Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nawet w najtrudniejszej sytuacji można wybrać życie!

Drodzy Przyjaciele!

Zbliżają się Święta Wielkanocne i w ramach przygotowań robimy wiele zakupów. Przy okazji święconego pamiętajmy także o matkach, które pozostały zupełnie same i nasza pomoc jest im bardzo potrzebna, wręcz niezbędna.

Puk.. puk – pomóżcie!
Kilka dni temu przyszła do nas Lena. Przystojna brunetka w średnim wieku. Ktoś jej powiedział, że tutaj jej pomogą. Brzuszek już duży, za miesiąc urodzi. Dobrze trafiła, staramy się, jak tylko możemy, aby ułatwić jej życie w tak trudnej sytuacji.

Dobry szef
Jej historia bardzo nas poruszyła. Lena pochodzi ze Wschodniej Ukrainy. Od półtora roku pracuje w Polsce. Sprząta w hotelach i dorywczo podejmuje różne prace. Jakoś sobie radziła, ale czuła się bardzo samotna. Znalazł się taki, co ją pocieszał i nawet mówił, że ją kocha, ale jak zaszła w ciążę, okazało się, że jest żonaty i nie ma zamiaru kontynuować znajomości. Dziecko go zupełnie nie interesowało, doradził aborcję i się „zmył”. Przerażona sytuacją Lena nie widziała innego wyjścia, jak pojechać na tydzień na Ukrainę i tam przerwać ciążę. Na Ukrainie można to zrobić szybko i bardzo łatwo, więc kupiła już bilet na tani przelot samolotem i wszystko było konkretnie zaplanowane.

Jak niewiele trzeba, aby uratować dziecko!
Potrzebowała jednak kilku dni urlopu, aby nie stracić pracy. Poszła więc z prośbą o wolne do swojego szefa. – Sytuacja przymusowa? Co się stało? – zapytał. Był życzliwy i serdeczny, więc się popłakała i powiedziała prawdę. Musi jechać, aby pozbyć się problemu (czyli zabić swoje poczęte dziecko). Szef okazał się dobrym człowiekiem. Powiedział jej: - Nie zabijaj swojego dziecka. To jest twoja ostatnia szansa na macierzyństwo, bo nie jesteś już młoda. Pomogę ci! Dam ci pracę i załatwię mieszkanie. Poradzisz sobie! I tak zrobił. Dostała stałe zatrudnienie i maleńki pokoik. Uwierzyła, że sobie jakoś poradzi. Nie chciała skrzywdzić swojego dziecka, ale wcześniej nie widziała szans na ratunek. Odwołała wyjazd i zawierzyła Panu Bogu i swojemu szefowi.

Pomoc potrzebna teraz!
Lena ma bardzo miły, lekko zażenowany uśmiech. Od razu widać, że nie jest osobą rozpychającą się w życiu łokciami. Czas szybko minął. Dziecko już niedługo się urodzi. Trzeba dla niego przygotować to wszystko, co jest niezbędne. Proszę sobie wyobrazić, jak to jest trudne, gdy matka jest zupełnie sama. Nie ma zaplecza kochającej rodziny. Jestem jednak pewna, że wiele osób jej pomoże.

Wózek już mamy!
Właśnie wrócił do nas głęboki wózek. Rok temu ktoś go podarował po odchowaniu własnego malucha. Dostała go potrzebująca matka i bardzo jej się przydał. Dziecko wyrosło i wózek wrócił do nas w bardzo dobrym stanie. Jest naprawdę bardzo ładny. Teraz będzie go używał dzidziuś Leny.
Potrzeba jednak wyprawki do szpitala, wyposażenia do domu (łóżeczko już mamy), różnych kosmetyków, pieluch i środków czystości. Pensja Leny jest bardzo niska, ale najpotrzebniejsze rzeczy dla siebie starała się kupić. Wiele jednak potrzeba dla dziecka. Jak się urodzi ona będzie przez dłuższy czas „uwięziona”, nie będzie w stanie „skoczyć” do sklepu i uzupełnić brakujące rzeczy. Trzeba o tym pomyśleć już teraz.

Otwieramy skarbonkę!
Na pomoc dla Leny i innych matek w podobnej sytuacji. Niechaj radość Zmartwychwstania będzie dla nich umocnieniem wiary, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można uratować dziecko!

Imię Leny zostało zmienione
Zgodnie z naszą fundamentalną zasadą nigdy nie publikujemy zdjęć czy danych osobistych osób, potrzebujących pomocy. Zresztą również prawo nam tego zabrania. Każdy Dar Serca powinien być ofiarowany z miłością w taki sposób, aby nie upokarzać osoby potrzebującej i jej nie stygmatyzować w społeczeństwie. Staramy się właśnie tak postępować, a możemy to robić tylko dzięki pomocy Przyjaciół. Dziękujemy!

Ofiarowując 20, -; 50, -: 100, -; albo nawet 200, - zł (ile kto może), pomagasz samotnym matkom i ich dzieciom, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji i budzisz w nich nadzieję, że zawsze można wybrać życie!   

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Prosimy też pamiętajcie o nas przekazując 1% swojego podatku na

Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia 

KRS 0000 249454


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag