Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Dzień Świętości Życia z koronawirusem! 25 marca w południe modlitwa i dzwony na całym świecie!

Drodzy Przyjaciele!
25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia – Zwiastowanie Pańskie (9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem). Jest to moment, gdy pochylamy się na tajemnicą życia, celebrujemy je, ochraniamy i dziękujemy za nie.

W tym roku pod atakiem koronawirusa
Światowa pandemia koronawirusa, która jest naprawdę niebezpieczna i już pociągnęła za sobą śmierć tysięcy ludzi, powoduje, że tegoroczny kontekst Dnia Świętości Życia nabiera wyjątkowego znaczenia.

Życie staje się bezcenne
Tam, gdzie poważnie zagraża śmierć, ludzie wyjątkowo mocno cenią życie. Uświadamiają sobie wówczas, jak wielką jest tajemnicą i jaką wartością.

Służba życiu
Opiekę na ciężko chorymi na COVID-19, zwłaszcza tam, gdzie jest duża śmiertelność, podejmują głównie młodzi wolontariusze. Lekarze i pielęgniarki, którzy pracują na pierwszej linii frontu, są przemęczeni i jest ich za mało. Trzeba im pomagać. Sytuację ratują młodzi wolontariusze. Tak jest np. we Włoszech. W Polsce też włączyło się wielu studentów medycyny, pielęgniarstwa, żołnierzy. Ci młodzi nigdy nie zapomną tego doświadczenia. Zostanie w nich jak „szczepionka pro-life”, która powoduje, że ludzkie życie chroni się jako bezcenny dar.

Solidarność z potrzebującymi
W sytuacji zagrożenia budzi się w nas potrzeba solidarności. Bardzo jej nam potrzeba, zwłaszcza w kontekście nieustannej konfrontacji społecznej, która nas otacza. Pomagajmy sobie nawzajem! Bądźmy otwarci na potrzeby ludzi samotnych, starszych, kobiet w ciąży i z maleńkimi dziećmi w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. To budzi wiele nadziei!

Samotność i depresja
Przymusowa izolacja ludzi samotnych, starszych, schorowanych może powodować depresję i poczucie zagubienia. To bardzo niebezpieczne. Jeżeli nie ma możliwości odwiedzin, starajmy się chociaż regularnie do nich telefonować, rozmawiać, podtrzymywać na duchu. Być razem, towarzyszyć, wysłuchać. Pamiętajmy o takich osobach nie tylko z najbliższej rodziny, ale o znajomych, sąsiadach....

Wielka światowa modlitwa o życie
Ojciec Święty Franciszek prosi, aby o 12:00 w południe w środę 25 marca w święto Zwiastowania Pańskiego, czyli w dzień Świętości Życia, wszyscy na całym świecie połączyli się we wspólnej modlitwie „Ojcze nasz”. W tym czasie mają bić dzwony w kościołach na całym świecie! Tę modlitwę, której nauczył nas Jezus, znają wszyscy chrześcijanie, niezależnie od podziałów. Módlmy się więc razem!

Dookoła świata
Trzeba sobie uświadomić, że modlitwa ta będzie nieustannie trwała przez całą dobę. Ziemia się obraca i południe najpierw jest w Nowej Zelandii i po kolei przez strefy czasowe na Zachód aż nastąpi całkowity obrót. Módlmy się więc w wielkiej światowej wspólnocie wiary o ochronę życia.

Prośba abp. Gądeckiego
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi, aby w południe odmówić Anioł Pański. Wiele osób dołącza do tego Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Podziękowanie
Bardzo dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, którzy wspierają nasze programy pomocowe dla samotnych matek. Dzięki Wam możemy uzupełnić zapas pieluch i środków czystości. Cały czas w miarę możliwości wysyłamy paczki najbardziej potrzebującym mamom.

Więcej informacji TUTAJ

Nasze biuro działa obecnie do odwołania internetowo i korespondencyjnie. Odbieramy telefony, wysyłamy paczki – tak długo jak będzie można. Przygotowujemy ciekawe informacje i upowszechniamy je w Internecie, prowadzimy na bieżąco stronę Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia na Facebooku. Zapraszamy!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Prosimy też o przekazanie nam 1% Waszego podatku. Te pieniądze otrzymamy latem, gdy po kryzysie koronawirusowym będą bardzo potrzebne naszym podopiecznym.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia

KRS 0000 24 94 54

 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag