Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Odrobina dobrych wieści w przestrzeni pro-life!

Drodzy Przyjaciele!
Żyjemy w trudnym czasie, gdy narasta atak cywilizacji śmierci usiłujący całkowicie unicestwić cywilizację życia. Niektórym może się wydawać, że ta „lawina zła” już z kretesem nas zalała, że zostaliśmy sami i znikąd nie ma ratunku. Nie jest to prawda. W wielu miejscach na świecie ludzie stoją po stronie ochrony życia. Przejrzyjmy się więc sukcesom, które udało się uzyskać.

Polska nadal broni życia!
Nie dziwmy się atakom na Polskę, która stała się samotną wyspą na wzburzonym europejskim morzu. Bądźmy dumni, że w Polsce nie zabija się dzieci w łonach matek. Wielu obrońców życia z różnych krajów wyraża wobec nas wielkie uznanie i zazdrość, bo im się nie udało.

Konsensus Genewski
Ta umowa między państwami, które deklarują pozytywne zaangażowanie po stronie ochrony życia i rodziny, nadal trwa i zaczyna przynosić dobre owoce. Konsensus Genewski został podpisany ponad rok temu z inicjatywy prezydenta Trumpa. Przystąpiły wtedy do niego 32 kraje. Obecnie jest 36.

Po wycofaniu USA przez obecnego prezydenta Bidena wydawało się, że inicjatywa ta umrze śmiercią naturalną. Wtedy największym krajem po naszej stronie była Brazylia. Okazało się jednak, że rządy wielu krajów są tym porozumieniem zainteresowane. Trzeba się jednoczyć, aby nie zostać osamotnionym. Ostatnio dołączyła Dominikana. Z okazji rocznicy podpisania Konsensusu Genewskiego na Kapitolu w USA zorganizowano spotkanie dyplomatów, którzy wymieniali się doświadczeniami i problemami w zakresie obrony życia i rodziny. Podano tez informację, że dołącza kolejny kraj, którym jest Rosja. Ma to olbrzymie znaczenie w przestrzeni międzynarodowej.

Nie wystarcza im pieniędzy
Wielkie międzynarodowe organizacje proaborcyjne skarżą się, że nie mają wystarczająco dużych dofinansowań. W ubiegłym roku MSI Reproductive Choices nie wykonała aborcyjnego planu, skutkiem czego ocalał jeden milion osiemset tysięcy poczętych dzieci. (!)

Niektóre kraje centralnej Afryki zakazały organizacjom międzynarodowym prowadzenia aborcyjnej działalności na swoim terenie, jako niezgodnej z lokalnym prawem. Z kolei rząd brytyjski obciął 72 miliony funtów dofinansowań do programów międzynarodowych, co znowu mocno odczuli dostawcy usług aborcyjnych.

HLI
Moja organizacja Human Life International, z którą współpracujemy od 1993 roku, gdy w Polsce, w Gdańsku powstało nasze biuro, posiada sieć swoich organizacji na wszystkich kontynentach i w bardzo wielu krajach. W Polsce występujemy pod nazwą Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia. Wszyscy jako Przyjaciele z nią współdziałacie i ją wspieracie, za co bardzo dziękujemy.

Staramy się utrzymywać te międzynarodowe kontakty, wymieniać informacjami i w miarę możliwości sobie pomagać. Nie tylko wspomagamy kobiety w ciąży w trudnych sytuacjach, ale działamy też na polu edukacji społecznej oraz przekazu ważnych informacji dotyczących światowej sytuacji w dziedzinie ochrony ludzkiego życia.

USA –wielkie nadzieje
Badania opinii publicznej wykazują, że ok. 65% Amerykanów chce znacznych ograniczeń dotyczących swobody aborcji. Konfrontacja narasta. Już w grudniu rozpoczną się przesłuchania w sprawie weryfikacji precedensowego wyroku Roe przeciwko Wade, który zalegalizował zabijanie dzieci w łonach matek na życzenie kobiety bez żadnych ograniczeń w całych Stanach Zjednoczonych. Pomimo jednoznacznych żądań prezydenta Bidena dotychczas nie udało się zawiesić ustawy O biciu serca w Teksasie, każdego dnia ratowane są kolejne dzieci.

Nasi przyjaciele z Human Life International mają wielką nadzieję, że precedens ten zostanie obalony, a wówczas wejdą w życie gotowe już w wielu stanach ustawy, które zasadniczo ograniczają swobodę aborcji. Jest to swoisty paradoks – podczas rządów krańcowo proaborcyjnych Demokratów, zabijanie dzieci w wieku prenatalnym może się stać nielegalne!

Ruchy pro-life na całym świecie są silne, chociaż nie dostają rządowych czy unijnych dotacji. Wspomagają je zwyczajni ludzie, a wiele spraw podejmują wolontariusze.

Marsze Życia
Pomimo pandemii marsze nadal idą i przychodzą na nie tysiące ludzi, Towarzyszą im webinaria i inne spotkania internetowe, dzięki którym można się dużo dowiedzieć. Pomimo olbrzymiego nacisku, kolejne kraje Ameryki Łacińskiej pozostają niezłomne w swojej postawie za życiem. Tak stało się w Salwadorze, gdzie aborcja jest całkowicie zakazana.

Modlitwa pod placówkami aborcyjnymi
Organizacja 40 dni dla życia prowadziła akcje modlitewne pod placówkami aborcyjnymi w dwóch blokach: wiosennym i jesiennym. Jej liderzy, zachęceni wielką liczbą uratowanych dzieci, zmienili system – teraz akcja trwa non-stop. Modlitwa dodaje sił! Zwolennicy aborcji tak bardzo się tego boją, że już w kilku krajach usiłują wprowadzić tzw. strefy ochronne, gdzie prawo zakazuje tej modlitwy i jakichkolwiek rozmów z kobietami, chociaż proliferzy nie są agresywni i oferują bezpośrednią pomoc w prowadzonych przez obrońców życia placówkach.

W czwartek 18 listopada, w 101 rocznicę pierwszej na świecie legalizacji aborcji w ZSRR, rusza wielki ekspiacyjny Kongres Modlitwy w Obronie Życia w Nowogródku na Białorusi. Mam wziąć w nim udział poprzez łącze Internetowe. Organizatorzy (również należący do sieci Human Life International) bardzo proszą Przyjaciół o modlitwę.

Więcej informacji TUTAJ

Łatwiej się słucha niż czyta
Staram się także dodać Wam sił i argumentów robiąc tzw. Livy. Nagrywam je na Facebooku w każdą środę na żywo ok. godz. 13:00. Można je później obejrzeć także na Twitterze i w innych mediach społecznościowych. Wkładamy je także na naszą stronę www.hli.org.pl

Bardzo proszę wszystkich Przyjaciół o upowszechnianie i wspomaganie efektów naszej pracy edukacyjno-informacyjnej oraz zachęcanie swoich przyjaciół do zainteresowania się nimi. Im więcej subskrypcji uzyskuje dany kanał, tym lepiej się upowszechnia. Postarajcie się więc włączyć subskrypcję, nacisnąć powiadomienia – taki dzwoneczek po prawej stronie na górze oraz, o ile się podobało, włączyć także łapkę w górę. To znacznie zwiększa oglądalność. Bardzo dziękuję za pomoc!

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA NAJNOWSZEJ AUDYCJI
pt. „Odrobina dobrych nowin”

Można ją znaleźć TUTAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania!

Ofiarowując  500,- 200,- 100,- 50,- 25,- zł (ile kto może) – włączacie się w ratowanie poczętych dzieci zarówno w Polsce, jak i w wymiarze międzynarodowym.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag