Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nie zostają same! – Przyjaciele pomagają matkom w najtrudniejszych sytuacjach!

Drodzy Przyjaciele!
Za kilka dni Dzień Matki. Na pewno nasze Mamy dostaną kwiaty i moc serdeczności. To jednak także czas, aby pomyśleć o tych, które mają olbrzymie problemy i coś konkretnego dla nich przygotować.

Nie są same – Przyjaciele pomagają!
Mamy pod opieką grupę kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Każdy gest, każdy drobiazg  się liczy! Staramy się nie tylko pomagać mamom, które mając dziecko pod sercem znalazły się w tragicznie trudnej sytuacji, ale także po porodzie. Jeżeli mama w domu ma także starsze małe dzieci, staramy się, aby także one coś otrzymały. Tam trafiają ubranka, buciki. Wiele radości może sprawić zwyczajny pluszak czy ofiarowana zabawka. Te dzieci naprawdę nie są rozpieszczane nadmiarem zabawek, a w ostatnim czasie musiały siedzieć w domu, nie chodziły do przedszkola czy szkoły, gdzie dostawały dodatkowy posiłek i miały czym się bawić. Matka najpierw kupi niezbędną żywność, a na wymarzone autko, klocki czy lalkę już nie wystarcza.

Potrzebne nowe wyprawki
W pierwszej kolejności jednak staramy się pomagać tym mamom, które już niedługo urodzą. Przygotowujemy wyprawki dla mamy i noworodka. Część tych przedmiotów jest konieczna do szpitala, pozostałe będą niezbędne, gdy wrócą do domu. Niestety znowu wyprawki się nam skończyły i musimy wybrać się na zakupy, chociaż nie mamy za co. Liczymy na Waszą pomoc! Koszt całego pakietu becikowego łącznie z kosmetykami wynosi 240,- zł.

Rodzice bez pracy i środków do życia
Monika mieszka na wsi. Pochodzi z rodziny alkoholowej, w której dominowała przemoc. W wieku 10 lat wraz ze starszym rodzeństwem, siostrą i bratem, trafili do domu dziecka. Monika jednak za wszelką cenę nie chce powielać stylu życia opartego na alkoholu. Wyszła za mąż i jakoś dawali radę. Mają dwóch synków w wieku 4 latka i 1,5 roku. Pomagaliśmy jej, gdy rodziła drugie dziecko. Otrzymała wówczas wyprawkę i wózek. Dostali ciuszki dla dzieci i nowe, i używane. Teraz jednak sytuacja stała się dramatyczna, bo oboje nie mają pracy. Koronawirus spowodował, że mąż, który pracował w budownictwie, stracił zlecenia. Te dzieci są naszymi podopiecznymi, chcielibyśmy im pomóc. Mama prosi o pieluszki dla małego, podstawowe środki higieniczne, kaszki dla niemowląt oraz o ubranka dla starszego synka, bo tak szybko rośnie! Mogą być używane.

Uciekła z domu, aby uratować swoją córeczkę
Ola ma 16 lat. Jest w ciąży. W lipcu urodzi córeczkę. Ojciec dziecka ma 17 lat. Rodzice dziewczyny naciskali, aby „pozbyła się problemu”. Ola uciekła z domu, aby ratować swoje dziecko. Pod swój dach przyjęła ją babcia. Rodzice chłopaka postanowili im pomóc, na tyle na ile będą mogli. Sami jeszcze wychowują trójkę młodszych dzieci.  Zadeklarowali, że zdobędą łóżeczko i na początek kupią kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Obiecali też,  że pomogą, aby Ola mogła wrócić do szkoły najszybciej jak się da. My już przyszykowaliśmy dla niej fotelik do transportu noworodka, który ofiarował ktoś z Przyjaciół. Konieczna jest jeszcze wyprawka dla mamy i dziecka do szpitala oraz pościel, kołderka, ciuszki i wózek.

Brakuje wózków i nosidełek
Niestety wózka już nie mamy. Nosidełka też się skończyły. To trudniejsze do przekazania, bo duże i nie mieści się w paczce. Ostatni wózek od Przyjaciół był naprawdę ładny i zupełnie nie zniszczony. Przysłano go do nas DPS-em. Ofiarowaliśmy go jednak Ani, która ma urodzić w przyszłym miesiącu. Wyprawkę dla niej także trzeba skompletować, a wiele z tych rzeczy trzeba po prostu kupić.

Wysyłamy paczki
Matki zgłaszają się najczęściej telefonicznie. Sytuacje są naprawdę dramatyczne. Możemy wysłać paczkę z wyprawką i najważniejszymi, niezbędnymi produktami. Niech uwierzy, że z pomocą Przyjaciół sobie poradzi. Robimy to przez cały czas, dzięki Waszej pomocy. Pomagamy też matkom ze starszymi dziećmi. One także potrzebują dla nich pieluch, środków czystości, bucików i ciuszków.

Pomimo epidemii przygotowujemy paczki i wysyłamy pocztą
Cytowane powyżej historie są autentyczne! Znamy prawdziwe imiona i adresy tych mam. Przyjaciele wiedzą, że my nie robimy im zdjęć, nie podajemy ich prawdziwych imion i miejsc zamieszkania. To byłoby wytykanie palcem za biedę. Tego nam robić nie wolno! Nie pozwala też na to RODO. Wszystkie znane nam imiona zawsze są zmieniane. Starannie też sprawdzamy wiarygodność kolejnych zgłoszeń.

Potrzeby rosną razem z epidemią
Kasi pomagamy już od dłuższego czasu. Dzięki Wam mogliśmy jej wysyłać kolejne paczki z pomocą.  Ona samotnie wychowuje synka. Nie ma żadnej rodziny! Wychowała się w domu dziecka. Marzyła o prawdziwej rodzinie, ale była naiwna, została wykorzystana i porzucona. Nie dała zrobić krzywdy swojemu dziecku, urodziła synka. Stara się, aby mógł się wychowywać z nią, a nie był porzucony, jak ona, w domu dziecka. Teraz jest jej wyjątkowo trudno. Straciła pracę, żłobek zamknięto. Właśnie przygotowujemy dla niej kolejną paczkę. Potrzebne są pieluszki, środki czystości itd.

Rodzina z chorymi dziećmi, a ojciec bez pracy
Dzięki pomocy Przyjaciół mogliśmy nadal pomagać Kasi, która wychowuje troje małych dzieci: Jaś 4 lata, Iwonka 2 latka i czteromiesięczny Maciek. Jaś ma wrodzone atopowe zapalenie skóry, Iwonka cierpi na porażenie mózgowe. Ojciec pracuje dorywczo na wsi, teraz jest bezrobotny. Przygotowujemy dla nich kolejną paczkę. Tam sytuacja jet dramatyczna. Z samego 500+ i zasiłku wyżyć się nie da, zwłaszcza gdy trzeba kupować leki dla chorych dzieci. Potrzebujemy dla nich pieluszek, środków czystości i higienicznych oraz ubranek i bucików dla starszych dzieci.

Szaleństwo nieodpowiedzialnego zadłużenia
Powinniśmy także wysłać coś Hance, o której już pisałam. Mąż nadal siedzi w więzieniu za długi, które naiwnie narobił starając się zapewnić rodzinie konieczne minimum. Pomimo tego, że została sama i na dodatek okazało się, że jest w drugiej ciąży, urodziła i walczy o godziwy byt dla swoich dzieci. Nie ma pracy. Dostała od nas wyprawkę i wiele niezbędnych rzeczy dla dzieci. Prosi, aby Wam podziękować! Potrzebuje pieluszek, środków czystości, ubranek itd. O zabawkach dla starszego synka nawet nie może pomarzyć.

Te matki na każdą paczkę od Przyjaciół czekają z utęsknieniem i otwierają z wielką radością. To pozwala im zachować nadzieję, że mimo wszystko dadzą sobie radę. Bardzo Wam dziękują za zrozumienie i pomoc.

Zakupy hurtowe są tańsze
Mamy możliwość zaopatrywania się w hurtowniach, gdzie jako stały klient uzyskujemy spore upusty. Oni mogą dla nas zabezpieczyć pieluchy i najważniejsze rzeczy konieczne do wyprawek. Na razie jednak skarbonka znowu jest pusta, a potrzeby wielkie!

Punkt Pomocy Rzeczowej
Do paczek i wyprawek dokładamy wiele używanych ubranek i akcesoriów dla niemowląt i małych dzieci. Te ubranka dostajemy od Was! Dzieciaki przecież szybko rosną i wiele rzeczy nadal można wykorzystać.

Teraz jest czas na wiosenne porządki. Bardzo prosimy, aby ubrania, buciki czy zabawki, które już nie będą potrzebne, zapakować i wysłać do nas, na adres: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, Jaśkowa Dolina 47/1a, 80-286 Gdańsk.

W fundacji obecnie mamy dyżury i pracujemy w systemie zaocznym. Rzeczy można  także przynieść osobiście i zostawić w firmie ContactService na parterze budynku, gdzie mieści się fundacja. Tam zawsze ktoś jest w godz. 9:00 d0 16:00. W innym czasie trzeba się umówić telefonicznie.

Prosimy tylko, aby przynoszone rzeczy były całe i wyprane. Na pewno się przydadzą! Ubogie matki będą szczęśliwe!

Uwaga:

Dla tych, którzy jeszcze nie rozliczyli swojego PIT-a przypominamy

nasz KRS 0000249454
– więcej informacji TUTAJ

Jak wiadomo, po pewnym zamieszaniu, w tym roku możemy rozliczać swój podatek i przekazać 1% aż do 1 czerwca br.

Ofiarowując 1000,- 500,- 240,-, 100,- 50,- czy 20,- złotych (po prostu, ile kto może) na pomoc dla samotnych matek i wyprawki dla noworodków, pomagasz im w najtrudniejszej sytuacji, jaką nasze społeczeństwo obecnie przeżywa. To dla nich najlepszy upominek z okazji Dnia Matki.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

PS. Na naszym kanale na YouTube pt. „Opowieści od Oceanu do Oceanu” w każdą sobotę jest umieszczany kolejny 10 min. odcinek fascynujących opowieści o przygodach związanych z peregrynacją Ikony Częstochowskiej przez świat. Zapraszamy!

https://www.youtube.com/channel/UC-D6IN9mXGyEJnwtoFGNETw

Prosimy o subskrypcję i regularne oglądanie oraz przekazanie informacji swoim znajomym. Im większa będzie frekwencja, tym mocniejsze pozycjonowanie i promocja.

 

Bardzo dziękujemy!

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag