Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

VII Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku

marszDlaZycia2016 3

 Galeria zdjęć z Marszu w Gdańsku

DSC09341  DSC09348
 
 DSC09355  DSC09364
 DSC09421  DSC09446
 DSC09400  DSC09423
 DSC09455  DSC09468
 DSC09471  DSC09485
 DSC09481  DSC09444

 Zobacz relację filmową.

Drodzy Przyjaciele!
Przez Polskę przetoczyła się wielka fala marszy za życiem. Odbywały się one w ponad stu miastach. Są znakomitą okazją, aby dać osobiste świadectwo za życiem, za rodziną.  Gratulujemy wszystkim, którzy te marsze organizowali i tym którzy w nich szli, pokazując polskie gorące serca.

Marsz w Gdańsku jak kropka nad „i”
Sezon marszowy już się kończy. Zwieńczeniem będzie Marsz Solidarności z Życiem i Rodziną w Gdańsku w niedzielę 19 czerwca od godz. 14:30. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie www.hli.org.pl.

Symboliczne miejsce
Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczyna się pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, a zakończy się w centrum starego Miasta. To ważne miejsce dla wszystkich Polaków.

To miejsce ma dla nas Polaków olbrzymie znaczenie. Tutaj powstała „Solidarność”, która od początku walczyła o życie poczętych dzieci. Tutaj rodziła się wolna Polska.

Warto wybrać się na ten marsz
Tatusiowie, Mamusie i Dzieciaki! Dziadkowie i Babcie! Tacy mali, tacy duzi, Ci zdrowi i ci chorzy! A przede wszystkim Młodzi.  Wszyscy pełni życia! Są zaproszeni na Marsz do Gdańska.

Atmosfera jak zawsze będzie super!
Będziemy razem. Pójdziemy całymi rodzinami. W tym roku będzie także grupa rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi, którzy chcą podkreślić, że każde dziecko, także chore, ma prawo do życia. Będą świadectwa. To z ich strony duży akt odwagi. Postarajmy się, aby wśród nas czuli się naprawdę dobrze, bo na co dzień często czują się wytykani palcami.

Naręcza świeżych kwiatów, krówki i baloniki
Organizatorzy przygotowują wiele dodatkowych atrakcji. Młode dziewczyny i chłopaki będą rozdawać świeże kwiaty. Dla dzieciaków będą krówki i baloniki. My przygotowaliśmy piękne, kolorowe zakładki do książki „Jestem pro-life”. „Małe Jasie” także wybierają się na Marsz. Będzie muzyka, flagi, banery, bębny i prawdziwy wodzirej prowadzący cały marsz.

Jesteśmy za życiem – przychodzimy na Marsz!
Zapraszamy wszystkich Przyjaciół. Nie tylko tych, którzy mieszkają w Gdańsku i Trójmieście. Dojazd jest dość łatwy. Taka wycieczka będzie wspaniałym wydarzeniem dla całej rodziny. Możecie zabrać ze sobą herb swojego miasta, będzie mile widziany, A może umówicie się na wspólny wypad razem z przyjaciółmi, w kilka rodzin razem?

Wybierzcie się nad morze!
Gdańsk jest teraz bardzo piękny. Odnowione Stare Miasto oferuje wiele atrakcji. Można tutaj wspaniale spędzić niedzielę, a na zakończenie przyjść na Marsz, aby pokazać swoim dzieciom, że takich rodzin, jak nasza jest bardzo wiele i razem możemy cieszyć się życiem.

Spotykamy się pod Krzyżami 19 czerwca o godz. 14:30. Zakończenie Marszu jak zawsze na Długim Targu w samym centrum Starego Miasta.

Wystawa „Od Oceanu do Oceanu” w Bazylice Mariackiej
Zapraszamy także na wystawę pokazującą peregrynację Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia – 27 krajów – od Władywostoku do Fatimy oraz  przez USA, Kanadę i Meksyk. Wiele historycznych zdjęć na foliach jest umieszonych na 30 dwustronnych tablicach. Wystawa w czerwcu będzie prezentowana w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Marsz dla Życia jest znakomitą okazją, aby ją obejrzeć. Zapraszamy!

Drogi Przyjacielu!
Ofiarowując 20,- 50,- 100,- 200,-  czy 500,- zł pomagasz nam ratować życie. Dzięki Waszym Darom Serca  możemy przygotować wiele materiałów edukacji pro-life, które trafiają do ludzi, zwłaszcza do młodych. Także podczas Marszu dla Życia. To jest bardzo ważne, bo kształtuje postawy pro-life, które ratują życie wielu dzieci.
Swój dar możesz przekazać TUTAJ.
Bardzo Wam za tę pomoc dziękujemy!


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag