Brońmy nasze dzieci przed genderową seksualizacją!

Drodzy Przyjaciele!
Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. W sklepach papierniczych kolejki. Tornistry gotowe! Dzieciaki są pełne emocji i optymizmu.
Tymczasem narasta napięcie związane z deklaracjami gmin niektórych dużych miast, jak Warszawa czy Gdańsk, o wprowadzeniu dodatkowych zajęć edukacji seksualnej we współpracy ze środowiskami LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów, transwestytów). Sprawa jest bardzo poważna i zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci. Każdy więc powinien poświęcić temu zagadnieniu swój czas i zaangażowanie.

Edukacja seksualna w polskich szkołach – jest czy nie?
Zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej w polskich szkołach jest realizowany przedmiot „Wychowanie do Życia w Rodzinie” (WdŻwR). Został on wprowadzony po szerokiej konsultacji społecznej. Są to zajęcia nieobowiązkowe, na uczestnictwo w których rodzice muszą wyrazić zgodę. Badania efektywności tego przedmiotu wykazują, że jego oddziaływanie wychowawcze jest pozytywne. Model ten opiera się na edukacji seksualnej typu A – wychowanie do odpowiedzialności i czasowej abstynencji seksualnej nastolatków z poszanowaniem wartości rodzinnych (według Amerykańskiej Akademii Pediatrii). W polskich szkołach jest więc realizowana edukacja seksualna według określonych zasad, które mają na celu przekazać obiektywną wiedzę, a nie demoralizować czy uzależniać młodego człowieka od doznań seksualnych. Jednak środowiska feministyczne i LGBT twierdzą, że prawdziwą edukacją seksualną jest tylko model B – pozbawiony zasad moralnych biologistyczny instruktaż na temat korzystania z seksu dla własnej przyjemności bez ograniczeń, co powinno być prowadzone już od przedszkola! Obecnie nakłada się na to również ideologia gender, zakładająca prawo dziecka do swobodnego wyboru płci. 

Atak na Polskę
Już wiosną, po przegranym referendum w Irlandii, zwracaliśmy uwagę, że Polska jest ostatnią wyspą chroniącą wartości chrześcijańskie w Europie, więc atak na nas będzie potężny. Aby zniszczyć niezłomnego ducha polskiego narodu, należy zmienić mentalność kolejnego pokolenia. Głównym celem ataku są więc nasze dzieci i młodzież. W tym celu należało podważyć autorytet Kościoła i duszpasterzy, aby w ogóle bali się odezwać i nie chronili młodych. Mieliśmy więc zmasowany atak na Kościół. Każdy ksiądz miał być w świadomości społecznej pedofilem, któremu nie wolno powierzać opieki nad dziećmi. To się jednak nie udało. Polscy biskupi bardzo zdecydowanie występują w obronie dzieci i młodzieży.

Edukacja genderowa i LGBT
Irlandia przegrała, gdyż przez ponad 30 lat dzieci w szkole były „nasączane” seksem i tzw. tolerancją. Skutkiem było uzależnienie od seksu i akceptacja bardzo kontrowersyjnych zachowań przez wielu młodych ludzi. Aborcja stała się logiczną koniecznością społeczną, dziecko balastem. Młodzi Irlandczycy przestali chodzić do kościoła i przegłosowali zarówno małżeństwa jednopłciowe, jak i aborcję na życzenie. Ten sam program jest wdrażany wobec Polski.

Gminy kontra Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pierwszy był Gdańsk, gdzie program „Zdrovve Love” jest lansowany od roku. Do szkół zawitali edukatorzy seksualni, związani z organizacjami LGBT, którym dano swobodny dostęp do uczniów bez żadnej kontroli. Niektórzy dyrektorzy szkół próbowali „uzupełniać braki” przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie, zapraszając gości z tych środowisk na lekcje wychowawcze lub podejmując te tematy w sposób niezgodny z podstawą programową.

Więcej informacji o programie Zdrovve Love” w Gdańsku
Można je znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk TUTAJ Instrukcje dla prowadzących zajęcia z uczniami są szokujące i wyraźnie mają na celu promocję zachowań homoseksualnych. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego zajęcia te przeprowadzono w 7 szkołach. Miasto ten program finansuje.

Minister edukacji po stronie rodziców
Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej w wywiadzie dla PAP podkreślił, że sprawa ta dotyczy niewielkiej liczby szkół w niektórych dużych miastach. Zaznaczył też, że rozumie niepokój rodziców, którzy powinni korzystać ze swoich praw, ponieważ uczeń bez zgody rodzica nie może uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Ponadto Rada Rodziców zatwierdza program wychowawczo-profilaktyczny i tam powinny tego typu zajęcia być omówione. Dziś Rada Rodziców ma ważne zadanie, aby przyjrzeć się takim programom i organizacjom.

Ważny komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
Podkreślając, jak ważny jest to problem, biskupi z Rady Stałej KEP opublikowali komunikat dla rodziców. Mówią w nim, że wystawienie dziecka na demoralizujące treści może stanowić naruszenie dóbr osobistych jego i rodziców, a w konsekwencji skutkować odpowiedzialnością cywilnoprawną organu prowadzącego szkołę lub organizacji prowadzącej zajęcia.
Dokument ten zawiera również wzór oświadczenia rodziców, który należy wypełnić i złożyć w dyrekcji szkoły. Zachęcamy, aby korzystać z tej możliwości również profilaktycznie.
Pełny tekst dokumentu TUTAJ

Praktyczny poradnik da rodziców
Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” od kilku miesięcy zmaga się z tzw. Deklaracją  LGBT+ w Warszawie. Organizacja przygotowała „Praktyczny przewodnik dla rodziców. Jak uchronić swoje dziecko przed niewłaściwą edukacją seksualną”. Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała przystępne opracowanie tego dokumentu, można też zapoznać się z pełnym tekstem TUTAJ

Zdrowie naszych dzieci
Również dla rodziców, którzy nie chodzą do kościoła, problem ten powinien być bardzo ważny. Każdemu bowiem powinno zależeć, aby jego dzieci były zdrowe. Tymczasem równolegle z permisywną edukacją seksualną i promocją zachowań LGBT lawinowo rośnie liczba ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży. Narasta liczba zakażonych chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym AIDS. Pierwsze przeżycia i kontakty seksualne młodego człowieka mają tendencję do utrwalania (prawo torowania i pierwszych doznań), a programy te oferują wiele „fascynujących” możliwości po hasłem tylko spróbuj z pełną instrukcją obsługi. Może to prowadzić do trwałej niemożności zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy kobietą i mężczyzną, zbudowania trwałej, kochającej się rodziny oraz zrodzenia i wychowania potomstwa. Genderowe propozycje dowolnego wyboru płci, oferowane małym dzieciom w szkole, poważnie zakłócają ich rozwój osobowościowy i dezintegrują, wywołując poczucie zagrożenia i depresje.

Presja ma sens!
Olbrzymi szum medialny, wielki sprzeciw rodziców, stanowisko Ministerstwa Edukacji, wsparcie ze strony Episkopatu Polski oraz licznych organizacji pozarządowych czyni wprowadzanie tych kontrowersyjnych zajęć coraz trudniejszymi do zrealizowania. Dyrektorzy wielu szkół nie chcą być wciągani w kontrowersje społeczne i wchodzić w konflikt z rodzicami. W piątek 30 sierpnia media podały informację, że Prezydent Warszawy miękko wycofuje się z promocji tego programu. W Gdańsku dominujący radni Platformy Obywatelskiej i Klubu Wszystko dla Gdańska nadal lansują kontrowersyjny program dla szkół, ale wydaje się, że nie wszyscy do końca są przekonani, że warto. Przykład Warszawy może wpłynąć na radnych innych wielkich miast. Tak więc wszystko zależy głównie od zdecydowanej postawy rodziców.

Problem jednak nie znika!
Trzeba mieć świadomość, że problem uzależniania naszych dzieci od seksu, również w wymiarze „równościowym” LGBT, nadal istnieje i jest bardzo poważny. Każdy rodzic ma obowiązek chronić swoje dzieci. My pokazujemy, co obecnie należy zrobić.
Prosimy o uwrażliwienie na poruszany problem znajomych rodziców małych dzieci w wieku szkolnym, którzy mogą nie zauważyć, że to już także ich dotyczy.

Artykuł można republikować z podaniem źródła i linku do naszej strony.

Dziękujemy za wspieranie naszej pracy i projektów w obronie życia.

Razem uratujemy wiele dzieci!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.