Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

JUŻ W PANAMIE! Ikona Częstochowska na ŚDM „Od Oceanu do Oceanu”

Drodzy Przyjaciele!
W dniu 26 listopada 2018 roku (poniedziałek) Ikona Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”, wędrująca przez świat w obronie cywilizacji życia i miłości wyruszyła z Quito w  Ekwadorze i o godz. 17:06 lokalnego czasu wylądowała w Panamie, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM). Na liczniku ma już 190 tys. km!

Samolotem z Quito do Panamy
W drodze towarzyszył Jej ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz od ponad 30 lat pracujący w Ekwadorze, który sprawuje funkcję kustosza Ikony. Razem podróżowała także  Veronica Vernaza, która od kilku lat pełni rolę sekretarki Matki Bożej, opisując Jej peregrynację w Ekwadorze. Ikona była umieszczona w aluminiowej skrzyni, zapewniającej pełne bezpieczeństwo. W drugiej skrzyni jechał feretron i oprzyrządowanie (rama, oświetlenie, akumulatory itd.). Bilet dla ks. Leona został zakupiony dzięki pomocy Przyjaciół jednak za nadbagaż czyli dwie skrzynie z Ikoną i oprzyrządowaniem trzeba było zapłacić 672 dolary, więcej niż spodziewaliśmy się. Cóż teraz, gdy wiele osób podróżuje do Panamy bilety gwałtownie podrożały.


Moment otwarcia skrzyni i powitania na lotnisku

Super powitanie
W Panamie czekał już Komitet Powitalny i ekipa telewizyjna. Skrzynię otworzono jeszcze na lotnisku o godz. 17:59. Wszyscy uklękli. Był to wielki moment. Kustoszem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo Ikony i dalszą peregrynację na terenie Panamy jest ks. Francisco Verar, jeden z głównych organizatorów ŚDM oraz dyrektor miejscowej Telewizji Katolickiej FETV- Canal 5 (oficjalnego sprawozdawcy ŚDM).


Dwóch kustoszy: z lewej ks. Francisco Verar z Panamy, po prawej ks. Leon Juchniewicz z Ekwadoru.

Nie zabrakło Polaków
W grupie witających znajdowali się także przedstawiciele miejscowej Polonii. Ewa de Abrego, Polka, która wyszła za Panamczyka i od wielu lat tam mieszka, na bieżąco przekazywała swoje pierwsze wrażenia: Było to bardzo wzruszające spotkanie. Dla nas Polaków powitanie Ikony Częstochowskiej to autentyczne  spotkanie z Matką. Nie obawiamy się razem uklęknąć przed Jej obliczem i adorować w Niej obecność Ducha Świętego. Płakaliśmy ze wzruszenia. Siostry, które pracują z o. Franciszkiem, pięknie śpiewały dla Matki Bożej.  Czuło się obecność Ducha Świętego jeszcze przed Jej wyjściem z ks. Leonem z sali przylotów. To ogromna siła! Powaliła mnie na kolana i nie byłam w stanie się podnieść. To bardzo mocne przeżycie!


Polacy witają Matkę Bożą Częstochowską

Dzięki telewizji informacja poszła w świat
Ikona została umieszczona w Studiu Telewizji FETV –  Canal 5, która w ramach Dziennika Telewizyjnego wyemitowała na żywo obszerny wywiad z ks. Leonem. Prowadził ks. Francesco, czyli dwaj kustosze Ikony, którzy Ją sobie właśnie przekazywali. Wszystko, co jest ważne, zostało wyjaśnione, opowiedziane.  Wywiad był oczywiście w języku hiszpańskim. Można go obejrzeć TUTAJ


W studio FETV - Canal 5 wywiad z ks. Leonem

Ikona pozostała w kaplicy siedziby katolickiej telewizji. Przez całą noc można było modlić się, kontemplując oblicze Matki Bożej poprzez połączenie internetowe na żywo.

Kolejnego dnia we wtorek Mszę św., transmitowaną w telewizji na żywo, odprawił ks. Leon i wygłosił kazanie w obecności Ikony Częstochowskiej.


Msza św. w kaplicy FETV

Telewizja wyemitowała także materiał przygotowany w Polsce, na którym tłumaczymy historię i znaczenie Ikony Częstochowskiej oraz język ikony.

Połączenie internetowe na żywo telewizji FETV TUTAJ

Nadal potrzebujemy pomocy Przyjaciół!
Ofiarowując 50,- 100,- 200,- 500,- czy nawet więcej (ile kto może) na pomoc w przeprowadzeniu Peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” w Panamie, pomagasz Matce Bożej spotkać się z młodymi z całego świata i ratować tak bardzo zagrożoną cywilizację życia i miłości.

To my Polacy powinniśmy zadbać o naszą Królową!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

 


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag