Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Adoptuj życie, „Cześć, pomódl się za mnie” - mobilny asystent Duchowej Adopcji

adoptujzycieObrona życia to obowiązek każdego z nas, codzienna misja, którą powinniśmy „zarażać” innych. Świat idzie do przodu, niosąc ze sobą ciągły rozwój technologii, które nie zawsze sprzyjają ochronie nienarodzonych. Fundacja Małych Stópek pragnie pokazać, że ten rozwój można wykorzystać również w dobry sposób. „Adoptuj życie” to pierwsza na świecie aplikacja pro-life autorstwa Fundacji. Jest to mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą już wkrótce będzie mógł mieć każdy posiadacz telefonu z systemem android.

 „Adoptuj życie”, czyli „Cześć, pomódl się za mnie!” to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala nam podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Wystarczy tylko być użytkownikiem telefonu z systemem android oraz mieć w sercu pragnienia niesienia pomocy dzieciom, których matki rozważają dokonanie aborcji. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy dopiero zaczynają. Duchowa Adopcja może być podjęta indywidualnie, w dowolnym momencie i niezliczoną liczbę razy.

Jak zacząć? Nic prostszego. Wystarczy ściągnąć ją, jak każdą inną aplikację w sklepie Google Play. Ten mobilny asystent podjętej przez nas Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest zbudowane z czterech zakładek:

1) Codzienna modlitwa

2) Rozważanie różańcowe

3) Przyrzeczenie

4) Twój dobry uczynek

Aplikacja jest bogata i naprawdę pomocna szczególnie dla tych obrońców życia, którzy w wirze codziennych obowiązków i zajęć potrzebują małej „przypominajki”. Codziennie pojawia się bowiem małe przypomnienie o modlitwie wraz z jej treścią w wyznaczonej przez użytkownika aplikacji porze, którą uzna dla siebie za najlepszą i najwygodniejszą. Dzięki temu nigdy nie opuścimy tej wyjątkowej dziesiątki różańca w intencji nienarodzonego dziecka. Dodatkowo aplikacja zawiera rozważania różańcowe, przygotowane przez księży zaprzyjaźnionych z Fundacją Małych Stópek, które każdego dnia obrońca życia w drodze do pracy, na uczelnię lub do szkoły może w sercu rozważać.

Ponadto aplikacja zawiera bogatą grafikę ukazującą wszystkie fazy rozwoju prenatalnego dziecka wraz z komentarzami np. „Ciężar mojego ciała wynosi ok. 150 g. Mierzę od 12,4 do 14 cm. Jestem tak duży, jak owoc awokado.”. Krok po kroku, dzień po dniu i tydzień po tygodniu użytkownik może obserwować rozwijające się dzieciątko. Pozwala to na dokładniejsze poznanie jego rozwoju, a także zobrazowanie tego, co dzieje się właśnie z zaadoptowanym duchowo przez nas dzieckiem. Obrońca życia, który podjął się duchowej adopcji przez aplikację „Adoptuj życie”, dowie się między innymi, jak rozwija się dziecko pod sercem matki, kiedy zaczyna bić serce, kiedy rozwijają się narządy słuchu, wzroku itd. Oprócz tego aplikacja zawiera zdjęcia USG nienarodzonego dziecka oraz pozwala posłuchać bicia jego serca.

„Adoptuj życie” to aplikacja stworzona po to, aby jeszcze bardziej uwrażliwić obrońców nienarodzonych oraz tych, którzy jeszcze nimi nie są. Ma także uświadomić, jak wygląda rozwój prenatalny. Jest to również świadectwo, które możemy mieć zawsze przy sobie oraz którym możemy się posłużyć, gdy dotykamy w swoich środowiskach trudnego tematu aborcji.

W tworzeniu tej innowacyjnej aplikacji brało udział mnóstwo osób z Fundacji Małych Stópek i nie tylko. Jest to ogromne dzieło wspólnie tworzone przez księży piszących rozważania, młodych wolontariuszy testujących aplikację, a także matki, które użyczyły wielu materiałów źródłowych i pomogły przy tworzeniu komentarzy do aplikacji.

„Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc przy tworzeniu tego dzieła, pamiętam czas kiedy nosiłam pod sercem swoje dziecko i jest to naprawdę niezwykły okres” – mówi Magdalena, mama 2-letniej Marysi, której USG zostało użyte w aplikacji.

Na koniec dodamy tylko, że „…kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony…” (Mt 24,13). A po 9 miesiącach wytrwałej i owocnej modlitwy, aplikacja ma dla nas graficzną niespodziankę. To jednak nie koniec, bo duchowej adopcji dziecka poczętego można się przecież podejmować bez końca. Będziemy więc zachęcać do kolejnych oraz do dzielenia się naszą aplikacją ze swoimi znajomymi. Jej premiera już 4 kwietnia 2016 r. w Dzień Świętości Życia. Nie przegap!

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag