Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kto steruje informacją ten rządzi!

Drodzy Przyjaciele!
Interesują Was, informacje na tematy pro-life, ochrony rodziny czy chrześcijańskich wartości? Musicie ich szukać, bo same do Was nie przyjdą. Wielkie platformy internetowe, jak Facebook, Twitter, YouTube, Wikipedia  albo je blokują, albo znacznie ograniczają do nich dostęp. To rodzaj zabarwionej ideologicznie, współczesnej cenzury!

Ciekawe informacje specjalnie dla Was!
Z dużym poświęceniem przygotowujemy dla Was informacje z kraju i ze świata. Są one umieszczane na naszej stronie internetowej www.hli.org.pl oraz na fanpagu „Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia” na Facebooku, który jest obecnie najpotężniejszym medium informacyjnym na świecie. Codziennie umieszczamy tam ok. 35 nowych wiadomości.

Kłopoty z Facebookiem
Mieliśmy już całkiem dobre wyniki – tysiące polubień i mnóstwo udostepnień. Niestety od kilku miesięcy nasz zasięg znacznie się zmniejszył. Nie bez powodu! Jest to spowodowane celową akcją właścicieli i menagerów Facebooka. Nasz zasięg został celowo ograniczony do ok. 10% przekazywanych informacji. Są one także spowalniane, tak aby stały się nieaktualne i nieciekawe. Jako nadawca nie wiemy, kto daną informację otrzymuje, a kto nie!

Prosimy!
Jeżeli chcecie mieć dostęp do tych informacji, wchodźcie bezpośrednio na naszą stronę internetową
www.hli.org.pl lub na platformę na Facebooku Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia. Wpiszcie nas do ulubionych i zaglądajcie regularnie i przekazujcie te informacje znajomym!

Cenzura prewencyjna?
Najpierw blokowano informacje nazywane przez nich reklamami, kwalifikowane jako polityczne. Dla nich wszystko pro-life jest polityką! Czy zauważyliście, że również polscy politycy mają zablokowaną możliwość dalszego udostępniania swoich informacji, niezależnie od tego czego one dotyczą. Także chodzi o wpływ na wyborców, gdyż ludzie mogą popierać tylko to, co wiedzą i rozumieją. Zablokowanie informacji jest bardzo skuteczną bronią. Mnie Wikipedia odmówiła publikacji zwyczajnej, rzeczowej biografii, argumentując, że jest to tekst reklamowy, bo wszystko się kręci dookoła obrony życia, obrony życia, obrony życia… Cóż tak właśnie wygląda moje życie, ale nie mam prawa do osiągnięć, merytorycznych wystąpień, nagród itd. Oni po prostu nie chcą mieć z nami do czynienia. To jest właśnie to!

Robią to często zaprogramowane automaty
Rozszerzenie algorytmu blokującego na Facebooku nastąpiło w maju. Do blokowanych treści politycznych dołączono konserwatywne informacje promujące obronę życia, chrześcijańskie wartości, treści patriotyczne itd. pod ogólnym kłamliwym zarzutem, że upowszechniają terroryzm, są faszystowskie czy homofobiczne.

Co Facebook zrobił w Irlandii?
W Irlandii przed referendum ws. aborcji Facebook blokował możliwość przekazywania jakichkolwiek informacji pro-life od podmiotów zagranicznych. Sam Mark Zuckerberg, jeden z głównych twórców Facebooka, powiedział, że co prawda w Irlandii nie ma żadnego prawa ograniczającego swobodę informacji z podmiotami zagranicznymi, ale oni uznali to za szkodliwe i podjęli decyzję o blokadzie. Co ciekawe, wcześniej gorąco zaprzeczał, że to robią. My także tego doświadczaliśmy, gdyż mamy wiele kontaktów z irlandzkimi ruchami obrony życia i wiedzieliśmy, że nasza korespondencja poprzez Facebook nie dochodzi do adresatów.  Informacje promujące swobodę wyboru aborcji blokowane nie były!

Ocenzurowano nawet zdjęcia USG dziecka poczętego
Znany portal Life Site News skarży się na blokowanie rozsyłanych przez Facebook informacji. Usuwane były nawet zdjęcia USG dziecka poczętego, jako sprawiające przykrość wielu osobom! Prawda jest niewygodna! W tym samym czasie informacje promujące swobodę seksualną i aborcję były przez Planned Parenthood udostępniane na Facebooku bez przeszkód. Jest to ewidentne stosowanie podwójnych standardów przez monopolistę.  

Facebook otwarcie popiera aborcję!
Dyrektor operacyjny Facebooka Sheryl Sandberg po raz kolejny przekazała milion dolarów dla sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood. Celem jest wspieranie programów promujących aborcję w sytuacji obcięcia dla nich funduszy federalnych przez administrację prezydenta Trumpa.

W Polsce też mamy kłopoty!
Wielkim skandalem było blokowanie stron na temat obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Zostało to zaskarżone, jako łamanie konstytucji poprzez wprowadzanie cenzury prewencyjnej. Ustąpili! Usuwano też znak Polski Walczącej, jako faszystowski! Trudno o większy absurd! W USA usunięto nawet post, cytujący Amerykańską Deklarację Niepodległości, bo automatyczny algorytm uznał ją za rasistowską! Na skutek protestów, przeproszono za „pomyłkę”. Głośne było także zablokowanie grup rodziców z Warszawy, którzy protestowali przeciwko Warszawskiej Deklaracji LGBT w szkołach. Nam Polakom kojarzy się to z czasami, gdy rządziła komuna i nawet prywatne listy czy artykuły w prasie były cenzurowane.

Spotkanie w Białym Domu
Kilku znaczących liderów pro-life w Stanach Zjednoczonych należało do grona 200 ekspertów ds. mediów cyfrowych i społecznościowych, zaproszonych w czwartek 11 lipca 2019 r. na spotkanie do Białego Domu. Wśród nich było kilkoro szeroko znanych obrońców życia, którzy mówili o ewidentnym szykanowaniu działalności pro-life. ZOBACZ

To niepokoi!
Ta sytuacja spowodowała, że staranniej przyjrzeliśmy się napięciom dookoła działalności Facebooka w wymiarze międzynarodowym. Okazuje się, że zwłaszcza w Ameryce i zachodniej Europie rośnie zaniepokojenie skalą władzy, którą dysponuje Facebook, sterując przekazywaną ludziom informacją. Ogólnie można powiedzieć, że Facebook „przedobrzył” i trzeba coś z tym zrobić.

Najwyższa kara w historii
Struna pękła w Stanach Zjednoczonych. Za nielegalne udostępnienie firmie Cambridge Analityka wrażliwych danych 87 mln osób Federalna Komisja Handlu nałożyła na Facebook karę wysokości 5 miliardów dolarów! Ciekawe czy zapłacą?

Ależ nic się nie stało!
Facebook oświadcza, że nie dyskryminuje konserwatystów, ale regularnie to robi, na co jest mnóstwo dowodów. Więcej, prowadzi analizy wrażliwych danych osobowych porównując publikowane treści i poglądy zarejestrowanych przyjaciół. Naciski jednak dają pozytywne efekty. Ostatnio znacznie mniej informacji jest blokowanych. Zmniejszył się jednak zasięg, o czym nadawca nie jest informowany.

Pamiętaj!
Wielu z nas lubi kontakty poprzez Facebooka. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli udostępniacie coś ważnego, nie ma żadnej gwarancji, że nawet tylko Wasi zarejestrowani znajomi tę wiadomość otrzymają. Jeżeli spróbujecie rozsyłać ją indywidualnie do większej ich liczby, ta możliwość szybko  zostanie zablokowana.

Potrzeba trochę własnej inicjatywy!
Jeżeli chcecie obserwować nas na Facebooku, musicie sami zaglądać na naszą stronę. facebook.com/klub.przyjaciol.ludzkiego.zycia

Rozsyłamy też komunikaty e-mailowe
Postanowiliśmy powrócić do praktyki częstszego wysyłania serwisu e-mailowego: „Z kraju i ze Świata”. Zmieniamy trochę jego wygląd. Specjalnie dla Was za każdym razem będzie tam umieszczanych 12 informacji. Każdy z nas ceni swój czas, więc będą one przedstawione hasłami, które dają ogólną informację, a w przypadku większego zainteresowania tematem będzie można skorzystać z umieszczonego obok linku i przeczytać całą informację na naszej stronie.

Bardzo prosimy zapraszajcie swoich Przyjaciół do korzystania z naszego serwisu.

Dziękujemy za wspieranie naszej pracy i naszych programów w obronie życia.

Razem uratujemy wiele dzieci!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag