Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ikona Częstochowska dla Polaków w Kazachstanie

 

 Drodzy Przyjaciele!

Bardzo dziękujemy tym, którzy już przekazali dar serca na oprzyrządowanie Ikony Częstochowskiej dla Kazachstanu. To nasz dar dla Polaków i ich dzieci, którzy zostali tam deportowani przez Stalina. Kazachstan to kraj poświęcony Maryi! Ta Ikona jest siostrzana do tej, która wędruje przez świat „Od Oceanu do Oceanu” i przejechała już 190 tys. km w obronie cywilizacji życia.

Zebraliśmy już 1370 zł. To niestety za mało, aby przygotować wszystko, co jest potrzebne, aby mogła pojechać na Daleki Wschód. Rozumiemy, że jeszcze trwają wakacje, upały i szukamy miejsca do odpoczynku, więc mniej czasu tracimy siedząc przed komputerem.

Kontynuujemy naszą akcję! Bardzo prosimy, pomóżcie nam, bo czas szybko umyka, a jesienią wszystko powinno być gotowe.

Potrzebujemy jeszcze 3610 zł. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na pomoc Przyjaciół!

Ewa H. Kowalewska

 

Mamy co prawda wakacje – to upały, a to różne dodatkowe atrakcje pogodowe, ale życie płynie dalej i trzeba się aktywizować. Mamy z czego się cieszyć, bo Argentyna obroniła życie i projekt legalizujący aborcję upadł w ich senacie. Radujemy się razem z nimi! Teraz walka przeniosła się do Brazylii, która prosi o modlitwę. Wszystko, co obecnie dzieje się w Ameryce Południowej interesuje nas tym bardziej, że przez parafie Ekwadoru nadal podąża Ikona Częstochowska „Od Oceanu do Oceanu” w obronie cywilizacji życia. A międzynarodowa presja genderowa i aborcyjna na te kraje jest wielka.

Ikona dla Kazachstanu
Wielu Przyjaciół z pewnością pamięta, jak ok. dwa lata temu prosiliśmy o pomoc w zakupieniu płatków złota, koniecznych dla przygotowania kolejnej ikonograficznej wersji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej dla Kazachstanu. Jak zawsze Przyjaciele nie zawiedli!

Do katolików w Kazachstanie nie dotarła
Było mi przykro, że podczas peregrynacji przez świat "Od Oceanu do Oceanu” katolicy w Kazachstanie, w tym wielu Polaków, nie miało możliwości Jej spotkać. W Rosji Ikonę prowadził ruch prawosławny, więc po drodze do Władywostoku zaproponowali Kościołowi prawosławnemu w Kazachstanie krótką wizytę. Pomimo uzgodnień pomiędzy biskupami i oficjalnego zaproszenia, informacja o terminie wizyty do katolików w ogóle nie dotarła. Zresztą pobyt był bardzo krótki i tylko na północy kraju. Obiecałam wówczas, że przygotuję kolejną ikonę, specjalnie dla katolików w Kazachstanie.

Siostrzany wizerunek
Jest to wizerunek siostrzany do tej ikony, która od 2012 roku podróżuje przez świat w obronie życia. Jest przeznaczony dla Kościoła katolickiego w Kazachstanie. Krótko mówiąc dla potomków Polaków, którzy zostali przymusowo wywiezieni, przeszli gehennę i nadal tam mieszkają. Jest trochę mniejszy – ma 1 m wysokości, co na pewno będzie ułatwiało transport.


      Początek pracy nad ikoną

Kilka lat pracy
Napisanie ikony wymaga czasu i wiele cierpliwości. Trwa już 3 lata. Dzięki Waszej pomocy udało się nałożyć prawdziwe złocenia i assist (złote koronki, kreseczki, lilijki). Ikona właśnie została ukończona i zabezpieczona odpowiednim werniksem.  Jest bardzo piękna. Zdjęcie nigdy nie oddaje ikonograficznej głębi barw, ale proszę sami zobaczcie.

Potrzebny feretron
Teraz trzeba przygotować dla niej całe oprzyrządowanie: oświetlony feretron do noszenia ikony oraz aluminiową skrzynię do transportu. Mamy już doświadczenie, jak to trzeba zrobić. Feretron musi być lekki, składany. Kijki do noszenia powinny być lekkie i mocne, ale puste w środku. Wyjmowalne, ale zabezpieczone na łańcuszkach, aby się nie zagubiły. Konieczne jest także oświetlenie akumulatorowe, przetwornik i odpowiednio zamontowane diody na specjalnej ramie.

Bardzo ważna jest skrzynia
Jest niezbędna podczas transportu – samochodem czy samolotem – dla zabezpieczenia ikony razem z oprzyrządowaniem. Musi być jak najlżejsza, gdyż linie lotnicze wyznaczają górny limit wagi bagażu. My nigdy nie nadajemy poświęconej ikony na cargo. Uważamy, że byłoby to niewłaściwe. Ikonie zawsze towarzyszy kustosz, który wiezie Ją jako swój ponad limitowy bagaż, a od każdego kilograma nadbagażu trzeba słono płacić. Trzeba wykonać specjalne rączki, aby ułatwić jej przenoszenie na lotnisku oraz wkładanie i wyjmowanie z samochodu. Chcemy ją wykonać, jak poprzednio, z aluminium, które jest lekkie i wystarczająco mocne.

Będzie to wyglądało bardzo podobnie.

Poświęcenie Ikony
W ostatnich dniach października br. będziemy świętować 25 rocznicę działania Human Life International w Polsce. Szczegółową Informację o tym wydarzeniu będziemy przekazywać później. Wiemy już jednak na pewno, że poświęcenie Ikony dla Kazachstanu odbędzie się podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 11:00 w dniu 27 października. Swoją obecność obiecał abp Tomasz Peta z Astany oraz abp Wacław Depo z Częstochowy. Będzie to także okazja do spotkania liderów HLI z całej Europy. Po uroczystości Ikona pojedzie do Kazachstanu z o. Pawłem Blokiem, franciszkaninem, który pracuje w Astanie i jest odpowiedzialny za działania na rzecz rodziny i ochrony życia. Z tego powodu musimy jak najprędzej przygotować Ikonę do transportu w czasie drogi.

Liczymy na pomoc Przyjaciół!
Feretron wyposażony w akumulatory i system oświetlenia będzie kosztował 2730 zł

Koszt wykonania aluminiowej skrzyni wynosi 2250 zl.

Łącznie koszt oprzyrządowania Ikony Częstochowskiej dla Kazachstanu wyniesie 4980 zł.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc!
Pomagając nam przygotować feretron i skrzynię do transportu ikony dla Kazachstanu przyczyniasz się do rozpowszechniania czci dla Matki Bożej w Ikonie Częstochowskiej.

Ofiarowując na ten cel 50,-; 100,-; 200,-; czy 500,- zł – ile kto może – pomagasz też zorganizować wielką akcję promocji cywilizacji życia w Kazachstanie. Niechaj to będzie nasz gest wobec Polaków, którzy zostali tam wywiezieni, oraz ich dzieci.

Można to zrobić TUTAJ

Dla osób zza granicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag