Niemożliwe się dokonało
Z Jasnej Góry w Częstochowie, gdzie ikonograficzna kopia została przyłożona do oryginału i poświęcona, pojechała najpierw aż do Władywostoku. Przez Rosję i Kazachstan przejechała 22 tys. km, prowadzona przez prawosławny ruch pro-life. Wydawało się to nieosiągalnym marzeniem, zupełnie niemożliwym do realizacji. TO SIĘ JEDNAK JUŻ DOKONAŁO!

Dookoła świata
Do dzisiaj wędrująca Ikona Matki Bożej Częstochowskiej przejechała ponad 165 tys. km. Jadąc ze Wschodu na Zachód, okrążyła kulę ziemską – od Władywostoku nad brzegiem Pacyfiku, przez 26 krajów Azji i Europy, USA i Kanadę, aż do Astorii w Ameryce nad przeciwległym brzegiem Oceanu Spokojnego.

Szczególna obecność
My Polacy rozumiemy, że poprzez Ikonę oddziałuje szczególna Obecność Bogurodzicy i Jej Syna. Wierzymy, więcej – wiemy, że to Ona, we własnej osobie, wędruje przez świat i porusza ludzkie serca, przynosząc Swojemu Synowi świadectwo wiary i miłości milionów ludzi.

Więcej informacji
o tej wyjątkowej pielgrzymce można znaleźć na stronie www.odoceanudooceanu.pl, która jest prowadzona w trzech wersjach językowych: po polsku, angielsku i hiszpańsku. To olbrzymi materiał, wiele zdjęć oraz opisów zadziwiających wydarzeń i świadectw. Zapraszamy!

Nadal w Meksyku
Obecnie Ikona wędruje po południowym Meksyku. Przebywa w tym kraju już ponad półtora roku. Trochę długo, ale Latynosi nigdy się nie spieszą, więc potrzebują więcej czasu.

Wielka promocja Ikony Częstochowskiej
Wędrówka Ikony Częstochowskiej przez Świat jest także wielką promocją i Matki Bożej Częstochowskiej, i Polski. Ikona jest znana i czczona na całym świecie jako Czarna Madonna. Jednak wiele osób, zwłaszcza w Ameryce mało o Niej wie. Udało się nam rozdać ponad pół miliona Jej wizerunków z modlitwą w 16. językach. Podczas wizyt, opowiadano historię Ikony, w kontekście wydarzeń w Polsce. Oczywiście cały czas w atmosferze wyjątkowej modlitwy w obronie życia. Teraz, gdy Światowe Spotkanie Młodzieży odbywa się w Krakowie, wiele osób przypomina sobie wizytę Ikony i zwraca się właśnie do Matki Bożej Częstochowskiej.

Czy zabrać Ją ze sobą na ŚDM?
Młodzi bardzo chcieli wędrującą Ikonę zabrać ze sobą na Światowe Dni Młodzieży. I Amerykanie, i Meksykanie. Dzwonili, pytali, prosili. Ten pomysł był trudny do wykonania, ale realny. O opinię w tej sprawie zapytaliśmy abpa Wacława Depo, Metropolitę Częstochowskiego. Szybko się jednak okazało, że papież przybędzie na Jasną Górę i będzie się modlił przed Jasnogórskim Wizerunkiem. Tym samym wożenie wędrującej Ikony z dalekiego Meksyku nie jest potrzebne. Byliśmy temu przeciwni także z tego powodu, że Ikona to nie logo czy zwykły baner. To obecność! Należy Ją traktować z wielkim szacunkiem i czcią, o co w zamieszaniu podróży i wielkich tłumów byłoby trudno.

Najlepszy jest polski len
Peregrynacja Ikony Częstochowskiej przez kolejne kraje, zwłaszcza przez USA i Meksyk, łączyła je z Polską i Sanktuarium Jasnogórskim. Jadąc do Polski na ŚDM młodzi Meksykanie koniecznie chcieli to jakoś wyrazić. Swoją kopię wizerunku Matki Bożej z Guadalupe, który towarzyszy im w  wyprawie do Polski, przyłożyli więc do Ikony wędrującej „Od Oceanu do Oceanu”. W ten sposób połączyli wizerunki dwóch Morenit, jak je nazywają, bo obie mają brunatne twarze. A przy okazji okazało się, że najlepszy do wykonania tej kopii wizerunku z Guadalupe jest po prostu polski len! Świetny pomysł, prawda?

Obowiązek Polaków
Módlmy się, aby peregrynacja „Od Oceanu do Oceanu” była kontynuowana. To obowiązek nas Polaków. Robimy więc wszystko, co możliwe, aby ta pielgrzymka trwała. Nie jest to łatwe. Problemem są odległości, utrzymywanie kontaktów, koordynacja działań różnych ludzi z tak innych  stref kulturowych, językowych i czasowych oraz brak systematycznego finansowania.

Nadzieja, że pojedzie dalej
Mamy dobre kontakty z Hondurasem, Ekwadorem, Kolumbią. To budzi nadzieje, że jesienią Ikona odwiedzi kolejne kraje. Niestety z Kuby nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na nasze propozycje. Szkoda. Widocznie się boją, bo tam aborcja jest programowo popierana przez rząd.

Każdy może uczestniczyć
W tej niesamowitej pielgrzymce każdy może uczestniczyć poprzez reportaż filmowy, który obejmuje 24 kraje I etapu peregrynacji. Wspaniała atmosfera i świadectwo wiary milionów ludzi wywołuje wielkie wzruszenie. Pielgrzymka przecież nadal trwa! Razem z Matką Bożą możemy odwiedzać kolejne katedry, sanktuaria i modlić się razem z ludźmi różnych narodów. To dodaje sił.

Reportaż filmowy
Film jest przygotowany w wersji polskiej i angielskiej. Obecnie pracujemy nad: niemiecką, hiszpańską i rosyjską. To znakomita metoda ewangelizacji, promieniowania wiary i cywilizacji życia.

Film można zamówić TUTAJ

W przypadku zamówienia innej wersji niż polska, prosimy o kontakt telefoniczny.

Ten album powinien być w każdym polskim domu
Są jeszcze w sprzedaży ostatnie egzemplarze pięknego albumu. Wydarzenia z pielgrzymki są w nim opisane w kontekście historycznym i kulturowym. Mnóstwo wspaniałych, historycznych zdjęć. Album stanowi znakomite uzupełnienie filmu, na którym nie sposób było pokazać wszystkiego.

Bardzo dziękujemy!
Wszystkim Przyjaciołom, którzy wspierają wędrówkę „Od Oceanu do Oceanu” składamy wielkie podziękowanie.  To nasze wspólne dzieło! Bez Waszej pomocy nie byłoby możliwe, a udało się zrobić bardzo wiele. Mamy też wiele świadectw o uratowanych dzieciach, o poczęciu długo oczekiwanych dzieci, o małżeństwach, które się pogodziły, o nawróceniach i spowiedziach po wielu, wielu latach. Bogu niech będą dzięki i Najświętszej Maryi Pannie!

Prosimy!
Teraz, podczas uroczystości na Jasnej Górze, w których będziecie uczestniczyć czy to osobiście, czy przez rado lub telewizję, usilnie módlcie się o łaskę kontynuacji pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu”, abyśmy mogli wykonać to, o co nas prosi Królowa Polski. Nieść wiarę i cywilizację życia na cały świat.

Prosimy też o pomoc materialną.
Najlepiej systematycznie. Aby to dzieło koordynować, potrzebna jest łączność, podróże, transport, wspomaganie lokalnych liderów itd. itp.
Ofiarowując 20,- 50,- 100,- 200,- 500,- 1000,- zł  czy nawet więcej – ile kto może – pomagasz Matce Bożej ratować współczesny świat zagrożony atakiem cywilizacji śmierci.
Można to zrobić TUTAJ
Dla osób spoza Polski TUTAJ
Bardzo dziękujemy!

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.