Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Protest przeciwko cywilizacji śmierci

marszUSA2016 doFB 0722 stycznia w Waszyngtonie, w 43. rocznicę zalegalizowania aborcji w USA przez Sąd Najwyższy (sprawa Roe vs. Wade), odbył się doroczny Marsz dla Życia. Główne jego hasło brzmiało: Popieranie życia idzie w parze z popieraniem kobiet (Pro-life and pro-woman go hand-in-hand). Kilka dni przed nim odbywały się spotkania, wykłady oraz koncerty. Noc poprzedzającą marsz odbyło się całonocne czuwanie modlitewne.

Pomimo zapowiadanej od kilku dni burzy śnieżnej na ulice amerykańskiej stolicy wyszły tysiące ludzi, głównie młodych, w tym uczniowie szkół średnich i studenci wyższych uczelni. Tuż przed rozpoczęciem jego uczestnicy wysłuchali wystąpień przywódców religijnych, polityków, przedstawicieli świata kultury. Głos zabrały także kobiety, które dokonały w przeszłości aborcji.

Jeanne Mancini, która kierowała marszem w nawiązaniu do tegorocznego hasła, powiedziała, że: Aborcja nie jest dobra dla kobiet zarówno z psychologicznego, jak i z fizycznego punktu widzenia.

Zdaniem przewodniczącego episkopatu USA arcybiskupa Josepha Kurtza decyzja Sądu Najwyższego otworzyła drzwi innym inicjatywom legislacyjnym umniejszającym świętość ludzkiego życia.

Z kolei prezydent USA Barack Obama wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że legalizacja aborcji jest afirmacją wolności kobiety do tego, by dokonywała wyborów dotyczących jej organizmu i zdrowia. Zapewnił on o ochronie tej wolności przed siłami próbującymi ją ograniczyć czy zmienić.

[Za: radiovaticana.va]
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag