Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Maleńką Miłość chrońmy z lękiem!

Boże Narodzenie to dar Życia i Miłości! Poprzez cud narodzenia dziecka przychodzi Nadzieja i Życie. Pochylamy się nad żłóbkiem Jezusa, w którym Maryja położyła go, owijając swoją chustą. Nie mieli, gdzie się zatrzymać, byli bardzo ubodzy. Nowo Narodzonemu musiała wystarczyć brudna, ciemna grota, w której pasterze trzymali owce i inne zwierzęta.

A jednak przyjęli Dzieciątko i rozbłysło światło! W jego blasku chronimy się i radujemy także dziś, pochylając się nad tajemnicą nowo narodzonego życia.

Maleńka Miłość w żłobie śpi!
Maleńką Miłość chrońmy z lękiem!

28 grudnia to Święto Młodzianków Męczenników – brutalność tego świata wyciąga pazury, aby zniszczyć cud życia. Dziecko jest zagrożone!
Herod wysyła swoich siepaczy, aby zabić wszystkich małych chłopców z Betlejem. Jest pewien, że wśród jego ofiar znajdzie się także maleńki, zapowiadany Zbawiciel.

Ufność i miłość przeciwko zamachom na życie
Aborcja staje się szeroko oferowaną pokusą, aby ułatwić sobie życie. Czy uświadamiacie sobie, że Maryja była w naprawdę dramatycznej sytuacji. Panna w ciąży, której groziło ukamieniowanie! Ona jednak bezgranicznie ufała Bogu i ochroniła swoje Dziecko. Z pomocą kochającego Józefa, oczywiście.

Aborcja pod choinkę” – szczyt ironii i złośliwości
Dzisiaj agresywne zwolenniczki aborcji twierdzą, że zabicie dziecka w łonie matki jest „prawem i wyborem kobiety”. Proponują nawet „aborcję pod choinkę”, co jest szczytem okrucieństwa i agresji wobec małego dziecka. Współczesny świat jest bardziej okrutny niż Herod, bo zabija miliony dzieci, a on zamordował tylko dwa tysiące. Herod zrobił to, aby utrzymać władzę. W jakim celu robi się to dzisiaj: dla wolności i wygodnego życia, ze strachu przed trudnościami i odpowiedzialnością, a może nawet „programowo”, aby zaprzeczyć swojemu macierzyństwu i powiedzieć Panu Bogu „nie”? Bywa też, że bieda nie pozwala zaufać – i tym matkom najłatwiej pomóc.

Rzeka krwi płynie nieustannie!
Życie każdego dziecka, które poczyna się w naszych czasach, od początku jest zagrożone. Aborcja jest coraz bardziej dostępna, reklamowana, dofinansowywana, ukazywana jako wielkie osiągnięcie w egzekwowaniu praw kobiet i element podstawowej opieki medycznej. Pośród tych kłamstw zupełnie nie mówi się o wielkiej krzywdzie i bólu kobiet.

W czasie zagrożenia życia na skutek pandemii najczęstszą przyczyną śmierci jest... aborcja!

Heroizm wielu matek wymaga wsparcia!
Coraz więcej matek, broniąc swoich maleństw, musi wykrzesać z siebie wiele heroizmu. One często nie wiedzą, jak sobie poradzą i bardzo się boją. Ufają jednak, że Pan Bóg im pomoże rękami wiernych przyjaciół. Sytuacje życiowe bywają niezwykle skomplikowane. Często trudno nam sobie wyobrazić, jak bardzo!

Każde dziecko rodzi się golutkie
Trzeba je ubrać, zawinąć w pieluszkę, kocyk, becik. Co robić, gdy matka nie ma żadnych pieniędzy, pracy i szans, aby kupić to wszystko? Do szpitala trzeba zabrać wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka. Nie sposób zawinąć je jedynie w chustę, jak zrobiła to Maryja dwa tysiące lat temu.

...nie dała Mu Matula sukienki...
W okresie świąt Bożego Narodzenia stajemy przez żłóbkiem, który tak pięknie jest umieszczany w naszych kościołach. Tego maluszka trzeba szybko ubrać! Zwłaszcza w naszym ostrzejszym klimacie.

Wyprawki do szpitala
Dla takich mam w trudnej sytuacji życiowej przygotowujemy wyprawki, które zawierają wszystko, co jest dla maluszka najbardziej konieczne. Niektóre ubranka mogą być używane, bo małe dzieci szybko rosną. Wyprane, wyprasowane i posegregowane są konkretną pomocą dla rodzącego się maluszka. Ale to nie wystarcza...

Niektóre rzeczy muszą być nowe!
Nie da rady, trzeba kupić nowe kaftaniki, ręczniki, pieluszki tetrowe i flanelowe, becik z pokryciem, prześcieradełko, kocyk itd. No i trzeba dużo, dużo jednorazowych pieluszek.

Pakiecik Czyścioszka” od Świętego Mikołaja
Środki higieniczne, które dołączamy do wyprawki, w tym roku już przyniósł Święty Mikołaj. Bardzo dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, którzy nam pomogli je przygotować!

Ubierzmy dzidziusia!
Teraz otwieramy skarbonkę, aby ubrać dzidziusia i zawinąć go w ciepły becik. Niechaj to będzie nasz Dar Bożonarodzeniowy dla Pana Jezusa, który leży na sianku w żłobie. Pozwólmy Mu ubrać te maleństwa, które, tak jak On, nie mają najpotrzebniejszych rzeczy.

Koszt kompletu nowych ciuszków dla maleństwa szacujemy na 120 zł.

Niechaj dar od Przyjaciół będzie wsparciem dla tych matek, które wybrały życie! A dla tych, które się wahają, świadectwem, że mogą liczyć na pomoc Przyjaciół.

Ofiarowując 240,-, 120,- 60,- czy 30,- złotych (po prostu, ile kto może), aby ubrać nowo narodzonego maluszka pomagasz ratować życie oraz chronić już urodzone dzieci.

To dla nich najlepszy upominek na Boże Narodzenie!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag