Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Skończyły się nam wyprawki!

Drodzy Przyjaciele!
Majówka już za nami, wydaje się, że wychodzimy z lockdownu – budzi się trochę nadziei na lepsze i szansa na powrót do większej aktywności. Daj Boże!

Zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc, gdyż skończyły się nam już wyprawki. To pakiet najpotrzebniejszych rzeczy dla matki i noworodka, które należy zabrać do szpitala idąc rodzić dziecko.

Dzidziuś sporo potrzebuje: ubranek, becika z wymienną pościelą, dużego kąpielowego ręcznika wielu środków higienicznych i kosmetyków, a przede wszystkim pieluszek, których nigdy za wiele. Także dla mamy potrzebne są podkłady, kremy, środki odkażające, koszula z rozcięciem do karmienia itd.

To wszystko razem sporo kosztuje, a te mamy, które się do nas zgłaszają, licząc na pomoc Przyjaciół, nie mają dosłownie nic. Boją się też, że brak wyprawki spowoduje „doniesienie” do pomocy społecznej, że matka nie zabezpiecza dziecku elementarnych rzeczy, koniecznych do opieki po jego urodzeniu się, a to może spowodować kontrole, a nawet odebranie dziecka.

Kilka historii z samego życia
Ela niedługo urodzi. Obiecaliśmy jej wyprawkę do szpitala – bardzo na nią liczy! Już czas, aby ją dostała, ale u nas w magazynie pusto. Trzeba pójść do hurtowni i kupić to wszystko, co jest koniecznie musi być nowe. Ubranka, akcesoria, zabawki – dokładamy używane, które wielu Przyjaciół do nas przynosi lub wysyła po swoich dzieciach. W ramach Punktu Pomocy Rzeczowej segregujemy te rzeczy, pierzemy i dołączamy w przesyłkach do potrzebujących matek. Wiemy przecież, co jest im najbardziej potrzebne.

Ela znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. „Wpadła”, bo zawierzyła swojemu chłopakowi, który jednak szybko się zmył, gdy poczęło się dziecko. Na rodzinę nie może liczyć, ale koleżanki trochę jej pomagają. Straciła pracę, zasiłki są symboliczne, ale ma gdzie mieszkać i to jest dla niej najważniejsze. W pełni świadomie chroni swoje dziecko i mówi: - Jakże mogłabym zrobić krzywdę takiemu maleństwu! Już wie, że to dziewczynka, postanowiła dać jej na imię Monika.

Za chwilę rodzi też Martyna, której mąż uległ ciężkiemu wypadkowi. Nie wiadomo czy w ogóle będzie chodził. Musi sobie poradzić sama, a i o niego zadbać. Nie ma łatwo! Jej także obiecaliśmy wyprawkę.

Zenia pochodzi z Ukrainy. Od dwóch lat przebywa w Polsce – o powrocie do rodzinnej wsi nie ma mowy, zwłaszcza teraz, gdy z daleka widać, że jest w ciąży. Koleżanka przyjęła ją do wynajętego mieszkania. Przyjaźnią się i pomagają sobie, jak tylko mogą. Na ojca dziecka w tej chwili w ogóle nie może liczyć, wyjechał do Niemiec, aby więcej zarobić, ale na razie się nie odzywa. Obiecał, że wróci po nią i dziecko... Poród już blisko, koniecznie potrzebna jest wyprawka i niezbędne rzeczy do domu. Składane łóżeczko i wanienkę już dostała. Ktoś je przyniósł do nas – teraz się bardzo przydadzą. Każdy otrzymany drobiazg dla dziecka głaska z uśmiechem i przytula do brzucha. – Ładnie ci będzie w tych różowych śpioszkach? – pyta swoją Malutką. Dała jej na imię Swieta, bo pomimo tak trudnej sytuacji wniosła do jej życia tak wiele radości i światła.

Takich sytuacji jest bardzo wiele. Nie publikujemy zdjęć tych kobiet i ich dzieci, chociaż wiele osób tego oczekuje. Uważamy, że nie wolno ich stygmatyzować, one mają czuć się bezpiecznie, bo żyją wśród nas. Zresztą RODO nam tego zabrania :)

Marzymy, aby przygotować możliwie jak największy zapas wyprawek. Nowe rzeczy kupujemy w hurtowniach, gdzie przy zakupie większej ilości mamy upusty i korzystamy z promocji. Na razie ceny nie poszły w górę, ale nie wiadomo, jak będzie. Te rzeczy należy kupić teraz. Będą czekały na kolejne potrzebujące mamy. Bardzo liczymy na Pomoc Przyjaciół! Razem możemy zrobić bardzo wiele!

Całkowity koszt wyprawki wynosi 250 zł.

Ofiarowując - 500,- 250,-, 100,- 50,- czy 25,- złotych (po prostu, ile kto może) na pomoc dla ubogich matek i wyprawki dla noworodków, pomagasz im w najtrudniejszej sytuacji życiowej. To dla nich najlepszy upominek, który daje nadzieję i ratuje życie!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

 

Bardzo dziękujemy!


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag