Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Bądźmy gotowi na kolejną konfrontację!

Drodzy Przyjaciele!
Walka o życie trwa!
Czasami może się wydawać, że już wszystko wyjaśnione, oczywiste i nie ma co do tego wracać. Niestety tak nie jest! Czas płynie szybko, pociąg jedzie dalej, wiele się zmienia, a atak cywilizacji śmierci jest potężny, globalny i coraz silniejszy.

Przychodzą młodzi!
Tak powinno być i jest to optymistyczne. Młodzi mają świeże spojrzenie na życie i jak zawsze bywało, chcą wszystko robić po swojemu. Zmiany społeczne w Polsce powodują, że powinniśmy się poważnie zastanowić czy przekazaliśmy im podstawowe chrześcijańskie wartości i czy sprawa obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest i będzie dla nich ważna. Tymczasem atak cywilizacji śmierci jest skierowany przede wszystkim na nich. Starsi wiedzą swoje, mają ugruntowane przekonania, większą wiedzę i doświadczenie. Młodzi szybko chłoną wszystko, co się im wydaje interesujące i to jest wykorzystywane.

Nieprzygotowani na nową konfrontację?
Podczas awantur organizowanych przez Strajk Kobiet wielu młodych wyszło na ulice. Często zachowywali się agresywnie, dziewczyny krzyczały, że chcą „prawa do aborcji”, powtarzając narzucone im slogany. Dla wielu Polaków ich zachowanie było wielkim zaskoczeniem. Pojawiły się pytania: skąd się bierze to zjawisko społeczne? Czy czegoś nie przegapiliśmy? Co teraz powinniśmy robić?

Lewicowa kampania aborcyjna na lato
Piszę do Was dlatego, że Lewica właśnie złożyła w Sejmie nowy projekt ustawy zezwalającej na aborcję, który ma być projektem obywatelskim, co oznacza, że będą pod nim zbierali podpisy. Potrzebują 100 tys. Będzie to więc znakomita okazja do pełnych proaborcyjnej propagandy lewicowych akcji przez całe lato. Formuła Strajku Kobiet już się wypaliła. Główne liderki tej agresywnej akcji przestały się liczyć. Teraz będzie nowa, bardziej przemyślana, dobrze zorganizowana i dofinansowana akcja, która pojawi się w mediach, na ulicach i gdzie tylko się da!

Co oni proponują?
Główną tezą Lewicy jest powszechna dostępność do aborcji. Powołują się na prawa kobiet do tzw. wolnego wyboru. Propagandowo zwalczają określenie „aborcja na życzenie”, chociaż właśnie o to im chodzi. Wolą jednak odwoływać się do wolności, gdyż jest to temat nośny i drażliwy dla młodych. Pomijają prawa nienarodzonego dziecka, które dla nich nie jest człowiekiem. Ignorują fakty biologiczne, których młodzi często nie znają. Wmawiają, że legalna aborcja jest bezpieczna, łatwa i bezproblemowa, co jest oczywistą nieprawdą. Te propagandowe hasła powtarzają się od co najmniej 30 lat na całym świecie. Dawno już znamy prawdę i wiemy, jak ją wyjaśniać. Młodzi jednak często nie wiedzą, więc łatwo ich zwieść.

Niebezpieczna aborcja farmakologiczna
W projekcie lewicowej ustawy jest także propozycja całkowitej legalizacji pigułki aborcyjnej, do prywatnego stosowania w domu. Aborcja farmakologiczna stała się obecnie dosyć popularna w USA, Anglii, Francji i innych krajach, gdzie pod pretekstem pandemii zezwolono na wypisywanie recept na te środki poprzez teleporadę. W Polsce środki te są nielegalne, ale są grupy feministyczne, które je upowszechniają i nikt z tym nic nie robi! Procedura aborcji farmakologicznej jest bardzo niebezpieczna dla kobiet. Powoduje długotrwałe krwawienia, krwotoki, stany zapalne, sepsę, problemy z krążeniem, zatory, arytmię, konieczność szybkiej interwencji w szpitalu, wtórną niepłodność, a nawet śmierć. Przyjęcie tych środków w ciąży pozamacicznej, z czego kobieta nie zdaje sobie sprawy, stwarza bezpośrednie zagrożenie jej życia. Wpisanie do projektu ustawy aborcji farmakologicznej ma na celu reklamę tych środków w rozmowach z młodymi kobietami, że mogą to zrobić bezproblemowo, łatwo, szybko, bezpiecznie i z zachowaniem prywatności. O legalizację tego „wybawienia” od macierzyństwa i łatwe wywołanie poronienia mają walczyć polskie dziewczyny, które uwierzą, że jest to całkowicie bezpieczne.

Jakie mają szanse?
Jest oczywiste, że w obecnym układzie politycznym ustawa taka nie ma żadnych szans na akceptację. Natomiast zgłoszenie projektu obywatelskiego jest znakomitym pretekstem do podjęcia szerokiej akcji społecznej i medialnej. To jest Lewicy bardzo potrzebne, bo obecne sondaże pokazują, że ma stosunkowo małe poparcie, które od dłuższego czasu nie wzrasta. Ich głównym celem jest skuteczna zmiana myślenia młodych Polaków.

Propagandowe chwyty
Pokazanie młodym, że aborcję można zalegalizować, że jest to
tylko wymiar wolności każdej kobiety, że dziecko w okresie prenatalnym jest tylko częścią jej ciała, że Kościół i tradycjonaliści ze starszego pokolenia chcą młode kobiety zamienić w „klacze rozrodowe”, pozbawić je należnych im praw i wolności. Ta propaganda jest bardzo niebezpieczna, gdyż młode dziewczyny, które są uzależnione od treści przekazywanych w mediach społecznościowych, np. na Netfliksie, łatwo temu ulegają. O to właśnie chodzi!

Polska samotną wyspą
Ten atak na młodych Polaków bardzo przypomina to, co zrobiono w Irlandii. W ciągu 20 lat młode pokolenie straciło wiarę, zaakceptowało wszystkie liberalne i genderowe postulaty, uwierzyło we własną wolność i w ramach wolnego wyboru przegłosowało w kolejnych referendach małżeństwa jednopłciowe i aborcję na życzenie. Szły na to olbrzymie pieniądze, teraz idą w celu zmiany mentalnej młodych Polaków.

Co robić?
Musimy mieć świadomość, że jesteśmy na pierwszej linii tej wojny i przede wszystkim chronić nasze dzieci. Rozmawiajmy z nimi, wyjaśniajmy wątpliwości. Chrońmy wiarę w naszych rodzinach! Potrzebujemy wiedzy i umiejętności obalania propagandowych haseł. Trzeba to robić w sposób spokojny i rzeczowy, z szacunkiem i miłością wobec młodego człowieka. Zadawajmy pytania. Słuchajmy, jeżeli tylko chcą mówić. Starajmy się tonować emocje i zawsze tworzyć klimat życzliwej serdeczności. Obejrzyjmy razem kontrowersyjne filmy, wchodźmy na czaty w mediach społecznościowych, starajmy się zachować otwartość, zrozumieć i podjąć spokojną, racjonalną dyskusję.

Potrzebne argumenty! – ulotki w pytaniach i odpowiedziach
Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu przygotowujemy wiele materiałów edukacji pro-life. Najłatwiejsze do pozyskania są ulotki wyjaśniające wiele kontrowersyjnych tematów, które są pisane bardzo prostym językiem w formie pytań i odpowiedzi. Zawsze konsultujemy je ze specjalistami, aby nie prześlizgnęły się jakieś błędy na skutek uproszczeń.

Zwracamy uwagę na ulotki dotyczące pigułki aborcyjnej, środków poronnych tzw. pigułka Po, in vitro itd. Można je pobrać z naszej strony i wydrukować na domowej drukarce lub rozesłać w postaci elektronicznej. Bardzo prosimy Przyjaciół o upowszechnianie!

Te ulotki można pobrać TUTAJ

Media społecznościowe
Jako Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia jesteśmy obecni we wszystkich mediach społecznościowych. Zaglądajcie proszę na nasze strony, gdyż np. Facebook często blokuje zasięgi i wówczas nie dostajecie tych informacji. Trzeba samemu wchodzić na naszą stronę, gdzie ciekawe informacje pro-rodzinne i pro-life są umieszczane w systemie non-stop. To dla nas dużo pracy, ale robimy to właśnie dla Was! Polubienia i upowszechnianie tych informacji zwiększają nasze zasięgi, więc bardzo prosimy o ten drobny gest poparcia.

Na Facebooku: www.facebook.com/klub.przyjaciol.ludzkiego.zycia

Na Twitterze: twitter.com/KlubZycia

Na Instragramie: Child parents family - Friends of Human Life KPLŻ www.instagram.com/child.parents.family

Wyjaśnianie elementarza pro-life na Facebooku lub na YouTube
W każdą środę po godz. 13:00 robię Live na Facebooku. Można go obejrzeć na żywo lub później. Podejmuję różne kontrowersyjne tematy i staram się pokazywać pozytywne argumenty. Filmiki te umieszczamy również na YouTube, gdzie założyliśmy specjalny kanał pt. Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia HLIPOLSKA. Tam można znaleźć wszystkie te Livy od samego początku.

W najbliższą środę poruszę temat: „Propagandowe preteksty”. Będzie to już 14 odcinek. Poprzedni nosił tytuł: „Wiek dozwolonego zabijania”. Zapraszam! Proszę też o łapki w górę, subskrypcję, polubienia, czyli o jak najszersze upowszechnianie.

Kanał Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia HLIPOLSKA można znaleźć na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCB9JSoq0V4OVXpFwEqVvP4w

Zapraszam także na dwa programy na polskiej stronie EWTN (tzw. telewizja Matki Angeliki)

1. „Kto kradnie nasze dzieci?” TUTAJ

2. „Wczoraj Irlandia dzisiaj Polska” TUTAJ
 

Opowieści od Oceanu do Oceanu”

Od dłuższego czasu prowadzę też kanał na YouTube na temat peregrynacji Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia, pt. Opowieści od Oceanu do Oceanu. Jest już 59 odcinków. W każdą sobotę opowiadam o dalszych, dotychczas nie publikowanych, przygodach – zapraszam do subskrybowania i dawania „łapek w górę”, co jest konieczne do zwiększania zasięgu. https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Serdecznie dziękuję wszystkim Przyjaciołom za współpracę!

Bez Waszej pomocy wiele z tych dzieł nie miałoby szans realizacji! Dziękujemy!

Wszyscy którzy chcą wesprzeć nasze programy w obronie życia mogą to zrobić następująco:

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag