Pro-life to także znaczy pomagać

Drodzy Przyjaciele!
Czas szybko leci! Ten rok nie był łatwy dla nikogo (pandemia, liczne ograniczenia, lockdown, kłopoty z pracą i finansowe), a tu znowu trzeba się będzie rozliczać z fiskusem.
Wielu z nas w tym roku będzie płacić mniejsze podatki - są dodatkowe zwolnienia, a wiele osób z powodu pandemii nie mogło pracować „pełną parą”.
Kwota wolna od podatku za rok 2020 także w wielu przypadkach została podniesiona. Przykładowo: dla twórców jest to 50% kosztów uzyskania przychodów. Są też duże odliczenia na rzecz walki z COVID-19, nawet o 200% wartości.

To oznacza, że sumy z 1%, które będziecie Państwo mogli przekazać na organizację pożytku publicznego, będą niższe! To jest dla nas poważny problem, jeżeli chcemy utrzymać powadzone obecnie programy. Jak zawsze liczmy na Przyjaciół i ich bliskich!
Obecnie, do końca roku można jeszcze przekazać darowiznę, która zostanie odliczona od podstawy opodatkowania za 2020 rok.

Trzeba jednak pamiętać, że po Nowym Roku wszystkie darowizny będą rozliczane już za kolejny 2021 rok. Tak więc, jeżeli chcemy uwzględnić darowiznę w tym roku obrachunkowym musimy się pospieszyć! Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z tej możliwości prosimy o bezpośredni kontakt (tel. 58 341 19 11).

Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy!
Zawsze w lutym wysyłamy podziękowania za otrzymane Dary Serca. Sytuację mocno skomplikowały przepisy o ochronie danych osobowych RODO. Coraz częściej nie mamy dostępu do danych darczyńcy, albo uprawnień, aby wysłać do niego list. W tej sytuacji, jeżeli ktoś potrzebuje od nas poświadczenia, że otrzymaliśmy dar, prosimy o bezpośredni kontakt, a na pewno szybko przygotujemy i prześlemy potrzebny dokument.

Dzięki Darom Serca od Przyjaciół mogliśmy kontynuować nasze dzieła także w tak trudnym COVID-owym czasie!
Z powodu pandemii musieliśmy nieco zmienić styl naszej pracy. Szkolenia, spotkania, dyskusje na żywo musiały zostać odłożone na później. Częściowo wprowadziliśmy pracę zdalną. Już od kilku lat rozszerzamy naszą obecność w mediach społecznościowych, co obecnie bardzo ułatwiło nam pracę edukacyjną i przekazywanie informacji pro-life z całego świata. Nasze strony i opracowywane informacje cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jesteśmy obecni na Facebooku https://www.facebook.com/klub.przyjaciol.ludzkiego.zycia

i na Twitterze
https://twitter.com/KlubZycia

oraz prowadzimy stronę internetową https://www.hli.org.pl/pl/ w trzech językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim. Bardzo nam zależy, aby informacje z Polski były dostępne także dla osób pro-life ze Wschodu.

Inwestowanie w media społecznościowe jest obecnie bardzo ważnym wyzwaniem naszego czasu, gdyż mają one olbrzymi wpływ zwłaszcza na młodych.

Przygotowujemy także gazetkę informacyjną, którą rozsyłamy w zestawieniu zbiorczym raz w tygodniu. Może ją otrzymywać każdy, kto zgłosi taką chęć poprzez naszą stronę internetową.

Publikujemy liczne opracowania i ekspertyzy. Dużo czasu i wysiłku poświęciliśmy opracowaniu ulotki w postaci pytań i odpowiedzi na temat pigułki aborcyjnej, która również w Polsce bywa nielegalnie zamawiana przez Internet i dostarczana z zagranicy, najczęściej z Holandii. Z naszej strony można bezpłatnie pobierać różne materiały edukacyjne pro-life, np. ulotki i wydrukować je samemu na domowej drukarce.

Bierzemy aktywny udział w dyskusjach społecznych związanych z decyzją TK. Staramy się o aktywną obecność w mediach, udzielamy licznych wywiadów, publikujemy nasze stanowisko w ważnych sprawach dotyczących obrony życia.

Prowadzimy sklepik internetowy z materiałami pro-life, które wysyłamy zgodnie z zamówieniami.

Pandemia nam nie przeszkodziła i nadal prowadzimy Punkt Pomocy Rzeczowej dla małych dzieci i ich mam w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Obecnie na skutek pandemii pojawiają się nowe kryzysy rodzinne, gdyż wiele matek nie może dorabiać sprzątaniem i w ogóle nie mają szans na poprawę swojej sytuacji, a dzieci nakarmić i ubrać trzeba.

Wiele osób przynosi do nas piękne rzeczy po swoich maluchach. Pierzemy je, segregujemy według płci i rozmiaru, a następnie przygotowujemy paczki dla konkretnych matek, znając już ich potrzeby. Dzięki pomocy Przyjaciół dokładamy do nich środki czystości, konieczne kosmetyki, pieluszki i te ubranka, które muszą być nowe. Paczki zawozimy na pocztę, gdyż ten sposób wysyłki jest tańszy od kuriera. Robimy to przez cały czas pomimo pandemii.

Przygotowujemy także wyprawki do szpitala dla maluszków tych mam, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i dosłownie nie mają nic.

Nasz wielki program – Peregrynacja Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” w obronie cywilizacji życia – nadal jest kontynuowany. Ikona przewędrowała już prawie 200 tys. km. Tej wiosny miała pojechać na Wyspy Galapagos, a następnie do Kolumbii. Niestety, bardzo trudna sytuacja epidemiczna w tym regionie zmusiła nas do postoju. Udało się jednak dokonać gruntownej, profesjonalnej konserwacji wędrującej Ikony. Dłuższe przebywanie w klimacie równikowym jest dla Niej bardzo szkodliwe. Był już najwyższy czas, aby Ją ratować, gdyż zaatakował ją grzyb. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się to zrobić, wykorzystując czas przestoju i oczekiwania. Ikona znajduje się obecnie w Quito, stolicy Ekwadoru w pracowni konserwatorskiej, jest więc bezpieczna. Czekamy na poprawę sytuacji, aby kontynuować podróż.

Prowadzimy też kanał na YouTube pt. Opowieści od Oceanu do Oceanu. https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Są już opublikowane 34 filmy po ok. 10 min., w których opowiadam o idei powstania peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”. Obecnie rozpoczęła się druga część poświęcona przygotowaniu wędrującej ikony. Zapraszam!

Bez pomocy Przyjaciół wiele z tych dzieł nie miałoby szans realizacji! Dziękujemy!

W prosty sposób możesz uczestniczyć w budowaniu Ewangelii Życia!
Jeżeli chcesz wspomagać nasze programy możesz swój Dar Serca przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.