Kryzys w małżeństwie?

Wezwij Pogotowie Duchowe!

kryzysWMalzenstwie 3 naFBW Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku rozpoczęło działalność "Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie". Małżonkowie przeżywający różnego rodzaju problemy i kłopoty, w tym trudności we wzajemnych relacjach, mogą przesyłać prośby o modlitwę w swej intencji.

Sanktuarium powstało w klasztorze, gdzie w 1931 r. św. Faustyna Kowalska doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. Modlitwy o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami będą odmawiane tam codziennie przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego wstąpiła św. Faustyna.

„Czasami małżonkom wydaje się, że znaleźli się w tak krytycznej sytuacji, że nie ma już wyjścia, że nie uda się uratować ich związku. A jest przecież modlitwa. (…) Ważne jest by pamiętać o słowach Ewangelii według św. Łukasza, że "dla Boga nie ma nic niemożliwego" - powiedział dziennikarzom PAP ks. dr Jarosław Kamiński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

ID 100122426Według danych statystycznych, co trzecie małżeństwo w Polsce rozpada się. Problem ten coraz bardziej dotyczy małżeństw bardzo młodych małżeństw - ze stażem do pięciu lat.

Prośbę o modlitwę do płockiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mogą wysłać małżonkowie razem lub osobno, bez względu na małżeński staż czy miejsce zamieszkania - pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ID 10076027Modlitwa w intencji małżeństwa, które prześle taką prośbę, odmawiana będzie po codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego z zapewnieniem pełnej dyskrecji - imiona i nazwisko małżonków pozostają w tajemnicy.

"Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie" powołane w ramach Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie działało także po zakończeniu jego obchodów.

[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP (pk) - 25.01.2016 r.]

Zdjęcie: Dzięki uprzejmości FreeDigitalPhotos.net (David Castillo Dominici)/ Image courtesy of David Castillo Dominici/ FreeDigitalPhotos.net

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.