Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nie ma kolebeczki, ani poduszeczki!

We żłobie Mu położyła siana pod główeczki...
w nóżki zimno, żłobek twardy, stajenka się chyli.

Drodzy Przyjaciele!

Ubierzmy Dzidziusia!

Dzieciąteczko na sianku śpi, jednak w naszym klimacie nie możemy pozwolić, aby było golutkie i marzło. Na dworze śnieg, plucha, przenikliwa wilgoć i chłód. Dziecko trzeba ubrać, założyć pieluszkę, zawinąć w becik i kocyk. Położyć w łóżeczku z ładną, kolorową podusią, zdobyć dla niego nosidełko i wózek. Tyle tego wszystkiego potrzeba i takie to wszystko jest niestety drogie!

Gdy mama nie ma dosłownie nic!
Co robić, gdy mama, spodziewająca się bliskiego rozwiązania, nie ma nic. Zdarzają się w życiu takie sytuacje. Naprawdę dramatyczne. W tym czasie bardzo potrzebuje pomocy i wsparcia. Jak dziecko się urodzi, będzie miała prawo do zasiłku macierzyńskiego i 500+. Jednak wnioski o ich wypłatę będzie mogła złożyć dopiero po porodzie. Jeżeli ktoś jej pomoże i zrobi to szybko i prawidłowo, pieniądze dostanie po ok. dwóch miesiącach od urodzenia dziecka.

Wyprawka do szpitala jest konieczna
W coś przecież trzeba maluszka ubrać, zawinąć, w czymś dowieźć do domu. Te ubogie matki bardzo się boją, że z powodu biedy mogą utracić prawa do własnego dziecka. Potrzebne wyprawki przygotowujemy z pomocą Was, Przyjaciół!

Już na Świętego Mikołaja udało się nam przygotować 8 wyprawek. Potrzebujemy więcej. Boże Narodzenie to świetna okazja, aby o tym pamiętać, gdy kupujemy upominki dla naszych najbliższych.

To dzięki Wam wiele maleństw otrzyma najpotrzebniejsze rzeczy, a matki zyskają nadzieję, że mimo wszystko sobie poradzą.

Środki higieniczne
W poprzednich latach osobno przygotowywaliśmy pakiety higieniczne dla mam. Teraz łączymy je z wyprawką. Środki higieniczne kupujemy, korzystając z licznych promocji. Tak więc i dzidziuś, i jego mama otrzymują wszystko, co najbardziej potrzebne: oliwkę, żel do kąpieli, mydełko, mokre chusteczki, krem na odparzenia, proszek do prania itd.

Pora ubrać golaska!
Teraz, stając przy Betlejemskim Żłóbku, zmobilizujmy się, aby ubrać i zabezpieczyć nowonarodzone dziecko. Co powinno być w zestawie becikowym: koszulki (teraz używa się body), kaftaniki, śpioszki, pajacyki, kombinezon, sweterek, rękawiczki, czapeczka, pieluszki tetrowe i flanelowe, kocyk, becik z dodatkowym pokryciem pościelowym, dwa  prześcieradełka, ręcznik kąpielowy i jednorazowe pieluchy, których nigdy za wiele. Większość ubranek dołączamy używane, ale w bardzo dobrym stanie. Niektóre rzeczy jednak powinny być nowe.

Koszt całego pakietu becikowego łacznie z kosmetykami wynosi 220,- zł

Punkt Pomocy Rzeczowej
Wózek, łóżeczko, nosidełko itd. staramy się w miarę możliwości przekazywać już używane. Rzeczy te zbieramy w ramach prowadzonego przez nas Punktu Pomocy Rzeczowej. Zobacz
TUTAJ

Bardzo pożądane są foteliki, konieczne do przewiezienia dziecka samochodem. Można wynająć taksówkę lub poprosić o pomoc znajomych, aby przewieźli mamę i dziecko ze szpitala do domu, ale bez fotelika jest to niemożliwe. W ubiegłym roku otrzymaliśmy kilka nowych fotelików od jednego z ofiarnych przyjaciół. Mamy były bardzo wdzięczne! Niestety właśnie się skończyły i bardzo potrzebujemy więcej. Wiele rzeczy, z których dzieci już wyrosły przysyłacie do nas paczkami. Bardzo dziękujemy!

Otwieramy skarbonkę przy Żłóbku!

Ofiarowując 50,- 100,- czy całe 220 zł (ile kto może) ubierasz Dzieciątko ubogiej matki. To taki nasz dar dla Nowonarodzonego!

PRO-LIFE TO TAKŻE ZNACZY POMAGAĆ!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

W tym roku z powodu RODO nie mogliśmy niestety wysłać życzeń i opłatka drogą pocztową. Czasy się szybko zmieniają, więc korzystam z łaczy Internetowych, aby z okazji Świąt Bożego Narodzenia przełamać się ze wszystkimi Przyjaciółmi symbolicznym opłatkiem i życzyć błogosławieństwa Bożego dla Was i Waszych najbliższych!

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag