Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Akt Powierzenia w ręce Matki Bożej Ochrony Cywilizacji Życia – 25. lecie HLI w Polsce


Drodzy Przyjaciele!
Jakże szybko upływa czas! HLI w Polsce działa już 25 lat. Jubileusz obchodziliśmy i w Gdańsku, i w Częstochowie.


Najpierw spotkaliśmy się w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Raport z tej uroczystości można znaleźć TUTAJ


Tydzień później – 27 października – zjechali się do Częstochowy szefowie ruchów obrony życia, afiliowanych przy Human Life International z całej Europy. Było reprezentowanych 15 krajów: Litwa, Białoruś, Rosja, Ukraina, Słowacja, Węgry, Czechy, Rumunia, Albania, Austria, Irlandia, Kazachstan, Francja, Włochy i USA. Przybyli także: abp Tomasz Peta z Kazachstanu, prezydent Human Life International ks. Shenan Boquet z USA oraz dyrektor koordynujący międzynarodowe działania HLI Joseph Meaney z Francji.


Centralnym wydarzeniem jubileuszu była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Głównym celebransem był abp Wacław Depo metropolita częstochowski w asyście abp. Tomasza Pety z Astany, bp. Jana Wątroby z Rzeszowa oraz ok. 20 kapłanów. Wiele osób brało w niej udział przez Internet, zwłaszcza grupa wiernych z parafii Matki Bożej Wszystkich Narodów w Astanie, którzy czekają na przyjazd ikony do nich.


Modlitwa Powszechna była przygotowana w 7 językach: po angielsku, węgiersku, litewsku, słowacku, ukraińsku, białorusku, niemiecku i francusku,


Homilię wygłosił abp Peta. Podkreślił: – Obrona życia jest potrzebna wszędzie, dlatego że wiemy, iż cywilizacja śmierci wszędzie jest obecna. I dlatego potrzeba szczególnej obecności Matki Bożej w znaku jasnogórskim jako Tej, która jest Matką Boga, Matką życia, i która prowadzi do cywilizacji życia i miłości.

Powiedział też: – HLI Polska świętuje 25-lecie swojej działalności, i jako wotum za te 25 lat służby życiu ofiarowuje kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej dla Kazachstanu.  Przekazał też kilka słów po rosyjsku i kazachsku do wiernych w Kazachstanie.

Kopia ikony została ustawiona z boku ołtarza w kaplicy w specjalnie przygotowanej ramie feretronu, umożliwiającego jej oświetlenie. Podczas aktu poświęcenia zostało ono włączone, dzięki czemu oblicze Matki Bożej wyłoniło się z cienia. Ceremonii poświęcenia Ikony dopełnili obecni biskupi.Dzięki pomocy Przyjaciół!
Przygotowanie tego wotum – Ikony dla Kazachstanu – było w dużej mierze możliwe, dzięki pomocy Przyjaciół, którzy ufundowali bogate złocenia, konstrukcję i oświetlenie feretronu oraz aluminiową skrzynię do bezpiecznego transportu Ikony.

Najważniejszy moment – odnowienie Aktu Powierzenia
Na zakończenie ceremonii został odnowiony „Akt Powierzenia Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości w Ręce Najświętszej Maryi Panny”. Po raz pierwszy został on złożony na Jasnej Górze 28 stycznia 2012 roku podczas uroczystości rozpoczynającej światową peregrynację Ikony Częstochowskiej przez świat „Od Oceanu do Oceanu”. Obecnie, po upływie 5 lat i przejechaniu 190 tys. km Akt ten został powtórzony. Klęcząc przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej abp Peta odmówił go w języku polskim i ks. Shenan Boquet w języku angielskim.


W obecnym czasie przemożnego ataku cywilizacji śmierci Akt ten ma olbrzymie znaczenie. Zachęcamy do odmawiania go także indywidualnie oraz włączania do celebracji w intencji obrony życia. Można go znaleźć
TUTAJ
WW najbliższym czasie zostanie przygotowany raport filmowy, który umieścimy na naszej stronie.


Goście zagraniczni zostali zaproszeni na uroczysty obiad, który odbywał się w częstochowskim seminarium duchownym. Mogliśmy też zaprezentować zebranym krótką prezentację o działach HLI Polska podczas upływających 25 lat. Był też czas na podarunki. Ks. Shenan Boquet został odznaczony złotą odznaką Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia.


Mieliśmy też okazję wręczenia okolicznościowych medali jubileuszowych naszym zagranicznym współpracownikom i przyjaciołom.


Dzięki pomocy Przyjaciół mogliśmy także przygotować „Małe Jasie”, które pojechały do różnych krajów, tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Duży zestaw „Jak powstałem” ofiarowaliśmy nowo powstałemu ruchowi pro-life w Albanii. Malinda Gloni, która go odbierała, była bardzo wzruszona.


Ci, którzy rozumieją po polsku otrzymali też moją nową książkę „Światłość w ciemności Wschodu”, która przedstawia nasze działania pro-life w Rosji na bazie fascynującego życiorysu Galiny Maslennikowej, wielkiej obrończyni życia. Książkę tę można zamawiać w naszym sklepiku
TUTAJ


Przyjaciele z Czech ofiarowali nam piękną figurkę Praskiego Dzieciatka Jezus (Jezulatka). Od abp. Pety z Kazachstanu otrzymaliśmy piękny wizerunek „Matki Bożej z rybami”.


Przygotowaliśmy też paczki z używaną, ale w bardzo dobrym stanie odzieżą i bucikami dla małych dzieci oraz wyprawki dla noworodków. Pojechały na Białoruś, na Węgry oraz do Rumunii.

Jubileuszowy tort bardzo fachowo kroił ks. Boquet – prezydent HLI – a inni pomagali podawać talerzyki. Była wspaniała rodzinna atmosfera, typowa dla spotkań organizowanych przez HLI, łącząca ludzi różnych krajów i narodów, którzy służą sprawie ochrony ludzkiego życia.


Mieliśmy też czas i na wspólną modlitwę, i na spokojną wymianę myśli oraz doświadczeń. Każdy po kolei mówił o sytuacji w swoim kraju, podejmowanych inicjatywach, potrzebach i zagrożeniach. Było to bardzo potrzebne i owocne spotkanie.


W poniedziałek, gdy goście się już rozjechali ks. Shenan Boquet miał możliwość zwiedzenia sanktuarium na Jasnej Górze i uczestniczył w Apelu Jasnogórskim. Był mocno oczarowany Polską, co wyrażał w swoich wywiadach dla mediów.

Oświadczenie senackie
Senator Antoni Szymański zgłosił oświadczenie w Senacie RP, w uznaniu zasług Human Life International w Polsce z okazji jubileuszu.
TUTAJ

Na zakończenie kłopoty!
W drodze powrotnej do Warszawy definitywnie zepsuł się nasz stary Tuareg. Było dużo dymu i prawdopodobnie nie będzie się już opłacało dalej go naprawiać. Służył nam najbardziej w czasie peregrynacji w Europie, ciągnąc Life Mobile w Polsce, na Łotwie, Litwie, Węgrzech, Słowacji, Austrii, z Anglii do Francji oraz w powrotnej drodze z Fatimy do Gdańska. Już wtedy mieliśmy kłopoty z silnikiem.

Samochód stanął na autostradzie ok. 30 km przed Warszawą. Ks. Shenan Boquet z Josephem Meaney pchali go ponad kilometr aż do pobliskiej stacji Orlenu, aby zostawić go w bezpiecznym miejscu. Na szczęście było dość blisko!


Głównym problemem było, czy zdążą na samolot, ale prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Pomogli momentalnie, jak anioły stróże – przyjechali w ciągu godziny i sytuacja została uratowana!/span>

Media dopisały
Oczywiście gównie katolickie. Były wywiady, artykuły i informacje. Wywiady ze mną ukazały się w KAI, w Tygodniku Niedziela oraz w Liście do Pani. Piękne sprawozdanie umieściło Biuro Prasowe Jasnej Góry, Nasz Dziennik, KAI, Opoka,  Pojawiliśmy się m. in. w Radio Maryja, Radio Fiat i Radio Jasna Góra. Informację podał też portal internetowy Niezależna oraz media lokalne. Dziękujemy!

Zachęcamy do przeczytania:

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12393

https://opoka.news/jasna-gora-obchody-25-lecia-human-life-international-w-polsce

http://www.niedziela.pl/artykul/38734/25-lat-Human-Life-International-w-Polsce

https://ekai.pl/dziecko-w-lonie-matki-jest-piekne-trzeba-je-kochac-i-chronic/

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/jasna-gora-obchody-25-lecia-human-life-international-w-polsce/

http://www.radiojasnagora.pl/n1777,

https://niezalezna.pl/242962-jasna-gora-zjechali-obroncy-zycia

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/202553,25-lecie-human-life-international-w-polsce.html

Wszystkim, który nam pomagają, bardzo, bardzo dziękujemy. Bez pomocy przyjaciół nie dotrwalibyśmy do tego jubileuszu. Razem jesteśmy silniejsi!

Za wszystkie  życzenia, jakie nam przekazujecie, serdecznie dziękujemy!

Rozpoczynamy kolejne ćwierćwiecze pełni zapału i chęci do kontynuacji naszych programów w obronie życia.

Ci, którzy chcą nam pomóc, mogą to zrobić wpłacając swój dar dla wsparcia naszych programów. Razem uratujemy wiele dzieci!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag