Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Każdy jest św. Mikołajem, który pomaga matkom w najtrudniejszych sytuacjach

Drodzy Przyjaciele!
Zbliża się święto św. Mikołaja! Niektórzy twierdzą, że z powodu pandemii w tym roku nie przyjedzie, bo z Laponii jest za daleko i niebezpiecznie dla starszej osoby. My jednak wiemy, że ten prawdziwy Święty, który był biskupem Miry w Licji i uwielbiał pomagać ubogim, nie zawiedzie. On przecież w każdym z nas ma swoich pomocników!

Pakiet Czyścioszka” od św. Mikołaja
Jak co roku przygotowujemy paczki od Świętego Mikołaja, które są „Pakietem Czyścioszka”. Znajdzie się w nich wiele koniecznych rzeczy dla najbardziej potrzebujących mam i ich dzieci. W ostatnim czasie udało się nam już zakupić na promocjach przedświątecznych wiele koniecznych rzeczy, tak potrzebnych matkom w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Wiele paczek już od nas dostały, bo potrzeby są olbrzymie i trzeba było się pospieszyć. I my, i nasze podopieczne Mamy, bardzo dziękujemy Przyjaciołom Życia za otwarte serca.

Teraz, z pomocą Świętego Mikołaja chcemy skompletować „Pakiety Czyścioszka”, które będą zawierały kosmetyki i środki czystości, konieczne dla dziecka i matki po porodzie i trochę później.

Co będzie zawierał taki pakiet?
W pakiecie znajda się: pieluszki, proszek do prania, mydło, podpaski, mokre chusteczki higieniczne, żele do mycia ciała i włosów, oliwka, kremy pielęgnacyjne i ochronne. Nie wymieniam konkretnych nazw tych produktów, gdyż skorzystamy z promocji i zakupimy te, które będą i w najkorzystniejszej cenie, i dobrej jakości. Cały czas śledzimy różne oferty promocyjne i z nich korzystamy. W okresie przedświątecznym takich ofert jest dużo, więc teraz należy z tego korzystać.

Kilka matek za chwilę urodzi! Im przede wszystkim trzeba pomóc! „Pakiety Czyścioszka” mamy nadzieję dokładać do zestawów z wyprawką do szpitala dla rodzącej matki i noworodka. Niektóre rzeczy przydadzą się po powrocie z dzieckiem do domu.

Dzieci szybko rosną i potrzebują coraz więcej!
Matki już trochę starszych dzieci, które od dawna są pod opieką Przyjaciół, także potrzebują pieluszek, proszku do prania i tych wszystkich rzeczy, które są konieczne, aby dziecko i było czyściutkie, i pachnące. Dzieci szybko rosną i ich potrzeby także. Tam, gdzie są też starsze dzieci, zawsze staramy się także o nich pamiętać. Dla dzieci niepełnosprawnych i trochę starszych takie pakiety kompletujemy osobno, dostosowując je do indywidualnych potrzeb.

Mąż odszedł, bo nie zabiła dziecka z zespołem Downa
Pani Żaneta spod Nowej Soli, samotnie wychowuje trójkę dzieci. Średnia córeczka Oliwka ma poważne kłopoty z przewodem pokarmowym i wydalaniem. Najmłodszy synek, Mareczek, który urodził się zaledwie miesiąc temu, ma zespół Downa. Po badaniach prenatalnych w połowie ciąży ojciec tych dzieci postawił ultimatum: - albo przerwiesz tę ciążę, bo już mamy jedno niepełnosprawne dziecko, albo odchodzę! Ona jednak wybrała życie i nie pozwoliła na zabicie swojego dziecka. Została sama z trójką dzieci, w tym dwoma wymagającymi szczególnej troski. Ze strony swoich rodziców nie może oczekiwać żadnej pomocy, bo pochodzi z rodziny alkoholowej. Nie prosi o pomoc dla najmłodszego dziecka, gdyż w przygotowaniu wyprawki pomogła jej matka chrzestna. Poprosiła nas tylko o specjalistyczne mleko dla chorej córeczki. Kupiliśmy je już i trochę pieluch. Bardzo chcemy pomóc więcej. Liczymy na pomocników św. Mikołaja!

Starsze dzieci też czekają
Zawsze staramy się pamiętać także o starszych dzieciach. Marzena, która ma troje dzieci, w tym dwójkę niepełnosprawnych, mówiła nam przez telefon, że jest niesłychanie wdzięczna, bo jak przychodzi paczka od Przyjaciół, maluchy siadają dookoła i z wielkimi emocjami czekają na to, co jest dla nich. Staramy się, aby każde z nich także coś dostało. Żywiołowo cieszą się z każdego drobiazgu: z nowych, chociaż używanych, ale pięknych bucików; przymierzają koszulki i kurteczki, a największą radość sprawiły im pluszowe zwierzątka. Teraz już każde ma swojego pluszaka i może go tulić, ile tylko zechce. Każda zabawka wywołuje śmiech i radość. One wiedzą, że mama żadnych zabawek im nie kupi, bo brakuje na jedzenie. Nawet, jak są z mamą w Biedronce, nie proszą o nic, tylko patrzą!

Ubraliśmy małą Leny
Pamiętacie z pewnością Lenę, która pochodzi z Ukrainy. Gdy zaszła w ciążę, miała już wykupiony bilet na autobus do Kijowa, aby tam zrobić aborcję. Powstrzymał ją szef w pracy, ofiarowując pomoc. Dzisiaj jej mała już sama chodzi. Lena nie ma obecnie możliwości pracy, opiekuje się dzieckiem. Z powodu pandemii hotel, w którym pracowała, jest zamknięty. Mieszka kątem u koleżanki i jakoś, choć z trudem, sobie radzi. Jej córeczka to rozświergotany wróbelek. Jest wyjątkowo drobna i niesłychanie przylepna – takie kochane dziecko! Dostała od nas trochę ubranek, zabawek, mleko, kaszki itd. A potem okazało się, że mała nie ma kombinezonu i bucików na zimę. Była najwyższa pora, bo już zaczyna padać śnieg.

Ślicznie w nim wygląda, prawda? Pasuje, jak ulał i na pewno będzie ciepło. Teraz powinniśmy przygotować dla niej „Pakiet Czyścioszka”. Proszku do prania, pieluszek, mydła czy kremów ochronnych na zimową porę zawsze brakuje.

Straciła pracę, a mąż w więzieniu za długi
Pani Hanka, o której też już Wam pisałam, znowu znalazła się w kryzysowej sytuacji, bo straciła pracę. Jej mąż jest niepełnosprawny i nie radził sobie. Chciał jak najlepiej i zaczął pożyczać pieniądze, bo uwierzył reklamie, że to jest najlepsze rozwiązanie. Długi narastały, dochodziły odsetki, zwrócić nie było z czego. W końcu trafił do więzienia za długi, gdzie pracuje i powoli je spłaca. Ona została sama z córeczką i w ciąży. Pomagaliśmy jej wówczas. Jest bardzo wdzięczna za pomoc od Przyjaciół i prosi, aby Wam podziękować. Synek ma już dwa latka. Jakoś dawała sobie radę, bo dorabiała sprzątaniem. Teraz jednak ludzie się boją się koronawirusa, więc straciła możliwość pracy. Trzeba jej znowu pomóc, aby przetrzymała ten trudny czas. Święty Mikołaj na pewno nie zawiedzie!

Punkt Pomocy Rzeczowej
Takie życiowe sytuacje mogłabym opisywać bez końca. Część przekazywanej pomocy stanowią ubranka i akcesoria dla maluszków, które Przyjaciele nam przekazują po swoich dzieciach. Prosimy, aby te rzeczy były całe i czyste. Można wysyłać je paczką lub kurierem na adres naszego biura (Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, ul Jaśkowa Dolina 47/1a, 80-286 Gdańsk). Jeżeli ktoś mieszka w pobliżu, może je przywieźć osobiście, ale prosimy o umawianie się telefoniczne (58 341 19 11) lub zostawianie ich w biurze Contact Service na parterze tego samego budynku (otwarte od 9:00 do 16:00 w dni robocze).

Koszt „Pakietu Czyścioszka” szacujemy na 150 zł.

Ufamy, że każdy z Przyjaciół będzie chciał zostać Świętym Mikołajem i pomoże najbardziej potrzebującym.

Ofiarowując 25,- 50,- 100,- czy nawet 150 zł na cały „Pakiet Czyścioszka” od Świętego Mikołaja, pomagasz najuboższym matkom, które bardzo tego potrzebują. Budzisz też  w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.

Bardzo dziękujemy! Przyjaciele są niezawodni!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag