Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Czy potrafimy ocalić cywilizację życia i miłości?

Drodzy Przyjaciele!
Św. Jan Paweł II współczesne zmaganie nazwał atakiem cywilizacji śmierci przeciwko chrześcijańskiej cywilizacji życia i miłości. Coraz bardziej widać, że jest to zjawisko globalne. Dotyczy nas wszystkich. Polska nie jest samotną wyspą i te problemy także nas dotyczą. Staje przed nami bardzo ważne pytanie – czy potrafimy ocalić cywilizację życia, która jest fundamentem pokoju społecznego, bezpieczeństwa najsłabszych i bezbronnych, dzieci, starych i chorych oraz każdego człowieka.


Miłość fundamentem cywilizacji życia
Opoką cywilizacja życia, jest Miłość! Ta prawdziwa, pisana dużymi literami. To przecież fundament chrześcijaństwa. Nie ma więc ważniejszej sprawy.

Czym jest MIŁOŚĆ!
Miłość jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą i gniewem, nie szuka swego, nie cieszy się  z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję! Nigdy nie ustaje! [por. 1 Kor 13]. Pochyla się z troską nad każdym człowiekiem, zwłaszcza słabym, chorym, starym, ubogim…
Nie posługuje się agresją, nikogo nie atakuje, nie stosuje szantażu, nie eksponuje zła, aby osiągnąć dobro, ale „zło dobrem zwycięża”.

Czy Miłość może wygrać?
Miłość ma olbrzymią silę i w dłuższej perspektywie zawsze wygrywa, ale jej ceną jest Krzyż. Jeżeli ktoś nie ma wiary, może mu się wydawać, że miłość jest zbyt słaba. Feministki mówią nawet, że jest „uzależniająca”, więc stosują prawo brutalnej siły w realizowaniu kultury ataku, co wynika z marksistowskiego widzenia świata jako pola bitwy. Jedna z wojujących feministek podczas mitingu w USA powiedziała: – Musimy zniszczyć miłość, bo promuje poddanie się, zależność, zaborczość, podatność na ból oraz całą energię kobiet kieruje na innych. Społeczeństwo, które przyjęłoby te zasady, cechowałoby się uniwersalną agresją. Takie postawy widzimy na polskich ulicach, podczas czarnych marszy i nie tylko…  Warto to przemyśleć.


Wracajmy do korzeni!
Dzisiaj trzeba ponownie spojrzeć na czasy wczesnego chrześcijaństwa, na konfrontację w starożytnym Rzymie. W tym kontekście przypomina mi się rozmowa Winicjusza ze św. Piotrem: Grecja stworzyła mądrość i piękność, Rzym moc, a wy co przynosicie? (…) – Przynosimy miłość – rzekł Piotr (Quo vadis, r. XXXIII).

Miłość opoką cywilizacji życia
Tylko Miłość może stanowić oparcie dla nieustannie atakowanej cywilizacji życia. Bóg jest Miłością i Dawcą Życia! Tylko z Jego pomocą można wygrać to zmaganie, ale On oczekuje od nas pełnej miłości postawy wobec bliźniego. Każdego! Trzeba tym pamiętać!

Akt Powierzenia Matce Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości
W sytuacji totalnego zagrożenia do kogo mamy iść, jak nie do Matki? 28 stycznia 2012 roku na Jasnej Górze powierzyliśmy Matce Bożej ochronę cywilizacji życia. Uczestniczyli przedstawiciele ruchów pro-life z 18 krajów. Był to punkt wyjścia do rozpoczęcia peregrynacji Ikony Częstochowskiej przez świat „Od Oceanu do Oceanu”. Do dzisiaj Ikona przewędrowała już ponad 185 tys. km. Miliony ludzi się modlą. Akt powierzenia jest odnawiany w kolejnych krajach, parafiach, wspólnotach. Każdy z nas może go odmawiać w osobistej modlitwie i w swojej wspólnocie. Można go znaleźć TUTAJ

Co powinniśmy robić w obecnej trudnej sytuacji?
  1. Zachować spokój, cierpliwość i życzliwość.
  2. Otaczać serdeczną i skuteczną pomocą potrzebujące, brzemienne matki i ich dzieci.
  3. Dawać pozytywne świadectwo.
  4. Mówić i publikować prawdę bez manipulowania nią w jakimkolwiek celu.
  5. Okazywać troskę i pomagać osobom niepełnosprawnym.
Modlitwą i postem!
Wiemy, że najskuteczniej możemy przeciwdziałać złu modlitwą, postem i jałmużną. To wymaga poświęcenia i osobistego zaangażowania. Nie jest łatwe, ale bardzo potrzebne, zwłaszcza dzisiaj.

Modlitwa w intencji nawrócenia przeciwników życia
To naprawdę działa, chociaż jest bardzo trudne! Zwłaszcza, gdy każdy dołączy coś od siebie: uczestnictwo we Mszy św., post, pomoc bezpośrednią ubogiej matce, choremu itd. Można też wybrać konkretną osobę, którą znamy z mediów, i modlić się szczególnie za nią. Znam przypadki spektakularnych nawróceń. My to robimy dyskretnie i daną osobę powierzamy Bogu, prosząc dla niej o łaskę.  On jednak nikogo nie przymusza do wyboru dobra – decyzja należy do niej.
Modlitwę tę Klub prowadzi już od wielu lat. Wiele osób się zaangażowało. Obecnie nie trzeba się pod nią podpisywać, to jest sprawa osobista. My przekazujemy prośbę i propozycję. Więcej informacji TUTAJ

Tekst modlitwy:
Panie Jezu, który na Krzyżu modliłeś się z miłością za swoich prześladowców, otwórz moje serce, abym potrafił/a modlić się za nieprzyjaciół życia, za tych którzy chcą zabijać bezbronne dzieci w łonach matek, krzywdzić kobiety i zadawać im wielki ból. Panie, proszę Cię o nawrócenie przeciwników życia!
Proszę Cię także, Panie Jezu, aby ich złe zamiary nie mogły zostać zrealizowane, a każde poczęte dziecko mogło się szczęśliwie urodzić.Bezwarunkowa życzliwość. Zawsze!
Nie wolno nam ulegać emocjom i agresywnie atakować przeciwników życia. W ten sposób nie da się obronić cywilizacji życia i miłości. Wielu młodych, i nie tylko, jest mocno rozkojarzonych obecną konfrontacją. Spotkałam dziewczyny, które mówiły: - Ależ my jesteśmy za życiem, ale przyszłyśmy na czarny marsz, aby bronić kobiet! To jest absurd oparty na kłamstwach feministek, ale one tego nie dostrzegają. Ulegają wszechobecnej agresji i propagandzie, powoli przechodząc na pozycje przeciwników życia. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko społeczne. Te osoby trzeba raczej pozyskiwać dla miłości wobec maleńkiego, bezbronnego dziecka, budzić instynkt macierzyński – wiemy, że jest to skuteczne, bo młody szuka miłości i daje się porwać tym, co jest piękne i dobre.

Pro-life to także znaczy pomagać
W przypadku aborcji pierwszą ofiarą jest bezbronne dziecko, drugą jego matka. Zawsze! Kobieta w ciąży potrzebuje wsparcia, otoczenia opieką. Możemy to robić w różnych wymiarach, wystarczy chcieć. W Klubie prowadzimy Punkt Pomocy Rzeczowej i przygotowujemy wyprawki dla noworodków ubogich matek. To wszystko udaje się robić dzięki pomocy Przyjaciół! Więcej informacji TUTAJ

Pozytywna edukacja
Racjonalne, spokojne przekazywanie dobrze udokumentowanych faktów jest fundamentem obrony życia. Prawda broni się sama, ale nie wszyscy ją znają. Staramy się przygotowywać takie materiały. Wiele z nich można bezpłatnie pobrać z naszej strony i samemu wydrukować na domowej drukarce, aby potem je rozdawać. Można je znaleźć TUTAJ
Oferujemy też piękne zestawy modeli dziecka poczętego „Jak Powstałem?”, które budzą pozytywne nastawienie do dziecka w łonie matki. Więcej informacji TUTAJ
 
Drodzy Przyjaciele od Waszej postawy i zaangażowania zależy, czy uda się ochronić cywilizację życia.
Wszyscy, którzy chcą wesprzeć nasze programy w obronie życia i rodziny, mogą to zrobić TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ
 
Bardzo dziękujemy! 
Ten artykuł może i powinien być republikowany na Waszych stronach internetowych, w gazetkach parafialnych, w mediach społecznościowych, z zaznaczeniem źródła oczywiście. Liczymy na Was!


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag