Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Meksyk – pielgrzymka Indian do Matki Bożej

MeksykPielgrzymka1Co słychać u Matki Bożej wędrującej po świecie „Od Oceanu do Oceanu”?

Drodzy Przyjaciele!
Wiele osób pyta się, czy peregrynacja Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia nadal trwa. Dość długo nie było żadnych informacji na ten temat. Bardzo przepraszam i staram się poprawić.

PIELGRZYMKA NADAL TRWA
Ikona Częstochowska nadal wędruje. Tylko obecnie znacznie wolniej. Od rozpoczęcia w 2012 roku mija właśnie cztery i pół roku. Trasa wynosi ponad 165 tys. km, czyli można by opasać kulę ziemską już czterokrotnie. Ikona odwiedziła 27 krajów. Rozdaliśmy ok. pół miliona obrazków z jej wizerunkiem i modlitwą pro-life w kilkunastu językach.

DOOKOŁA ŚWIATA
W zasadzie udało się przejechać dookoła świata: od Władywostoku nad Oceanem Spokojnym na Dalekim Wschodzie Rosji przez całą Azję i Europę oraz skrawek Afryki (hiszpańska Ceuta) przez Stany Zjednoczone Ameryki i Kanadę aż do wybrzeża Pacyfiku w Asturii w stanie Oregon. Następnie Ikona skierowała się na południe jadąc zachodnim wybrzeżem Ameryki.

MILIONY LUDZI
Matkę Bożą w Ikonie Częstochowskiej spotkały miliony ludzi. Polało się wiele łez, było wiele zadziwiających nawróceń, spowiedzi, a przede wszystkim uratowanych dzieci. W czasie Jej pobytu w USA zamknięto ponad osiemdziesiąt placówek aborcyjnych, wiele takich, gdzie zabija się dzieci także w ostatnim trymestrze ciąży, tuż przed urodzeniem, a nawet w trakcie porodu.

FILM I ALBUM
Zachęcamy do nabycia dokumentalnego filmu z I etapu peregrynacji, który doskonale oddaje wyjątkową atmosferę tej pielgrzymki w różnych krajach. Film jest już z dostępny w języku polskim i angielskim, ale pracujemy też nad wersjami w językach: hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim.
Do 15 lipca trwa promocja wakacyjna. Zamówienie można złożyć TUTAJ.
Są też jeszcze do nabycia ostatnie egzemplarze ilustrowanego albumu na ten temat w języku polskim i angielskim.
Zamówienie można złożyć TUTAJ.

WYSTAWA
Piękną wystawę „Od Oceanu do Oceanu”, która była prezentowana na Jasnej Górze, w Fatimie i wielu innych miejscach, do połowy lipca można obejrzeć w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Zapraszamy!

TRWA WIZYTA W MEKSYKU
Od grudnia 2014 roku rozpoczęła się wizyta w Meksyku i nadal trwa. To już ponad półtora roku. Trochę za długo jak dla nas Europejczyków, ale Latynosi nigdzie się nie spieszą. To najbardziej typowa cecha Ameryki Łacińskiej. Tam czas płynie inaczej. Zupełnie inna jest kultura i zwyczaje. Dla nas to nużący bałagan, dla nich normalne życie. Ale teraz to oni opiekują się Ikoną i robią to po swojemu. Mają do tego prawo, chociaż my często się denerwujemy, że znowu opóźnienia, znowu coś nie wyszło, znowu coś obiecali, a nie zrobili.

MEKSYK ZAWSZE WIERNY
Wizyta w Meksyku jest jednak bardzo udana. Matka Boża złożyła już 166 wizyt w różnych miejscowościach meksykańskich. Trzykrotnie była w nowej bazylice w Sanktuarium Matki Obu Ameryk w Guadalupe. Odwiedziła zachodnie wybrzeże i kolejny raz stanęła nad Pacyfikiem. Większość z tych wydarzeń jest opisana na stronie www.odoceanudooceanu.pl


KŁOPOTY Z RAPORTAMI
Mamy problemy z raportowaniem wszystkich wydarzeń, ponieważ Meksykanie nie chcą tego robić, to dla nich zbyt kłopotliwe i za trudne. W efekcie Wy nie otrzymujecie informacji i wygląda to tak, jakby nic się nie działo, bo nic nowego nie pojawia się na stronie internetowej.

A JEDNAK DUŻO SIĘ DZIEJE
Matka Boża Częstochowska brała udział w modlitwie pro-life na ulicach Meksyku. Spotkała setki tysięcy ludzi, a może nawet więcej. Jest witana jako druga Morenita i Mama św. Jana Pawła II. Zamknięto placówkę aborcyjną w stolicy. Rozdano tysiące obrazków z wizerunkiem Chrystusa Miłosiernego, Matki Bożej z Guadalupe oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Modlitwa cały czas trwa.


ZOBACZ FILM Z MEKSYKU JAK INDIANIE CZCZĄ MARYJĘ - TUTAJ

CZARNA MADONNA W WERSJI MEKSYKAŃSKIEJ
Meksykanie specjalnie dla Matki Bożej Częstochowskiej napisali hiszpańsko-meksykańską wersję pieśni „Czarna Madonna” z nową, znakomitą aranżacją.
Można posłuchać TUTAJ

ŚCIEŻKĄ JANA PAWŁA II
Meksykanie lubią Polaków, bo bardzo kochają św. Jana Pawła II. Ta pielgrzymka to także znakomita okazja do promocji Polski. Do budowania mostów pomiędzy nami. Koordynatorzy wyprawy Matki Bożej przez Meksyk – Beatrice i Jose – bardzo się starają. Zrobili bardzo wiele, ale chcieliby więcej. Właśnie ukończyli budowę meksykańskiego Life Mobilu dla Matki Bożej. Dopiero po roku! Czasami odnoszę wrażenie, że chcieliby, aby Ikona już na zawsze pozostała w Meksyku.

ATAK NA MEKSYK
Zaczęliśmy się zastanawiać czy Matka Boża celowo nie chce przedłużyć swojej wizyty w Meksyku. W ubiegłym miesiącu lewicowy rząd meksykański zaproponował rozszerzenie prawa do swobody aborcji na cały kraj oraz legalizację związków jednopłciowych. Ruch pro-rodzinny i pro-life nie jest tam na tyle silny politycznie, aby sam był w stanie powstrzymać te działania. Zwrócili się więc do Matki Bożej.

MODLITWA TRWA
Od tygodnia trwa nieustanna adoracja Ikony Częstochowskiej w Starej Bazylice w Sanktuarium Guadalupe. To bardzo ważne miejsce dla Meksyku. Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe był w tym kościele adorowany przez kilka wieków. Obecnie obok wybudowano wielką, nową bazylikę, ale w starej pozostała atmosfera modlitwy i obecności. Teraz rezyduje tam Ikona Częstochowska.  Módlmy się i my razem z Meksykanami.

CO DALEJ?
Pomimo usilnych starań, listów, e-maili i poszukiwania kontaktów wizyta na Kubie na razie nie wychodzi. Po prostu nie ma odpowiedzi. Nie znamy dokładnie ich sytuacji, która z pewnością nie jest łatwa, chociaż podobno nieco się poprawiła. Ciągle ponawiamy starania. Wszystkie tłumaczenia na język hiszpański robi bardzo zaangażowana i przejęta sprawą  wolontariuszka z Ekwadoru – Weronika. Ona marzy o wizycie Ikony w Ekwadorze, ale wielkie trzęsienie ziemi, jakiego doświadczył ten kraj, znacznie to utrudnia. Na szczęście Weronika i jej rodzina nie byli w epicentrum.

WSZYSTKO MUSI BYĆ PO HISZPAŃSKU
Dzięki pomocy Weroniki mamy pełną hiszpańską wersję strony internetowej. Kontaktujemy się z nią przez Skype, ale czasem trzeba także przez telefon, a to bardzo dużo kosztuje.

WIZYTY W HONDURASIE I BRAZYLII
Ostatnio udało się nam skontaktować ze starymi znajomymi z Hondurasu, którzy są bardzo zaangażowani w tamtejszym ruchu pro-life. Są bardzo zainteresowani. Dobre kontakty są także z Brazylią, gdzie kilku biskupów ma polskie korzenie. Ale z uwagi na odległość kontakty są utrudnione.

PIELGRZYMKA TRWA
Pomimo tego, że zwolniło się tempo, peregrynacja nadal trwa. Mamy nadzieję, że już tej jesieni Matka Boża pojedzie dalej. Nie stać nas jednak, aby ktoś od nas pojechał tam osobiście i na miejscu „popchnął” sprawy. Już sama łączność jest kosztowna i utrudniona. Do tego dochodzi różnica czasu, więc najczęściej debatujemy między 1 a 2 w nocy polskiego czasu. Ale jesteśmy dobrej myśli. Jeżeli Maryja tego chce, na pewno się uda.

WASZA POMOC JEST BEZCENNA!
Dzięki Pomocy Przyjaciół udało się zrobić bardzo wiele. Bardzo dziękujemy! Wędrówka Ikony Częstochowskiej przez świat to promocja cywilizacji życia, która jest fundamentem postaw pro-life. Ufamy, że z Waszą pomocą Matka Boża pojedzie jeszcze dalej i dalej…

Ofiarowując 20,- 50,- 100,- 200,- zł czy nawet więcej, ile kto może, pomagasz Matce Bożej ratować świat zagubiony o okowach cywilizacji śmierci.
Można to zrobić TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag