Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Powszechna Deklaracja o Ochronę Cywilizacji Życia – Meksyk 2016

DeklaracjaMeksyk2016 11Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt przedstawić bardzo ważny dokument, którym jest „Powszechna Deklaracja w Obronie Cywilizacji Życia – Meksyk 2016”. Został on ogłoszony w wielu krajach i językach w dniu 3 kwietnia 2016 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Roku Miłosierdzia, która w tym roku styka się z Dniem Świętości Życia (Święto Zwiastowania).

Centralnym miejscem ogłoszenia Deklaracji było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oo. pallotynów w Tenango del Aire w Meksyku. Uroczysta Msza św. pontyfikalna rozpoczęła się o godz. 12:00 w południe w Niedzielę Miłosierdzia. Przewodniczył bp Víctor René Rodríguez Gómez ordynariusz diecezji Valle de Chalco. Podczas tej uroczystości stając przed wędrującą przez świat Ikoną Częstochowską z wielką mocą i porywająco ogłosił on Powszechną Deklarację w Obronie Cywilizacji Życia. Sprawozdanie z tej uroczystości można znaleźć pod adresem www.odoceanudooceanu.pl/node/902

W łączności z Meksykiem Deklaracja była także przedstawiona podczas Różańca Świętego odprawianego w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze w sobotę 2 kwietnia br.

Inicjatywa ogłoszenia Powszechnej Deklaracji w Obronie Cywilizacji Życia płynie z Meksyku. Łączy ona przesłanie Maryi w wizerunku z Guadalupe (Matki Życia Obu Ameryk), która przyszła, aby ratować zagubionych ludzi przed aztecką cywilizacją śmierci z wielką peregrynacją kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia.

Ikona przejechała już trasę 165 tys. km. Początkowo ze Wschodu na Zachód (od Władywostoku do Fatimy), a następnie od wschodniego do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Obecnie wędruje z Północy na Południe i właśnie dobiega końca wizyta w Meksyku. Wzgórze Tapeyac w stolicy Meksyku znajduje się w samym centrum tego wyjątkowego krzyża.

We współczesnym świecie zagrożonym agresją, wojną, terroryzmem, zabijaniem dzieci w łonach matek, prześladowaniami ludzi szlachetnych i wierzących, zwłaszcza chrześcijan, nie ma ważniejszej sprawy niż ochrona cywilizacji życia.

Maryja jest Matką Miłosierdzia. Obrońcy życia z 27 krajów powierzyli Jej ochronę cywilizacji życia i miłości na Jasnej Górze w dniu 28 stycznia 2012 roku. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia Maryja wzywa, abyśmy Jej pomogli i zaprowadzili cały świat w objęcia Miłosierdzia Bożego.

Bardzo prosimy o jak najszerszą publikację tekstu Powszechnej Deklaracji w Obronie Życia.

Prosimy o umieszczenie jej na łamach gazet i czasopism, portalach i stronach internetowych, na Facebooku, Twitterze, Google+ i innych mediach społecznościowych, w gazetkach parafialnych i prywatnych blogach. Prosimy o rozesłanie jej do przyjaciół i znajomych w kraju i zagranicą.

Przygotowano 10 wersji językowych: polską, angielską, hiszpańską, włoską, czeską, słowacką, białoruską, rosyjską, francuską i niemiecką. Można je pobierać ze strony www.odoceanudooceanu.pl

W Imieniu Międzynarodowej Koalicji „Od Oceanu do Oceanu”

Ewa H. Kowalewska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag