Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wakacje a dzieci się rodzą! Potrzebne nowe wyprawki!

Drodzy Przyjaciele!

Rozpoczęły się wakacje!
Jest gorąco i każdy marzy o chwili wypoczynku, najlepiej nad wodą. Podczas wakacyjnych przygód i szaleństw pamiętajmy, że dzieci się rodzą także podczas wakacji ? i potrzebują naszej pomocy.

Potrzebne wyprawki do szpitala!
Skończyły się nam wyprawki dla noworodków ubogich mam. Jak wiecie, staramy się im pomagać, m. in. przygotowując wyprawki do szpitala, konieczne dla nowo narodzonego dziecka. Z tym bywa duży problem, ponieważ wiele ubogich kobiet pod koniec ciąży nie ma żadnych dochodów. Sytuacja robi się dramatyczna, jeżeli kobieta nie ma rodziny i jest pozostawiona samej sobie. O ile nie ma stałej umowy o pracę i na dodatek ma kłopoty ze zdrowiem, w praktyce nie ma szans dostać nową pracę. Więcej, jeżeli została zatrudniona już w czasie ciąży, ZUS zrobi wszystko, aby nie wypłacić jej zasiłku chorobowego. Z góry zakładają, że to jest wyłudzenie i trzeba odwoływać się do sądu, co zawsze długo trwa, jest bardzo kłopotliwe i upokarzające. Wszystkie zasiłki: macierzyński i 500+ dostanie już po urodzeniu dziecka, o ile ktoś jej pomoże prawidłowo i szybko wypełnić potrzebne wnioski.

Punkt Pomoc Rzeczowej – Zobacz TUTAJ

Ciuszki i akcesoria zbieramy dla nich używane. Segregujemy je, pierzemy, cerujemy i reperujemy, jeśli potrzeba. Właśnie przed chwilą dorabiałam wiązadełka do ślicznej czapeczki. Taki drobiazg, a na pewno się przyda. Ciągle ktoś przynosi piękne rzeczy po swoim dziecku czy wnuczku. Bardzo dziękujemy! Niektóre rzeczy do wyprawki muszą być jednak nowe, np. pieluszki czy rożek i pościel. Tak samo, jak konieczne kosmetyki.

Czy pamiętacie Lenę?
Lena z Ukrainy, która pracuje w Gdańsku, już urodziła zdrową córeczkę. Pomoc Przyjaciół uratowała ją pod koniec ciąży, bo musiała pójść na zwolnienie lekarskie, a ZUS odmówił jej wypłacenia zasiłku. Straciła wszystkie dochody, a jest zupełnie sama. Wie jednak, że dzięki Wam na pewno sobie poradzi. Nasza pomoc nadal jest bardzo potrzebna!

Skończyły się nam wyprawki
Ubogie matki bardzo się boją, że jeżeli nie będą miały wyprawki do  szpitala, zostanie to zgłoszone jako brak właściwej opieki i mogą stracić dziecko. Czekają i bardzo liczą, że Przyjaciele nie zawiodą! Nikomu nie odmawiamy, ale właśnie skończyły się nam przygotowane wcześniej wyprawki.

Co musi zawierać wyprawka?
W wyprawce becikowej do szpitala i na pierwsze dni w domu powinny być: pieluszki tetrowe i flanelowe, kocyk, becik z dodatkowym pokryciem pościelowym, dwa  prześcieradełka, ręcznik kąpielowy i jednorazowe pieluchy, których nigdy za wiele. Do tego dokładamy środki higieniczne: oliwkę, żel do kąpieli, mydełko, mokre chusteczki, sudokrem i proszek do prania itd. Ubranka są używane, ale w dobrym stanie. Wszystko razem zapakowane w duży plastikowy worek.

Ile to kosztuje?

Wartość całego zestawu dla noworodka wynosi 220,- zł.

Ufamy, że Przyjaciele, jak zawsze pomogą. Przykładowo, nasza rodzina od czasu do czasu robi akcję – wspólnie odmawiamy sobie jakiejś przyjemności, np. lodów czy wyjścia do kina, aby oszczędzone pieniążki podarować samotnym matkom. Jak się to dobrze dzieciom wytłumaczy, znakomicie rozumieją i są szczęśliwe, że i one mogą pomóc.

Ofiarowując 50,-; 100,- czy nawet całe 220 zł (ile kto może) na wyprawkę dla noworodka, pomagasz najuboższym matkom. Budzisz też w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag