Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Pro-life także znaczy pomagać!

Drodzy Przyjaciele!
Zadzwoniła do nas Pani Beatka. Ma bardzo trudną sytuację. Jest w ciąży i już niedługo urodzi, ale nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc. Powiedziała: Nigdy w życiu nie skrzywdziłabym mojego dziecka, ale też nigdy nie wyobrażałam sobie, że mogę zostać sama w tak trudnej sytuacji. Nie mogę spać, bo w nocy przychodzi strach. Boję się, bardzo się boję, jak sobie poradzę. Czy w ogóle jestem w stanie sobie poradzić?
Pani Beatka ma na szczęście gdzie mieszkać. Nie musi szukać Domu Samotnej Matki. Żyje z z małego zasiłku, bo dorywczą pracę straciła już dawno, a teraz w zaawansowanej ciąży, to (jak mówi) nie ma szans.

Wyprawka dla dziecka absolutnie niezbędna
Trzeba przygotować wiele koniecznych rzeczy dla dziecka. To wszystko jest bardzo drogie, chociaż ubranka mogą być używane. Ale środki czystości, pieluszki itd. muszą być oczywiście nowe. Do szpitala trzeba zabrać wyprawkę dla dziecka i kilka podstawowych rzeczy dla mamy. Łóżeczko, nosidełko, wanienka, wózek itd. – skąd wziąć to wszystko? Ale Pani Beatka postanowiła walczyć o swoje dziecko. Nie odda go nikomu, choćby nie wiem co! Tylko trzeba zdobyć te konieczne rzeczy, a potem jakoś się ułoży. Po porodzie dostanie zasiłek macierzyński i 500+ i wtedy już będzie dobrze, tylko najpierw trzeba urodzić, zabezpieczyć maluszka i jakoś przetrzymać pierwsze dwa miesiące, bo wnioski o zasiłki można złożyć dopiero po porodzie, a załatwianie tego wszystkiego niestety trwa.

Pani Beatka gdzieś się dowiedziała, że w Klubie Przyjaciół można dostać wyprawkę i środki higieniczne oraz pakiet używanych, ale pięknych rzeczy dla dziecka. Bardzo liczy na naszą pomoc! To daje jej nadzieję!

Obiecaliśmy, chociaż już zabrakło!
Niestety te wyprawki i środki higieniczne, które dzięki pomocy Przyjaciół udało się zakupić w czasie promocji świątecznych, już powędrowały do potrzebujących. Dla Pani Beatki i kolejnych mam trzeba przygotować kolejne. Już teraz, bo dziecko nie poczeka – za chwilę się urodzi.

Punkt Pomocy Rzeczowej patrz TUTAJ
Kilka rzeczy już zdobyliśmy. Mamy dobry, głęboki, wcale nie zniszczony wózek. Jest jedno nosidełko, konieczne, aby odebrać dziecko ze szpitala. Za szafą czeka rozkręcone niemowlęce łóżeczko z materacykiem. To wszystko przynieśli Przyjaciele, których dzieci już wyrosły, a teraz wykorzysta je Pani Beatka.

Używane rzeczy dla dzieci są bardzo cenne
Używane, ale w dobrym stanie ubranka, buciki i akcesoria dla dzieci do 6 lat można przynosić do naszego biura w godz. 9:00 – 16:00 w dni powszednie. Niektórzy wysyłają je do nas paczkami. My także, starając się pomóc kobietom w najtrudniejszych sytuacjach, po zrobieniu starannego wywiadu, często wysyłamy cale pakiety kurierem po terenie całej Polski. Pozostałe rzeczy jadą do potrzebujących na Białorusi, Ukrainie, Mołdawii  i in. Tak więc nie wyrzucajcie rzeczy, z których wyrosły Wasze dzieci czy wnuki, ale przysyłajcie je do nas.

Konieczne zestawy rzeczy nowych
Nie wszystko można używać wielokrotnie. Wyprawki dla noworodka muszą także zawierać rzeczy nowe. Bardzo liczymy na pomoc Przyjaciół!

Co zawiera wyprawka?
Co powinno być w wyprawce becikowej do szpitala i na pierwsze dni w domu: pieluszki tetrowe i flanelowe, kocyk, becik z dodatkowym pokryciem pościelowym, dwa  prześcieradełka, ręcznik kąpielowy i jednorazowe pieluchy, których nigdy za wiele. Do tego dokładamy środki higieniczne: oliwkę, żel do kąpieli, mydełko, sudokrem, chusteczki mokre. Ubranka są używane, ale w dobrym stanie.

W tym roku wartość całego zestawu dla noworodka wynosi 220,- zł

Ofiarowując 50,-; 100,- czy nawet całe 220 zł (ile kto może) na wyprawkę dla noworodka, pomagasz najuboższym matkom. Budzisz też w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Nie zapominajcie o nas przekazując 1% swojego podatku. Z tych pieniędzy także pomagamy potrzebującym mamom i ich dzieciom.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia

 

KRS 0000249454


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag