Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Płacze z zimna nie dała Mu Matula sukienki!

Płacze z zimna nie dała Mu Matula sukienki!

Bo uboga była, rąbek z głowy zdjęła,
w który Dziecię owinąwszy, siankiem Je okryła.

Drodzy Przyjaciele!

Ubierzmy Dzidziusia!
Dzieciąteczko na sianku śpi, jednak w naszym klimacie nie możemy pozwolić, aby było golutkie i marzło. Na dworze śnieg, plucha, przenikliwa wilgoć i chłód. Dziecko trzeba ubrać, założyć pieluszkę, zawinąć w becik i kocyk. Położyć w łóżeczku z ładną, kolorową podusią, zdobyć dla niego nosidełko i wózek. Tyle tego wszystkiego potrzeba i takie to wszystko jest niestety drogie!

Gdy mama nie ma dosłownie nic!
Co robić, gdy mama, spodziewająca się bliskiego rozwiązania, nie ma nic. Zdarzają się w życiu takie sytuacje. Naprawdę dramatyczne. W tym czasie bardzo potrzebuje pomocy i wsparcia. Jak dziecko się urodzi, będzie miała prawo do zasiłku macierzyńskiego i 500+. Jednak wnioski o ich wypłatę będzie mogła złożyć dopiero po porodzie. Jeżeli ktoś jej pomoże i zrobi to szybko i prawidłowo, pieniądze dostanie najwcześniej po dwóch miesiącach od urodzenia dziecka.

Wyprawka do szpitala jest konieczna
W coś przecież trzeba maluszka ubrać, zawinąć, w czymś dowieźć do domu. Te ubogie matki bardzo się boją, że z powodu biedy mogą utracić prawa do własnego dziecka. Potrzebne wyprawki przygotowujemy z pomocą Was, Przyjaciół! To dzięki Wam wiele maleństw otrzymało najpotrzebniejsze rzeczy, a matki zyskały nadzieję, że mimo wszystko sobie poradzą. Nie pokazujemy jednak zdjęć tych mam i dzieci, bo także mają prawo do zachowania prywatności i osobistej godności.

Pakiet higieniczny już podarował Św. Mikołaj!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy
pomogli św. Mikołajowi. Środki higieniczne już zakupiliśmy, korzystając z licznych przedświątecznych promocji. Tak więc dzidziuś jest już wykąpany, wysmarowany i pachnący.

Pora ubrać golaska!
Teraz, stając przy Betlejemskim Żłóbku, zmobilizujmy się, aby ubrać i zabezpieczyć nowonarodzone dziecko. Co powinno być nowe w zestawie becikowym: koszulki (teraz używa się body), kaftaniki, śpioszki, pajacyki, kombinezon, sweterek, rękawiczki, czapeczka, pieluszki tetrowe i flanelowe, kocyk, becik z dodatkowym pokryciem pościelowym, dwa  prześcieradełka, ręcznik kąpielowy i jednorazowe pieluchy, których nigdy za wiele.

Koszt pakietu becikowego wynosi 190,- zł

Punkt Pomocy Rzeczowej
Pozostałe ubranka, wózek, łóżeczko itd. staramy się w miarę możliwości wykorzystywać już używane, ale czyste i w dobrym stanie. Rzeczy te zbieramy w ramach prowadzonego przez nas Punktu Pomocy Rzeczowej. Bardzo pożądane są foteliki, konieczne do przewiezienia dziecka samochodem. Można wynająć taksówkę lub poprosić o pomoc znajomych, aby przewieźli mamę i dziecko ze szpitala do domu, ale bez fotelika jest to niemożliwe. W ubiegłym roku otrzymaliśmy kilka nowych fotelików od jednego z ofiarnych przyjaciół. Mamy były bardzo wdzięczne! Niestety właśnie się skończyły i bardzo potrzebujemy więcej.

Otwieramy skarbonkę przy Żłóbku!
Ofiarowując 50,- 100,- czy całe 190 zł (ile kto może) ubierasz Dzieciątko ubogiej matki. To taki nasz dar dla Nowonarodzonego!

Pro-life to także znaczy pomagać!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia łamię się ze wszystkimi Przyjaciółmi symbolicznym opłatkiem i życzę błogosławieństwa Bożego dla Was i Waszych najbliższych!

 


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag