Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Pierwsze dziecko uratowane w Kołysce Życia w Ekwadorze

Radosna wieść dotarła z Ekwadoru. Siostra Carmela (Ewa Pilarska) benedyktynka, która pochodzi z Polski, ale od wielu lat pracuje w Santo Domingo w Ekwadorze, przysłała informację, że w otwartym 10 grudnia 2019 roku „Oknie Życia” po raz pierwszy zostawiono maleńkie dziecko w dniu 4 lipca br., czyli w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Jest to chłopczyk, który dostał na imię Juan Pablo, czyli Jan Paweł. W chwili pozostawienia go był bardzo malutki, gdyż ważył zaledwie 1,8 kg. Jest jednak zdrowy, co potwierdziły badania w szpitalu.

Siostra Carmela prowadzi również sierociniec, więc maluszek po trzydniowym pobycie w szpitalu przyjechał do tego domu, gdzie z wielkim przejęciem witały go dzieci, które tam mieszkają. Bardzo cieszyły się, że ich „rodzina” się powiększyła.

Ekwadorskie „Okno Życia” jest nowością w Ameryce Południowej. Nazwano je „Kołyską Życia”, co jest bardziej komunikatywne w języku hiszpańskim. Siostry bardzo się cieszą, że kołyska już działa i cieszy dużym zainteresowaniem mediów i lokalnego społeczeństwa.

Ekwadorska „Kołyska Życia” powstała dzięki inicjatywie siostry Pilarskiej, która korzystała z doświadczenia polskich okien życia. Do zrealizowania tej inicjatywy przyczyniła się także wizyta Matki Bożej Częstochowskiej, która w swojej Ikonie wędruje przez świat w obronie życia „Od Oceanu do Oceanu” i odwiedzała klasztor sióstr benedyktynek w Santo Domingo. To realizacja obietnicy, że będą robić wszystko co możliwe, aby ratować życie dzieci.

Ze względu na olbrzymią biedę, której doświadcza w Ekwadorze wiele rodzin, liczba porzucanych noworodków jest duża. Dzieci te rodzą najczęściej nieletnie matki, które nie mają żadnych środków, aby utrzymać się z dzieckiem. Większość tych dzieci nie ma szans na przeżycie lub trafiają w ręce mafii, która nimi nielegalnie handluje, sprzedając np. na organy. Z tego powodu ekwadorska „Kołyska Życia” jest wyposażona w specjalne zabezpieczenia i alarmy, aby uniemożliwić kradzież pozostawionego dziecka. Kosz, w którym można położyć maleństwo po zwiększeniu swojej wagi „ucieka” w bok, chroniąc dziecko. Jednocześnie uruchamia się sygnał alarmowy, wzywający dyżurującą siostrę.

Obecnie w Ekwadorze i krajach ościennych panuje pandemia COVID-19, której poziom jest bardzo poważny. Bieda i brak higieny sprzyjają zakażeniom, a pomoc medyczna jest na bardzo niskim poziomie. Umiera tak wielu ludzi, że w największym mieście Guayaquil był okres, kiedy zmarli leżeli na ulicach i nie było komu ich pochować. Obecnie także Quito, stolica Ekwadoru, jest odcięte od świata z powodu zarządzonej przez rząd blokady, mającej na celu powstrzymanie epidemii. W tej sytuacji uratowanie zdrowego noworodka jest tym większą radością i sukcesem.

Więcej informacji na ten temat TUTAJ

Proszę zobaczyć zdjęcia nadesłane przez siostry benedyktynki i radość dzieci z sierocińca witających nowego „braciszka”.


Dzieci z sierocińca witają maluszka


Dzieci z sierocińca witają nowego braciszka


Maluszek jedzie na badania do szpitala


Policjanci także bardzo się ucieszyli, że dziecko jest zdrowe


Siostra Carmela troszczy się o maleństwo


Siostry zapewniają dziecku troskliwa opiekę


Już po kilku dniach w sierocińcu

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag