Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

25. rocznica działalności HLI w Polsce – zapraszamy!

Drodzy Przyjaciele!

Zapraszamy do Gdańska i na Jasną Górę!
Jakże szybko upływa czas! W najbliższych dniach mija 25 lat od powstania w Polsce regionalnego biura Human Life International (HLI). 20 października 1993 roku o. Paul Marx OSB, założyciel i prezydent HLI razem z abp. Tadeuszem Gocłowskim, metropolitą gdańskim, poświęcili nasze biuro w Gdańsku. Kilka dni później 26-28 października odbyła się w Gdyni I Międzynarodowa Konferencja HLI w Polsce, pt. „Miłość – Życie – Rodzina”. Czas na podziękowania, podsumowania i wspomnienia.


Poświęcenie biura HLI w Gdańsku 25 lat temu.

Cel działań HLI w Polsce:
Pełna miłości ochrona życia dziecka poczętego i pomoc jego rodzinie oraz szeroka, pozytywna edukacja społeczna pro-life i prorodzinna w odniesieniu do encyklik „Humanae vitae” i „Evangelium vitae”. Więcej informacji TUTAJ

Co robiliśmy w służbie życia:
1. Szkoliliśmy liderów pro-life i z Polski i ze Wschodu – kilkadziesiąt tysięcy osób.
2. Przygotowaliśmy i upowszechniliśmy setki tysięcy materiałów edukacyjnych w obronie życia: ulotki, broszury, gazety, książki, filmy, muzykę - w wielu językach regionu. Patrz TUTAJ
3. Rozdaliśmy setki tysięcy modeli Małego Jasia oraz dużych zestawów „Jak Powstałem”. Zobacz TUTAJ

4. Przygotowywaliśmy ekspertyzy, opracowania naukowe, tłumaczenia cennych dokumentów oraz  prowadziliśmy Instytut Nauk Demograficznych i Społecznych.
5. Wspieraliśmy przedmiot „Wychowanie do Życia w Rodzinie”.
6. Prowadziliśmy lobbying na światowych szczytach ONZ – Kair, Kopenhaga, Pekin, Rzym itd.
7. Z błogosławieństwem św. Jana Pawła II współpracowaliśmy z Papieską Radą ds. Rodziny.

8. Organizowaliśmy szkolenia i owocną współpracę z prawosławnymi obrońcami życia na Wschodzie.

9. Współpracowaliśmy z Kościołem katolickim na Wschodzie pomagając w tworzeniu Centrów Rodziny.

10. Zorganizowaliśmy 11 wielkich międzynarodowych kongresów o tematyce „Miłość – Życie – Rodzina” – Gdynia, Moskwa, Kijów 2x, Warszawa 3x, Gdańsk + VII Światowy Kongres Rodzin w Warszawie.

11. Prowadziliśmy grupy Seminarzystów w Obronie Życia w Polsce, w Rosji, na Ukrainie i na Białorusi.– konferencje, spotkania, biuletyny, gazety, stypendia.

12. Założyliśmy Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – najszerszą z możliwych platformę wsparcia obrony życia. Zobacz tutaj.

13. Organizowaliśmy modlitwę w intencji obrony życia: Różaniec w obronie życia z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim oraz „Modlitwę o nawrócenie przeciwników życia”. TUTAJ

14. Przygotowujemy pomoc dla matek w najtrudniejszych sytuacjach: Punkt Pomocy Rzeczowej i wyprawki dla noworodków oraz paczki dla dzieci, Mikołajki, Dzień Dziecka, festyny. Zobacz TUTAJ

15. Prowadzimy strony internetowe, gazetkę, newsy i w trybie ciągłym jesteśmy obecni w mediach społecznościowych Facebook, Twitter i in. Zobacz www.hli.og.pl

16. Prowadzimy Kręgi Dyskusyjne KPLŻ. TUTAJ

17. Organizowaliśmy Marsze dla Życia (wielkie i lokalne).

18. Koordynujemy peregrynację Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia „Od Oceanu do Oceanu”, która nadal trwa – Od Władywostoku do Fatimy oraz przez Amerykę Pn. i Pd. Przejechaliśmy już 190 tys. km. Zobacz TUTAJ

Książka wydana z okazji jubileuszu
Z okazji jubileuszu 25-lecia HLI w Polsce przygotowaliśmy albumowe wydanie książki „Światłość w ciemności Wschodu – pamięci Galiny Maslennikowej”, która ukazuje naszą pracę na Wschodzie. Dochód z tej książki jest w pełni przeznaczony na realizację celów statutowych HLI w Polsce.  Można ją zamówić w naszym sklepiku internetowym.
Więcej informacji TUTAJ

Świętujemy i zapraszamy!
Uroczystość z okazji 25-lecia HLI w Polsce odbędzie się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska na ulicy Długiej w sobotę 20 października o godz. 11:00.
W programie odrobina wspomnień, wiele podziękowań, a na deser mini recital Kuby Kornackiego, autora książek, scenariuszy teatralnych, założyciela Zespołu Kanaan.

Uroczysta Msza św. na Jasnej Górze
Drugą część uroczystości będziemy obchodzić tydzień później na Jasnej Górze. Z tej okazji zjadą się przedstawiciele tzw. Rodziny HLI z całej Europy. Będzie reprezentowanych 15 krajów: Białoruś, Litwa, Łotwa, Rosja, Kazachstan, Słowacja, Czechy, Węgry, Albania, Rumunia, Austria, Włochy, Francja, Irlandia i Polska. Przejeżdża także prezydent HLI z USA ks. Shenan Boquet. Swoją obecność zapowiedzieli abp Tomasz Peta z Kazachstanu, abp. Wacław Depo metropolita częstochowski oraz bp Jan Wątroba.

Poświęcenie Ikony dla Kazachstanu

Uroczysta Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze odbędzie się 27 października br. o godz. 11:00. Zostanie wówczas poświęcona nowa ikonograficzna kopia wizerunku Jasnogórskiego (siostrzana do wędrującej „Od Oceanu do Oceanu”), która jest przeznaczona jako dar dla Kazachstanu. To dzięki pomocy Przyjaciół mogliśmy nałożyć na Nią bogate złocenia oraz przygotować skrzynię do transportu i feretron procesyjny. Od stycznia 2019 roku rozpocznie Ona peregrynację w obronie życia przez parafie katolickie w Archidiecezji Astany. Więcej informacji TUTAJ

Odnowienie Aktu Powierzenia
Podczas uroczystości na Jasnej Górze zostanie także odnowiony Akt Powierzenia ochrony cywilizacji życia i miłości w ręce Najświętszej Maryi Panny w języku polskim i angielskim. To bardzo ważne wydarzenie, gdyż wielką siłą potopu zalewa nas cywilizacja śmierci, zwracamy się więc do Bogurodzicy, aby obronę cywilizacji życia wzięła w swoje ręce.  Ona jest przecież Niepokonanym Zwycięstwem!

Serdecznie zapraszamy!
Zwłaszcza zachęcamy do uczestniczenia w uroczystej Eucharystii na Jasnej Górze. Liczymy, że niektórzy z Przyjaciół znajdą możliwość przyjazdu do Częstochowy ostatnią sobotę października i przyłączą się do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia.

Bądźcie z nami!
Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy może w tym czasie osobiście przyjechać na Jasną Górę. Proponujemy skorzystanie z możliwości uczestniczenia w tej uroczystości przez Internet. Można już oglądać na żywo to, co dzieje się w Kaplicy Cudownego Obrazu – trzeba tylko wejść na stronę Jasnej Góry TUTAJ , a następnie kliknąć pierwszy ekran, przedstawiający Klasztor Jasnogórski.

W upominku - wyprawki dla noworodków
Z okazji jubileuszu nie przyjmujemy żadnych kwiatów ani upominków. Uczestników uroczystości jubileuszowych poprosiliśmy o rzeczy potrzebne do kompletowania wyprawek dla noworodków ubogich mam. Niektórzy przyniosą coś w naturze (pieluchy, oliwkę itd.), inni wrzucą coś do wspólnej skarbonki. Wszystko na pewno bardzo się przyda. Takie upominki, dzięki którym możemy pomóc najbardziej potrzebującym, są dla nas najcenniejsze i przynoszą najwięcej radości.

Drodzy Przyjaciele!
To dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu w obronie życia mogliśmy zrobić tak wiele. Z okazji jubileuszu 25-lecia działalności HLI w Polsce bardzo Wam za tę pomoc i wsparcie dziękujemy!

Wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do ufundowania jubileuszowego upominku –  kolejnych wyprawek dla noworodków i ich ubogich mam, mogą to zrobić TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag