Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Konkretny upominek na Dzień Świętości Życia

Drodzy Przyjaciele!

Zbliża się Dzień Świętości Życia!
Obchodzimy go 25 marca czyli w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dokładnie 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W sobotę 23 marca odbywa się XXXIX Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę. Msza św. w Kaplicy o godz. 9.30. Później spotkanie w Auli Jana Pawła II. W Polsce 24 marca obchodzimy także Narodowy Dzień Życia, który w tym roku przypada w niedzielę. Będzie okazja do zamanifestowania swego poparcia - w Warszawie zaplanowano Narodowy Marsz Życia. Zaczyna się na Placu Zamkowym o godz. 13:30. Zapraszamy! W wielu miastach także odbędą się spotkania i manifestacje. Będą one okazją, aby podkreślić naszą radość i wdzięczność za Dar Życia. Warto wziąć udział w tych wydarzeniach. Można także organizować je w swojej parafii, np. przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Różaniec w intencji obrony życia czy teraz w Wielkim Poście Drogę Krzyżową Dziecka Poczętego.

Potrzebny jest wspólny gest solidarności!
Przeciwnicy fałszywie zarzucają nam, że ideologizujemy, a jak kobieta w ciąży jest w trudnej sytuacji życiowej, nic nie robimy. Pomagamy, jak tylko możemy! Całkiem konkretnie! Przygotowujemy wyprawki do szpitala dla ubogich matek, prowadzimy Punkt Pomocy Rzeczowej. Ta pomoc obejmuje jednak przede wszystkim te matki i dzieci, które mają gdzie mieszkać i nie muszą korzystać z Domów Samotnej Matki, których w Polsce mamy ok. 40. Pomoc jest tam zapewniana bardziej systemowo, ale to wcale nie znaczy, że  matki, które czasowo z nich korzystają, niczego więcej nie potrzebują, tym bardziej, że często są z nimi także starsze dzieci.

Praktyczne upominki z okazji Dnia Świętości Życia
W tym roku proponujemy przygotowanie upominków dla kobiet przebywających w Domach Samotnej Matki. Niektóre z nich oczekują na narodziny dziecka, inne mieszkają tam razem z noworodkiem i starszymi dziećmi, bo nie mają dokąd pójść. Jest więc ogromna potrzeba na artykuły codziennego użytku, przede wszystkim na pieluszki i środki czystości.

Proponujemy przygotowanie zestawów dla Domów Samotnych Matek!
Taki zestaw powinien zawierać: pieluchy dla niemowląt i starszych dzieci, chusteczki mokre i higieniczne, oliwkę dla niemowląt, Sudokrem i inne kremy ochronne, proszki do prania dla niemowląt i dla mam, ręczniki papierowe, papier toaletowy, szampony i różne żele do mycia, środki odkażające, podpaski i inne artykuły higieniczne dla matek.

Cena jednego zestawu wynosi 200 zł.
Staramy się robić zakupy w ramach promocji i w polskich hurtowniach, dzięki czemu uzyskujemy rabaty i możemy przekazywać więcej.

Drodzy Przyjaciele!
Zaczął się Wielki Post, niechaj ten podarunek dla Domów Samotnej Matki, który na pewno sprawi dużo radości, będzie naszą jałmużną wielkopostną. Pan Bóg na pewno życzliwie spojrzy na ten dar.

Od Was, Drodzy Przyjaciele zależy, ile takich pakietów zdołamy zrobić. Zaczniemy od północnej Polski i w miarę możliwości i Waszych Darów Serca, obejmiemy jak najwięcej Domów Samotnych Matek.

Ofiarowując 20, -; 50, -: 100, -; albo nawet 200, - zł na cały pakiet (ile kto może), pomagasz samotnym matkom i ich dzieciom, gdy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji i budzisz w nich nadzieję, że sobie poradzą.   

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Prosimy też pamiętajcie o nas przekazując 1% swojego podatku na

Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia 

KRS 0000 249454


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag