Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

500+ od poczęcia dla dzieci prenatalnie chorych

PlusDlaDzieciPrenChorychDrodzy Przyjaciele!
Pomoc dla rodziców dzieci prenatalnie chorych jest obecnie zdecydowanie za mała.  Informacja, że poczęte dziecko jest prenatalnie chore, zawsze jest wielkim szokiem dla jego rodziców. To naprawdę dramatyczne chwile. Najczęściej rodzice niewiele wiedzą ani o samej chorobie, ani o możliwościach leczenia. Bardzo się boją, że sobie nie poradzą.
 
ŻYCIE CZY ŚMIERĆ?
Na dodatek pojawia się presja  - Zrób coś z tym!  Po co Wam chore dziecko? Jakby tego dziecka jeszcze nie było, chociaż można je już zbadać i nawet leczyć. Niezaprzeczalnym faktem jest, że od poczęcia dziecko w łonie matki żyje i dynamicznie się rozwija. Ludzie chorują, umierają, dotyczy to także dzieci w wieku prenatalnym. A chore dzieci należy leczyć i otaczać serdeczną  opieką.
 
ŻYCIE WARTE CZY NIEWARTE PRZEŻYCIA?
Polskie prawo zezwala na aborcję w sytuacji „podejrzenia poważnej choroby dziecka”. Usunięcie  choroby przez likwidację pacjenta – to przecież typowa motywacja eugeniczna „nie każde życie jest warte przeżycia”. Do czego to prowadzi?
 
SAM WYDRUKUJ I PRZEKAŻ DALEJ
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w opracowanej przez nas ulotce na temat „Każde dziecko ma prawo do życia”. Można ją także pobrać z naszej strony i samemu wydrukować – TUTAJ
 
500+ DLA DZIECI PRENATALNIE CHORYCH
Postulujemy, aby zasiłkiem 500+ objąć wszystkie dzieci poważnie chore już w wieku prenatalnym. Byłaby to wielka pomoc dla rodziców. Pani Premier Beata Szydło mówi o możliwości rozszerzenia tego programu, prawdopodobnie w przyszłym roku. Będziemy cierpliwie podnosić ten wniosek, gdyż jest bardzo ważny.
 
SOLIDARNOŚĆ Z RODZICAMI CHORYCH DZIECI
W tak trudnej sytuacji potrzebna jest życzliwa i skuteczna pomoc i dla rodziców, i dla chorego dziecka. Każdy podpis pod petycją jest aktem społecznej solidarności z rodzicami chorych dzieci. Ta akceptacja i życzliwa pomoc jest dla nich bardzo ważna. To podarowanie nadziei, że sobie poradzą i nie zostaną sami. To działanie chroniące życie tych dzieci. To także bezpośrednia, konkretna pomoc materialna, która jest tak bardzo potrzebna. To najbardziej skuteczne, pozytywne działanie pro-life.
 
OD POCZĘCIA CZY OD URODZENIA
Marzymy o tym, aby zasiłek 500+ rozszerzyć jeszcze bardziej. Dla tych dzieci, które obecnie otrzymują go po urodzeniu, powinien być rozszerzony także na okres prenatalny, gdy dziecko już żyje i dynamicznie się rozwija. Prawidłowe żywienie matki, racjonalny odpoczynek, zajęcia w szkole rodzenia itd. – to inwestycja w zdrowie polskich dzieci.
 
JUŻ PONAD 21 TYSIĘCY
Naszą petycję „500+ od poczęcia”, którą uruchomiliśmy poprzez CitizenGo, podpisało już ponad 21 tysięcy osób. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poparli tę inicjatywę.
 
NIE TAKI DUŻY KOSZT
Zdajemy sobie sprawę, że każde rozszerzenie 500+ wiąże się ze zwiększeniem wydatków. Jednakże podkreślamy, że największy priorytet ma sprawa rozszerzenia pomocy w sytuacji prenatalnej choroby dziecka. W porównaniu z całym programem 500+ koszt tego rozszerzenia nie jest duży.
 
LIST DO PANI PREMIER
W ubiegłym tygodniu wystosowaliśmy specjalny list do Pani Premier Beaty Szydło w tej sprawie. Trafił na podsumowanie programu 500+ przez Panią Minister Elżbietę Rafalską. Nasza petycja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Tę sprawę będziemy cierpliwie podnosić. Jest szansa, wykorzystajmy ją!
 
KONTYNUUJEMY AKCJĘ
Petycję nadal można podpisywać. Prosimy, zaproponujcie ją swoim przyjaciołom. Im dłużej będzie się sączyć ciąg popierających, tym większe będzie jej oddziaływanie.
 
Swój podpis można złożyć TUTAJ
 
Bardzo dziękujemy wszystkim Przyjaciołom za życzliwą pomoc i poparcie.

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag