Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wielkie zwycięstwo! Ekwador odrzucił legalizację aborcji!

Drodzy Przyjaciele!

Matka Boża Częstochowska –  znowu zwyciężyła!
We wtorek 17 września 2019 r. Zgromadzenie Narodowe Ekwadoru odmówiło przyjęcia poprawek do Zintegrowanego Kodeksu Karnego (COIP), pomiędzy którymi była legalizacja aborcji eugenicznej oraz na skutek przemocy. Za zmianami opowiedziało się jedynie 65 deputowanych, a 6. wstrzymało się od głosu. Ekwadorskie Zgromadzenie Narodowe liczy 137 członków. Do przyjęcia zmian koniecznych było 70 głosów.

Wygrać można tylko razem!
Wynik był dla wielu dużym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej wydawało się, że zmiany te zostaną zaaprobowane z przewagą ok. 20 głosów. Za odrzuceniem tych zamian głosowali niektórzy posłowie z prawie wszystkich ugrupowań.

Z Ikoną Matki Bożej pod Parlament w Quito
Mobilizacja obrońców życia była bardzo duża. Bardzo stanowczo wypowiadali się ekwadorscy biskupi, mobilizując wiernych. Obrońcy życia z Guayaquil, największego miasta Ekwadoru, gdzie obecnie wędruje Ikona Częstochowska „Od Oceanu do Oceanu”, postanowili z wielką modlitwą zabrać Ją ze sobą przed Zgromadzenie Narodowe do stolicy Quito. Wiedzieli, że Ona nosi tytuł „Niepokonane Zwycięstwo”. Słyszeli o tym, że modlitwa razem z Nią spowodowała zamknięcie wielu placówek aborcyjnvch w USA. Uznali, że w Niej jest ostatni ratunek i trzeba zrobić wszystko, aby stanęła razem z nimi pod Parlamentem w decydującym momencie.

Wiara czyni cuda!
Ludzie byli przeciwni tym zmianom, ale w większości przekonani, że zostaną wprowadzone. Nikt ich o zdanie nie pytał, ale usilnie prosili Matkę Bożą o cud. Tydzień wcześniej abp Guayaquil  Luis Cabrera podczas Mszy św. z udziałem Ikony Częstochowskiej wezwał wiernych do zwielokrotnienia modlitwy w obronie życia, bo sytuacja jest bardzo trudna. To spowodowało, że jedna z katechetek podjęła się zawieźć Ikonę do stolicy. Wyjechali wczesnym świtem we wtorek 17 września. Po drodze zabrali z Santo Domingo ks. Leona Juchniewicza, polskiego misjonarza, który tam pracuje już ponad 30 lat. Teraz pełni funkcję kustosza Ikony.

Batalia przed Parlamentem
W Qiuto na placu przed Parlamentem były tłumy i okropne zamieszanie. Miał być rozstawiony specjalny namiot, ale okazało się, że zgoda jest na kolejny dzień, a teraz jest zakaz. Prymas Ekwadoru Alfredo Espinoza miał w tym namiocie odprawić Mszę św. Ikona także miała tam się znaleźć. Zdenerwowany prymas pomimo wszystko odprawił Mszę św. na placu. Zrobił to, chociaż wiele osób o tym nie wiedziało. Trudno było modlić się wspólnie w tym zamieszaniu.

Wielka batalia duchowa
Tymczasem ks. Leonowi z przyjaciółmi udało się ustawić Ikonę przy samym wejściu do Parlamentu, przed barierkami oddzielającymi od tłumu agresywnych zwolenników aborcji. We trzech stali koło Ikony i cały czas głośno odmawiali Różaniec. Ks. Leon mówi, że nigdy nie doświadczał tak potężnego ataku zła. Miał wręcz wrażenie, że diabeł dosłownie wskoczy mu na plecy. Wytrzymali jednak z pomocą Matki Bożej. Wszyscy parlamentarzyści, którzy wchodzili do środka, musieli popatrzeć na Ikonę i spojrzeć Matce Bożej w oczy.

Ikona przed wejściem do Palamentu Ekwadoru

Awantury zwolenników aborcji
Ta krzykliwa i agresywna grupa została przez policję ogrodzona w jednym sektorze. Te środowiska starały się zrobić wyłom w prawie, gdyż każda kobieta mogłaby powiedzieć, ze została zgwałcona i legalnie zabić dziecko. Po ogłoszeniu wyników głosowania wycie i agresja były tak duże, że policjanci musieli użyć działek wodnych i petard.

Uroczyste Te Deum
Bp Danilo Echeverria sufragan Quito w obecności oświetlonej Ikony Częstochowskiej spontanicznie odprawił dla wszystkich zebranych na placu uroczystą Mszę św. dziękczynną. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i dziękowali za łaskę zwycięstwa.

Niepokonane Zwycięstwo zwyciężyło!
Tak nazywają Ikonę Częstochowską prawosławni. Matka Boża wygrała tę batalię! To wielki cud i wielka radość. Jednak większość z nas nie wierzyła, że można wygrać. Teraz trzeba to przemyśleć i przemodlić. Jesteśmy jednak małej wiary!
Aborcja w Ekwadorze pozostała nielegalna, uratowanych zostało tysiące, najczęściej bardzo ubogich dzieci. Teraz stało się też jasne, dlaczego Ikona powróciła z Panamy do Ekwadoru. Miała tutaj wielkie zadanie do spełnienia.

Wielka modlitwa
Ks. Leon prosi, aby podziękować Polakom, którzy przyłączyli się do modlitwy w intencji Ekwadoru oraz wszystkim agencjom prasowym, które upowszechniły nasz apel. Przede wszystkim Jasnej Górze, która modliła się przed Cudownym Wizerunkiem w czasie Różańca i Apelu.

Drodzy Przyjaciele! Dziękujemy, że pomagacie Matce Bożej i nam w organizowaniu pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia.

Kontynuujmy to dzieło!

Prosimy o dalszą pomoc, bo bez Przyjaciół nie damy rady!

Ofiarowując 50,- 100,- 200,- czy 500,- zł (ile kto może) pomagasz Matce Bożej Częstochowskiej ratować życie dzieci.  

Bądźcie z Nami!

Serdecznie dziękujemy!


Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ


Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag