Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Od Oceanu do Oceanu” – pożegnanie w Panamie i samolotem do Guayaquil!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drodzy Przyjaciele!

Nadszedł czas pożegnania! Ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która od ośmiu lat wędruje przez świat „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia, wyrusza w dalszą podróż. Do tej pory minęło 195 tys. km od Władywostoku przez Azję, Europę, Amerykę Północną, Środkową i teraz Południe. Miliony ludzi modliły się przed nią.

Pożegnanie z Panamą
Abp  José Domingo Ulloa Mendieta metropolita Panamy, augustianin, zdecydował, że Ikona Częstochowska na zakończenie wizyty w Panamie, będzie uczestniczyć w dniu poświęconym modlitwie o świętość kapłanów, który dzisiaj – 8 sierpnia – o godz. 18:00 czasu lokalnego (24:00 w Polsce) odbędzie się w kościele pw. św. Antoniego z Padwy. W uroczystości pożegnania wezmą udział wszyscy kapłani katoliccy z archidiecezji Panamy, którzy w tym czasie odprawiają swoje doroczne rekolekcje. Transmisję na żywo przeprowadzi Katolicka Telewizja FETV Canal+. Chociaż modlić się tam będą po hiszpańsku, ale zawsze możemy w tej modlitwie współuczestniczyć w jedności z naszą Królową. W Polsce będzie się to działo już po północy (różnica czasu 6 godzin). Można oglądać przez Internet: www.fetv.org/en-directo/
Zapraszamy!

Czas na podsumowanie wizyty w Panamie
Matka Boża w Częstochowskiej Ikonie musiała tam pojechać, aby spotkać się z młodymi z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży. Informacje na temat tych spotkań można znaleźć TUTAJ

10 sierpnia samolotem do Guayaquil
Sama wyprawa samolotem to dosyć duże przedsięwzięcie. Ikona zawsze  podróżuje pod opieką kustosza. Nie nadajemy Jej na cargo, gdyż nie jest przesyłką bagażową! Jedzie zabezpieczona w specjalnej aluminiowej skrzyni, a dodatkowe oprzyrządowanie feretronu w drugiej. Samo załatwienie tak dużego nadbagażu jest kłopotliwe. Do tego należy sporo zapłacić. W poprzednią stronę koszt wynosił 500 dolarów, teraz z pewnością będzie podobnie. Kustoszem Ikony podczas tej podróży jest ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz, który od ponad 30 lat pracuje w Ekwadorze. To on przywiózł Ikonę do Panamy, a teraz specjalnie przyleciał, aby Jej towarzyszyć i zawieźć do Guayaquil.

Nad Pacyfikiem w Guayaquil
Ekwadorska Archidiecezja Guayaquil od dawna czeka na wizytę Ikony Częstochowskiej. Plany są wielkie. Długo czekali, a teraz wielka radość, bo przyjeżdża do nich w sierpniu – miesiącu Matki Bożej. Guayaquil to region, który bardzo ucierpiał podczas trzęsienia ziemi w 2016 roku. Wielu ubogich ludzi do dzisiaj nie jest w stanie odbudować swoich domów.

Wstępny program wizyty w Guayaquil
Przylot i przywitanie zaplanowano w sobotę 10 sierpnia na lotnisku  Jose Joaquin de Olmedo o godz. 11:24. Przez pierwsze dni wizyty od 10 – 13 sierpnia (od soboty do wtorku) opiekę nad Ikoną przejmie parafia María Reina (Matki Królowej). W dniach od 13 – 15 sierpnia Matka Boża odwiedzi Katolicką Szkołę pw. Ducha Świętego, gdzie spotka się z uczniami i nauczycielami.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia Ikona zatrzyma się w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Guayaquil. Będzie tam gościć również w dniu odpustu parafialnego 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, którą poprzedzi nowenna. Pożegnanie zaplanowano dopiero na 27 sierpnia. Mało kto z Polaków wie, że w dalekim Ekwadorze w mieście Guayaquil nad Oceanem Spokojnym powstała parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Otóż podczas zamachu na św. Jana Pawła II na Placu św. Piotra był obecny ówczesny arcybiskup Guayaquil. Przerażony modlił się o uratowanie życia Ojca Świętego razem z grupą Polaków, którzy mieli ze sobą Ikonę Częstochowską. Powiedział wtedy: Maryjo, jeżeli go uratujesz, ja Tobie w podziękowaniu wystawię parafię pod wezwaniem M.B. Częstochowskiej w mojej diecezji w Ekwadorze. Ojciec Święty został uratowany i kościół jako wotum dziękczynne powstał. Cóż dziwnego, że czekają tam z utęsknieniem na wizytę Ikony. Któż inny mógłby dostąpić zaszczytu goszczenia Jej w czasie największych uroczystości 15 i 16 sierpnia, wszyscy przyznali im pierwszeństwo.
Zachęcamy do wysłuchania pięknej pieśni, napisanej przez proboszcza ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, którą śpiewa się tam na zakończenie każdej Mszy św. TUTAJ

Katedra pw. Św. Piotra w Guayaquil
Sierpień zakończy wizyta w Katedrze pw. św. Piotra w centrum miasta, gdzie Ikona będzie gościła od wtorku 27 sierpnia do soboty 31 sierpnia.

Liczymy na pomoc Przyjaciół!
Jak informowaliśmy już w czerwcu, usilnie pracowaliśmy nad kontynuacją pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu”. Bardzo się cieszymy, że Ikona jedzie dalej. To duży sukces!

Ekwador to jednak ubogi kraj, nie możemy oczekiwać, że będą w stanie pokryć koszty przejazdu Ikony. Przyjaciele już nam pomogli! Dzięki Wam ks. Leon mógł w grudniu ubiegłego roku zawieźć Ikonę do Panamy. Teraz trzeba zapłacić za kolejne bilety na samolot.

Od lipca prowadzimy otwartą skarbonkę na ten cel. Dziękujemy za każdy grosz! Uzbieraliśmy już 2 760 zł. Bilet ks. Leona (tam i z powrotem) kosztuje 5 tys. zł. Do tego dochodzi opłata za nadbagaż, czyli za przewóz Ikony i feretronu w aluminiowych (lekkich) skrzyniach, która wynosi 500 dolarów.

Brakuje nam jeszcze 4 168, - zł.

Bardzo Liczymy na Waszą pomoc. Któż, jak nie Polacy, powinni pomagać w wędrówce Królowej Polski przez świat?

Ofiarowując 50,- 100,- 200, czy 500,- zł (ile kto może) pomagasz Matce Bożej Częstochowskiej w Jej wędrówce przez świat w obronie cywilizacji życia i miłości. Niechaj to będzie nasza ofiara w przeproszeniu Jej za wulgarne ataki, jakie Ją spotykają także w Polsce.

Bądźcie z Nami!

Serdecznie dziękujemy!


Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ


Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe


materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag