Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Święty Mikołaj pamięta o najmniejszych, którzy nie mają nic!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drodzy Przyjaciele!
Weszliśmy w okres adwentowego oczekiwania na narodzenie Dzieciątka i od razu dookoła zauważamy wielki szał zakupów, okazji, promocji i prezentów. Jeszcze nie zaczęliśmy oczekiwania, a już wszędzie błyszczą lampki,w sklepach królują ozdoby świąteczne, choinki, prezenty i grają kolędy. Cisza zapadnie dopiero wtedy, gdy Dzieciątko się narodzi. Czekamy na Nie z radością i wdzięcznością za Dar Nowego Życia.

Święty Mikołaj nadchodzi!
Grudzień zaczyna się od sympatycznego świętego Mikołaja, który przynosi prezenty. Prawdziwy święty Mikołaj, który pochodził z Myrny (nie z Laponii), był bardzo wrażliwy na potrzeby najuboższych i dyskretnie podrzucał im swoje dary niosąc pomoc. Miały one dopomóc w konkretnych, dramatycznie trudnych sytuacjach.

Nowonarodzone dziecko ma wiele potrzeb
Rodzi się nagusieńkie, trzeba je ubrać, zawinąć w pieluszkę, opatulić w kocyk czy kołderkę. Trzeba przygotować niezbędne środki higieniczne i kosmetyczne. To wszystko jest potrzebne od zaraz.

Wyprawka do szpitala niezbędnym minimum
Do szpitala należy zabrać dla maleństwa tzw. wyprawkę. Wszystko, co najbardziej konieczne, musi tam być! Przedmioty te nie są tanie! Co robić, gdy mama jest sama, nie ma pracy i żadnych dochodów? Jeżeli trafi do któregoś z domów samotnej matki, pomogą jej.

Lista domów samotnej matki TUTAJ

Pomoc przed i po porodzie
Jeżeli matka ma gdzie mieszkać, a własny kąt jest niesłychanie ważny, potrzebuje pomocy i przed porodem, i po porodzie. Dopiero, gdy dziecko się urodzi, może wypełnić wnioski o pomoc i zostanie jej przyznany zasiłek macierzyński i 500+, najwcześniej po ok. 2 miesiącach. Wtedy będzie w stanie sama sobie jakoś poradzić.

Pomoc jest potrzebna od razu!
Każdy życzliwy gest wobec niej ma także wymiar nadziei. To sygnał, że nie jest sama i są na tym świecie dobrzy ludzie, którzy jej pomogą. Bez tej wiary i nadziei, które zmieniają się w czyn, nie da się żyć!

Pomoc rzeczowa
Dzieci szybko rosną, więc ich śliczne ciuszki i inne konieczne akcesoria można przekazać następnym. Prowadzimy więc PUNKT POMOCY RZECZOWEJ. Można do nas przynieść różne rzeczy po swoich dzieciach albo przysłać paczką. Segregujemy je według rozmiarów i płci, a potem przekazujemy najbardziej potrzebującym. Bardzo często wysyłamy pocztą.

Więcej informacji na ten temat TUTAJ

Ubranka to jednak nie wszystko
Wiele rzeczy musi być nowych i trzeba je kupić dla tego konkretnego malucha. Całe szczęście, że są rzeczy, które mogą posłużyć wielu dzieciom, jak np. wózek, kołyska, łóżeczko, nosidełko. Bez nosidełka nie odbierze się dziecka ze szpitala. Można wprawdzie poprosić o pomoc przyjaciół, którzy mają samochód lub zamówić taksówkę, aby po odebraniu dziecka ze szpitala zawieźć je do domu, ale pojawia się kłopot przy najbliższej wizycie np. u pediatry. Takie są przepisy bezpieczeństwa, oczywiście dla dobra dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy takie nosidełka nam dostarczyli. Kilka z nich już do nas wróciło, bo dzieci rosną bardzo szybko. Teraz otrzymują je kolejne potrzebujące mamy. Podobnie jest z wózkami. Potrzebujemy jednak więcej!

Czy pamiętacie Lenę?
To kobieta z Ukrainy, która przyjechała do Polski do pracy. Poczęcie dziecka było dla niej katastrofą, bo została sama. Kupiła więc tani bilet na samolot do Kijowa, bo tam dokonać aborcji jest bardzo łatwo. Najpierw pomógł jej szef, a potem my – dzięki darom od Was, drodzy Przyjaciele! Dostała i wyprawkę, i wózek, i nosidełko, i kojec, i wanienkę, i wiele, wiele innych, potrzebnych rzeczy. Udało się nawet przekazać jej jednorazowy zasiłek finansowy, który uratował ją pod koniec ciąży, gdy nie była w stanie pracować i zarobić na swoje utrzymanie. Z reguły nie pokazujemy matek, którym pomagamy, bo szanujemy ich prywatność i nie chcemy ich stygmatyzować. Lena jednak przekazała nam zdjęcie swojej małej córeczki Nadii i wyraziła zgodę, aby ją Wam pokazać i podziękować. Ta śliczna dziewczynka to właśnie ona:


(Imiona Leny i jej córeczki zostały zmienione)

Buciki dla dzieci też są bardzo przydatne
Wysyłamy je na Białoruś lub Ukrainę, jak tylko trafia się okazja. Na ubogich wsiach matka uszyje dziecku spodenki czy koszulkę, jedzenia nie zabraknie, ale buciki są problemem, zwłaszcza, jak przychodzi zima. Tak więc zbieramy również niezniszczone buciki (również dla starszych dzieci) i przekazujemy potrzebującym. Rozmaite pluszaki także są mile widziane!

Wyprawki dla noworodków
W wyprawce becikowej do szpitala i na pierwsze dni w domu powinny być: nowe pieluszki tetrowe i flanelowe, kocyk, becik z dodatkowym pokryciem pościelowym, dwa prześcieradełka, ręcznik kąpielowy i jednorazowe pieluchy, których nigdy za wiele. Do tego dokładamy środki higieniczne: oliwkę, żel do kąpieli, mydełko, mokre chusteczki, krem na odparzenia, proszek do prania itd. Przekazujemy ubranka zarówno nowe, jak i używane, ale w bardzo dobrym stanie. Wszystko razem jest zapakowane w duży plastikowy worek.

Cały zestaw kosztuje 220 zł. Oprócz nowych ciuszków i akcesoriów dokładamy ubranka i akcesoria także używane. Dobieramy wszystko w zależności od tego czy urodzi się dziewczynka czy chłopczyk. Dzisiaj to już wcześniej można wiedzieć. 

Dziękujemy Wszystkim,
którzy pomagają nam przygotowywać wyprawki, pakiety dla mam, przysyłają ubranka i różne pomocne akcesoria oraz przekazują nam swoje Dary Serca, aby możliwe było zakupienie i przygotowanie tych wszystkich rzeczy.

Św. Mikołaj już w drodze
Zbliża się św. Mikołaj, gdy będziecie kupować upominki dla swoich najbliższych, zwłaszcza dla dzieciaków, które tak bardzo na nie czekają, nie zapomnijcie pomóc św. Mikołajowi przynieść najbardziej potrzebnych podarunków mamom i ich maleństwom, które już niedługo się urodzą. Dzielenie się dobrem i pomaganie daje największą radość i satysfakcję!

Lepiej kupować hurtowo
Nie kupujcie sami pieluszek, kremów, oliwek... My kupujemy to wszystko hurtem, a przy większej ilości cena jest niższa. Korzystamy też z różnych promocji. Zawsze udaje się uzyskać lepszą cenę, a wtedy za te same pieniądze można pomóc więcej.

Otwieramy skarbonkę!
Ofiarowując 50,-; 100,- czy nawet całe 220 zł (ile kto może) na wyprawkę dla noworodka, pomagasz najuboższym matkom. Budzisz też w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag