Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

To świadectwo zmienia świat! – Idziemy do kina na film „Nieplanowane”

To świadectwo zmienia świat! – Idziemy do kina na film „Nieplanowane”

Drodzy Przyjaciele!
Od 1 listopada do polskich kin wchodzi bestselerowy, amerykański film „Nieplanowane”. Wszystkie sieci polskich kin już podpisały umowę z dystrybutorem filmu, więc będzie go można obejrzeć dosłownie wszędzie. To duży sukces, jednak pamiętajmy, że jeżeli frekwencja będzie niska, zdejmą go z ekranów już po kilku dniach. Tak więc pierwszy tydzień listopada jest okresem krytycznym, później możemy już nie mieć okazji go zobaczyć!

Dlaczego obejrzenie tego filmu jest takie ważne?
Jest to wyjątkowe i aż do bólu prawdziwe świadectwo życia młodej kobiety – Abby Johnson – która bardzo chciała pomagać kobietom. Robiła to z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, wytrwale i konsekwentnie, przy okazji realizując swoją karierę zawodową i zarabiając dużo pieniędzy. Awansowała, zostając kierownikiem dużej placówki aborcyjnej Planned Parenthood. Była głucha i ślepa na wszystko, co mówili jej najbliżsi i przyjaciele. Nie chciała tego słuchać. Była przekonana, że robi dobrze, ale z czasem coraz bardziej wikłała się w interesy biznesu aborcyjnego. Potrafiła jednak zadawać logiczne pytania, które bardzo nie podobały się jej szefostwu. Z czasem prawda wychodzi na jaw i kolejno obnażane są kłamstwa przemysłu aborcyjnego: cierpienie kobiet, bezwzględność wykonawców, fałszywe informowanie pacjentek i opowieści, że „to tylko tkanka, a jeszcze nie dziecko".

To, co ujrzała, zmieniło wszystko!
Poproszona o asystowanie przy aborcji zobaczyła na ekranie USG, jak dziecko ucieka przez narzędziem aborcyjnym i dotarło do niej, że na jej oczach jest zabijane małe i bezbronne. To zmieniło wszystko. Była konsekwentna: z obozu kłamstwa przeszła do obozu prawdy, chociaż nie było to łatwe.


Abby Johnson

Ważne pytania
To nie jest film o aborcji, chociaż dotyczy tego trudnego tematu. Ten obraz pokazuje prawdziwych ludzi, którzy dokonują różnych wyborów. Zmusza widza do postawienia sobie kilku niezwykle ważnych pytań. Także tego widza, który wcale nie identyfikuje się z obroną życia, ale tak jak Abby chce pomagać kobietom.

Kto powinien obejrzeć ten film?
Każdy, kto jest otwarty na prawdę i chociaż trochę lubi kino! Nie ma tam szczególnie drastycznych scen, chociaż sytuacje bywają dramatyczne. Tę historię po prostu dobrze się ogląda, jest fascynująca i można powiedzieć „zwala z nóg”. Film powinien obejrzeć każdy, niezależnie od wyznawanego światopoglądu i osobistych przekonań. Powinni go obejrzeć młodzi, którzy wchodzą w dorosłe życie. Koniecznie powinny go zobaczyć dziewczyny, które pełne dobrej woli mówiły, że są za życiem, ale poszły na czarne marsze, bo bardzo chciały ratować kobiety, tak jak Abby.

Film stał się bestselerem
Pomimo ideologicznego blokowania, ironicznego wyśmiewania, ataku na Abby i producenta, a nawet szantażowania właścicieli kin, film stał się hitem i przyniósł olbrzymie zyski. Wszędzie kina były pełne: w USA, Meksyku, Kanadzie. Kilka dni temu w maleńkiej Holandii na premierę przyszło 1000 osób, chociaż organizatorzy spodziewali się najwyżej 500.

Nagroda prezydenta i patronat Episkopatu Polski
„Nieplanowane” na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów 2019 we Wrocławiu otrzymał niezwykle prestiżową nagrodę przyznawaną w kategorii „Film, który zmienia życie”. Patronem nagrody jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski honorowym patronatem film objął abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i Przewodniczący KEP.

Czy kina w Polsce będą pełne?
To zależy od nas! Inne kraje europejskie patrzą na Polskę z nadzieją, że obroni poczęte dzieci. Teraz mamy okazję pokazać, że ta sprawa jest dla nas niezmiernie ważna.

Mamo, tato, babciu, dziadku!
Daj na bilet młodym w Twojej najbliższej rodzinie. Wybierz się razem! Niechaj młodzi pójdą na ten film ze swoimi przyjaciółmi, a potem porozmawiajcie. To wspaniała okazja, a młodzi lubią wybrać się do kina. I pójdą ze zwykłej ciekawości, dlaczego ten film stał się takim hitem!

A może pójdziecie razem większą grupą?
Można zorganizować wspólne wyjście. Grupa z mniejszej parafii może pojechać do sąsiedniego miasta, a wspólne zamówienie biletów nie jest przecież problemem i są wtedy tańsze. Naprawdę warto!

Gdzie i kiedy?
Wszystkie duże sieci kinowe – Helios, Multikino, Cinema City oraz dziesiątki kin studyjnych oraz innych kin lokalnych od 1 listopada będą pokazywać film „Nieplanowane”.

Listę polskich kin, gdzie będzie można obejrzeć „Nieplanowane” można znaleźć TUTAJ
Zapraszamy do obejrzenia informacji o filmie na YouTube.

Polska Federacja Ruchów obrony Życia i Rodziny, do której należy Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, jest oficjalnym partnerem dystrybutora tego filmu.

Bardzo prosimy, aby te informacje jak najszerzej upowszechniać!

Dziękujemy za wspieranie naszej pracy i naszych projektów w obronie życia. Razem uratujemy wiele dzieci!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag