Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Radosny Głos Miłości w obronie poczętego życia!

Film o św. Gerardzie( TV Trwam) - TUTAJ.

Drodzy Przyjaciele!
Ten rok jest szczególnie poświęcony św. Gerardowi Majelli, włoskiemu redemptoryście, który żył zaledwie 29 lat (1726 – 1755). Był niezwykle skromnym człowiekiem, bratem zakonnym, który całe swe serce oddawał potrzebującym i prowadził ich do Boga.

Opiekun matek w stanie błogosławionym
Św. Gerard umiał dostrzegać cierpienie bliźnich. Sławna jest zgubiona przez niego chusteczka. Dostrzegł bowiem, że w przyszłości życie młodej dziewczyny będzie zagrożone podczas porodu. Gdy chciała mu zwrócić zgubę, powiedział: - zachowaj ją. Przyjdzie czas, że ci się przyda. Dziewczyna nie była za bardzo zadowolona z upominku, bo według starych przesądów ofiarowanie komuś chusteczki oznaczało łzy i nieszczęścia. Zachowała ją jednak jako pamiątkę. Po kilku latach wyszła za mąż i podczas porodu pierwszego dziecka wystąpiły poważne komplikacje. Cierpiąca matka przypomniała sobie wówczas chusteczkę św. Gerarda. Prosząc o jego wstawiennictwo, przyłożyła ją do swego łona i dziecko urodziło się szybko bez żadnych komplikacji. Włoskie matki nazwały brata Gerarda świętym od szczęśliwych porodów.  W okolicach Materdomini i Salerno zachował się miły zwyczaj błogosławienia w dniu św. Gerarda – 16 października – pięknych chusteczek z jego obrazkiem, które następnie ofiaruje się młodym mężatkom jako prezent ślubny. Ten zwyczaj przychodzi także do Polski, dzięki oo. redemptorystom, oczywiście.

Patron małżeństw proszących o dar płodności
Wstawiennictwu Świętego mogą polecać się także małżeństwa proszące o dar potomstwa oraz rodziny stojące przed różnymi trudnymi wyzwaniami. Niepłodność stała się chorobą społeczną naszych czasów. Proponowana niepłodnym małżeństwom procedura „in vitro” niczego nie leczy. Wiele kobiet na skutek nieprawidłowego „leczenia” choruje coraz bardziej. Wstawiennictwo św. Gerarda staje się bezcenną pomocą.

Orędownik dzieci poczętych i obrońców życia
Św. Gerard staje się źródłem radości tam, gdzie oczekuje się nowego życia. Wciąż słyszy się opowiadania o cudach za wstawiennictwem św. Gerarda, o uratowanym życiu, gdzie wszelka nadzieja już zgasła.

Św. Jan Paweł II w 2004 r. w liście do redemptorystów napisał: Św. Gerard Majella w sposób szczególny zwracał uwagę na poczęte życie i na matki w stanie błogosławionym, zwłaszcza te, które znalazły się  w trudnych warunkach materialnych czy duchowych. Dlatego i dzisiaj jest specjalnym opiekunem matek oczekujących potomstwa. Ta charakterystyczna cecha jego miłości stanowi dla was (redemptoryści) i dla wiernych przynaglenie do ukochania, bronienia i służenia ludzkiemu życiu. Dobrze są nam znane zagrożenia dla ludzkiego życia, które się nieustannie mnożą, zwłaszcza życia dzieci nienarodzonych. Do głębokiej refleksji powinno nas przede wszystkim pobudzać bardzo niepokojące szerzenie się „kultury śmierci”... Moim życzeniem jest, aby Rok św. Gerarda przyczynił się do zwiększenia wysiłku chrześcijan w przeciwstawianiu się tej kulturze i podejmowaniu konkretnych oraz wymownych działań na rzecz kultury życia...    

Żyj radośnie i pełnij wolę Bożą!
Św. Gerard kochał życie. Miłosna ufność, która wypływała z jedności Gerarda z wolą Bożą, sprawiała, że zawsze promieniował pogodą i radością. Dzisiaj Święty wstawia się nieustannie nie tylko za dzieci poczęte, ale także za obrońców życia, którzy w swoich zmaganiach powinni pamiętać o zachowaniu pogody ducha i radości w ogarniającej wszystko Miłości i dziękczynieniu za wspaniały Dar Życia.

Film o św. Gerardzie w TV TRWAM
16 marca 2019 (sobota)  o godz. 16:10 w Telewizji Trwam
będzie wyemitowany film pt. „Św. Gerard Majella – święty na nasze czasy”. Przedstawia on św. Gerarda Majellę – orędownika matek oczekujących potomstwa i małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka. Święty wstawia się także za poczętymi dziećmi i obrońcami życia. Film powstał na zlecenie Human Life International (HLI) we Włoszech, gdy naszym prezydentem był redemptorysta o. Richard Welch. Cieszymy się, że dzięki współpracy HLI  i Telewizji TRWAM film ten zostanie udostępniony także polskim widzom.

Zapraszamy!

Dziękujemy za wspieranie naszej pracy i naszych projektów w obronie życia.

Razem uratujemy wiele dzieci!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Prosimy też pamiętajcie o nas i przekażcie 1% swojego podatku!

na Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia

 

KRS 0000249454


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag