Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kobiety cierpią, dzieci giną! Brońmy się przed plagą aborcji farmakologicznej!

Drodzy Przyjaciele!
Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na nowe sposoby przerywania ciąży, które staja się coraz bardziej popularne w skali całego świata. Nasi przyjaciele z USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, a także z różnych krajów Ameryki Południowej są przerażeni. Tego w tak wielkiej skali jeszcze nie było. Ginie bardzo wiele dzieci, a wiele kobiet naraża swoje zdrowie i życie.

 

Pigułka aborcyjna RU-486
To środek farmakologiczny stosowany do 10 tygodnia ciąży, który jest blokerem receptorów progesteronu, hormonu koniecznego dla podtrzymania ciąży w pierwszych tygodniach. Powoduje spadek wytwarzania naturalnego hormonu, co wywołuje „zasychanie” błony śluzowej macicy, wobec czego dziecko traci ożywcze podłoże i ginie. Działanie poronne jest jednak długotrwałe, więc po dwóch dniach podaje się kobiecie środek skurczowy, który powoduje silne bóle i jest bardzo niebezpieczny.

Preparat do zabijania ludzi
Pierwszym producentem była francuska firma Roussel-Uclaf Group (stąd skrót RU). Należała ona do niemieckiej korporacji Hoechst. W czasie II wojny światowej Hoechst nosił nazwę IG Farben i produkował cyklon B. Szokujące! Dzisiaj licencję na ten środek mają spółki Danco Laboratories i produkują go oraz sprzedają w olbrzymich ilościach.
My nie podajemy nazw handlowych, aby nie było kryptoreklamy.

Międzynarodowa promocja dzisiaj
To coś zupełnie nowego! Bezprecedensowa promocja pod pretekstem pandemii! Przy pełnym lekceważeniu bezpieczeństwa kobiet WHO zaleca legalizację tych środków i ułatwienie w dostępie do nich (telemarketing lub przez Internet) dla kobiet w ciąży na całym świecie! Okazało się także, że ONZ udziela pomocy humanitarnej wielu krajom zaatakowanym koronawirusem pod warunkiem legalizacji i wprowadzenia usług aborcyjnych, w tym pigułki aborcyjnej. To dzieje się w Ameryce Południowej i Afryce, ale także Polska nieustannie jest poddawana podobnej presji. Wiele krajów, jak Wielka Brytania, Francja, Belgia i Holandia zalegalizowały już pigułkę aborcyjną do stosowania w domu bez opieki lekarskiej!

W Polsce nielegalna
Polskie prawo chroni kobietę i jej nienarodzone dziecko, więc stosowanie i dystrybucja tego środka farmakologicznego (nie nazywajmy go lekiem) jest nielegalna. Nikt jednak tego nie kontroluje. Czasy są takie, że wszystko można kupić przez Internet. Organizacje feministyczne (i polskie, i zachodnie) usilnie promują te preparaty i wysyłają listem najczęściej z Holandii. Przy okazji dowiedziałam się od naszych holenderskich przyjaciół, że rząd Holandii w ramach UE zabronił im dystrybucji tych środków do krajów, gdzie są zakazane. Oburzone feministki odwołały się do sądu i przegrały! Teraz jednak z powodu pandemii porady lekarskie zamieniono na rozmowę telefoniczną, a pigułka aborcyjna jest promowana jako łatwy do stosowania i prosty środek „rozwiązujący problemy” kobiet!

Zginą miliony dzieci!
Proszę zwrócić uwagę, że w latach 1956 – 1993 aborcja chirurgiczna była w Polsce legalna do 12 tyg. ciąży. Szacuje się, że zginęło wówczas ok. 25 mln polskich dzieci. Pigułka RU-486 zabija poczęte dziecko do 10 tygodnia i można ją zażyć bez żadnej kontroli, więc może zabić znacznie więcej dzieci!

Lekceważenie niebezpieczeństwa i brak wiedzy
W poradniach i telefonach zaufania w Polsce pojawia się obecnie coraz więcej pytań i problemów związanych z pigułką aborcyjną. Do szpitali trafiają kobiety z poronieniem w toku. Wszyscy wiedzą, ale nikt się nie pyta, co i jak.

Kobiety ulegają hasłom reklamowym
Wydaje im się, że to łatwe, bezproblemowe, szybkie i zachowujące prywatność. Jedyna informacja na ten temat, jaka trafiła do Polaków, to dramatyczna scena z filmu „Nieplanowane”, gdzie główna bohaterka filmu dokonuje aborcji farmakologicznej. Zwija się z bólu, widzi mnóstwo krwi i szczątki poronionego dziecka. Film ten można już kupić na płytce w firmie Rafael Film. Zachęcam, aby pokazywać go zwłaszcza młodym.

Powikłania są poważne
Odnotowuje się przypadki zgonów kobiet, czego media raczej nie nagłaśniają. Co najmniej 10% kobiet wymaga hospitalizacji. Po wzięciu środka skurczowego ból jest ogromny. Pojawiają się poważne, nawet zagrażające życiu krwotoki, sepsa, długotrwałe krwawienia, niepełne poronienia, anemia, długotrwałe stany zapalne powodujące zrosty, a w przyszłości niepłodność czy ciąże pozamaciczne. Kobieta widzi, co poroniła. Pozostawiona sama w domu bardzo się boi ujawnienia swojej sytuacji, więc jest pozbawiona bezpośredniej pomocy lekarskiej.

Co robić?
Przede wszystkim należy wiedzieć, co się dzieje. Rozumieć, jak to działa i czym grozi. Spokojnie i racjonalnie tłumaczyć, zwłaszcza młodym. Życzliwie pochylić się nad zalęknioną kobietą w ciąży kryzysowej. Pokazać jej inne, pozytywne rozwiązania. Budzić w niej matkę.
Pamiętajmy przy tym, że sama informacja o szkodliwości nie jest wystarczająco efektywna. Bardzo często nie jest przyjmowana do wiadomości z fałszywym założeniem, że mnie to nie spotka i ważne, co teraz, a nie to, co będzie potem.

Ulotka informacyjna do pobrania za darmo
Odpowiadając na zapotrzebowanie osób zajmujących się poradnictwem, opracowaliśmy ulotkę informacyjną na temat: „Pigułka aborcyjna. Czy to bezpieczne?”. Tekst zawiera 24 pytania i odpowiedzi, które zostały skonsultowane z lekarzem ginekologiem-położnikiem, farmaceutą, prawnikiem, pracownikiem poradni i telefonu zaufania. Można do niej dopisać adres swojej lokalnej poradni i wydrukować na domowej drukarce czy wykorzystać ją w wersji elektronicznej. Można ją bezpłatnie pobrać
TUTAJ

Obok są także umieszczone bezpłatne ulotki na następujące tematy:

Publikujcie tę informację, gdzie tylko możecie!

Prosimy o udostępnianie powyższej informacji i ulotki w gazetkach parafialnych, na Waszych i zaprzyjaźnionych stronach internetowych, w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku i Twitterze.

Zapraszamy też na naszą stronę internetową www.hli.org.pl oraz na stronę Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia na Facebooku facebook.com/klub.przyjaciol.ludzkiego.zycia

Bardzo serdecznie dziękujemy za dary serca z okazji Dnia Matki na rzecz potrzebujących mam i ich nowo narodzonych dzieci w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Jesteście niezawodni! Dzięki Wam możemy przygotować wiele nowych wyprawek!

Nasz nowy eksperyment pomocowy
Postanowiliśmy spróbować i po raz pierwszy uruchomiliśmy zrzutkę na pomoc dla samotnych matek w trudnej sytuacji. Chcielibyśmy zrobić 100 wyprawek na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Celem jest wyjście do szerszego grona odbiorców. Działa to zarówno edukacyjnie, jak i zwiększa możliwości pomocy.

Przyjaciele znakomicie wiedzą, jak nam pomóc i nie potrzebują korzystać z pośrednika. Prosimy Was jednak, abyście upowszechnili możliwość naszej zrzutki wśród swoich przyjaciół, wykorzystując media społecznościowe i inne dostępne Wam sposoby.

Naszą zrzutkę można znaleźć pod adresem https://zrzutka.pl/2vnhxn

Zapraszamy też na kolejne 10 minutowe odcinki „Opowieści od Oceanu do Oceanu” na naszym kanale YouTube. Jest ich już sześć, a co sobotę umieszczamy kolejny. Jeżeli nie przychodzą powiadomienia, należy na chwilę wyłączyć subskrypcję, zaznaczyć dzwoneczek i potem ponownie ją włączyć. Im więcej będzie subskrypcji, tym lepsze pozycjonowanie naszego programu.

www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Ofiarowując 500,- 200,- 100,- czy 50,- zł (ile kto może) budujesz pełną miłości cywilizację życia, ratujesz dzieci i dodajesz otuchy potrzebującym matkom.

PRO-LIFE TO NIE TYLKO WSPANIAŁE HASŁA, ALE KONKRETNA WIEDZA i ŻYCZLIWA, BEZPOŚREDNIA POMOC!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Bardzo dziękujemy!


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag