Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Pora kupić Matce Bożej bilet na samolot do Panamy!

Drodzy Przyjaciele!
 
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam zakupić bilet samolotowy z Ekwadoru do Panamy dla wędrującej Ikony Częstochowskiej wraz z jej kustoszem ks. Leonem. Koszt biletu wraz z opłatą za nadbagaż wynosi 3440 zł. Zebraliśmy już do wspólnej skarbonki 2591 zł. Bardzo dziękujemy!

Bilety są już zamówione! Brakuje nam 849 zł, aby je wykupić.

Bardzo prosimy! Może jeszcze ktoś z Przyjaciół jest w stanie coś dorzucić do wspólnej skarbonki, abyśmy mogli wysłać Królową Polski na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
Na Przyjaciół zawsze można liczyć!

Ewa H. Kowalewska

Jak z pewnością wiecie, Ikona Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” pielgrzymuje obecnie w intencji obrony cywilizacji życia przez stołeczną diecezję Quito w Ekwadorze. W styczniu przyszłego roku 34. Światowe Spotkanie Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem ma się odbyć w Panamie. Jako główne hasło przewodnie wybrano słowa: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1,38). Wszystko więc odbywać się będzie w duchu maryjnym.

Ikona Częstochowska jest zaproszona!
Abp Panamy José Domingo Ulloa Mendieta zaprosił Matkę Bożą Częstochowską na Światowe Dni Młodzieży i postanowił, że Jej bazą będzie kaplica p.w. św. Jana Pawła II. Młodzi na pewno przyjdą na spotkanie z Mamusią św. Jana Pawła II. Sam im opowiedział, jak się nim opiekowała po śmierci ziemskiej matki.

Spotkania i prelekcje dla młodych
Telewizja katolicka w Panamie podczas pobytu u nas w biurze HLI oraz w Częstochowie przygotowała filmy informacyjne o historii Ikony oraz o pielgrzymce „Od Oceanu do Oceanu”. Będzie to wówczas także okazja do poruszania niezwykle ważnej tematyki obrony ludzkiego życia. Z tego powodu zdecydowano, że Ikona powinna przybyć do Panamy już na początku grudnia, gdy zjadą się wolontariusze z całego świata, którzy po szkoleniach i spotkaniach będą odpowiedzialni za porządek podczas całego spotkania. To światowa śmietanka katolickiej młodzieży.

W jednym z kościołów stacyjnych
Podczas Światowych Dni Młodzieży Ikona Częstochowska znajdować się będzie w jednym z kościołów stacyjnych. Natomiast podczas głównego spotkania z Ojcem Świętym będzie obecna patronka Panamy, Santa María la Antigua (Matka Boża Starsza).

Tak, jak my Polacy uznajemy za patronkę i Królową Matkę Bożą Częstochowską, tak Panamczycy mają swoją Matkę Bożą Starszą, która w prawej ręce trzyma kwiat, a w lewej Dzieciątko bawiące się z ptaszkiem. U jej stóp klęczy modląca się kobieta, a aniołowie trzymają nad głową Maryi koronę. Wszyscy wiemy, że Maryja ma wiele wizerunków, jak kochana mama w rodzinnym albumie. Jej wizerunek w 1510 roku przywiózł na karaibskie wyspy Ameryki Środkowej hiszpański żeglarz i odkrywca Vasco Núñez de Balboa. Ta figura będzie obecna podczas spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem. Natomiast obecność wędrującej przez świat „Od Oceanu do Oceanu” Ikony Częstochowskiej będzie okazją do zaprezentowania młodzieży z całego świata Jej ikonograficznego wizerunku i przekazania wiedzy o Jej historii i przesłaniu. Będzie także zwróceniem ich oczu na Polskę i sanktuarium na Jasnej Górze.

Ofiarna pomoc ks. Leona
Opiekunem – kustoszem Ikony w Ekwadorze jest polski misjonarz ks. Leon Juchniewicz, który ma wielkie doświadczenie duszpasterskie, gdyż pracuje tam już ponad 30 lat. Będzie też prowadzić spotkania z liderami podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, ponieważ znakomicie zna język hiszpański oraz historię i znaczenie Ikony Częstochowskiej. Garść najnowszych wiadomości na temat odwiedzin w kolejnych parafiach stołecznej diecezji Quito można znaleźć TUTAJ


Samolotem do Panamy już w listopadzie
Tak więc pod koniec listopada ks. Leon powinien zawieźć Ikonę do Panamy. Wszystko jest zaplanowane, ale najwyższy czas, aby kupić bilety na samolot. Wielki zjazd młodzieży z całego świata spowodował, że bilety podrożały. Jest wielu chętnych, więc najwyższa pora – można powiedzieć ostatni moment, aby te bilety na samolot do Panamy były jeszcze dostępne.

Poświęconej kopii Ikony Częstochowskiej podczas drogi samolotem zawsze towarzyszy kustosz, odpowiedzialny za Jej bezpieczeństwo i odpowiednie traktowanie. Nigdy nie nadajemy Jej na cargo, jak zwykłego ciężkiego pakunku. Byłoby to uwłaczające godności Matki Bożej, która – jak wierzymy – jest obecna poprzez swoją Ikonę. Podróżuje zatem razem z kustoszem, który musi opłacić dodatkowy nadbagaż, a skrzynia z Ikoną jest ciężka – waży 45 kg. Do tego dochodzą elementy feretronu i oprzyrządowania. Dotychczas jednak ten system się sprawdzał i oprócz sporego zamieszania i wysiłku z wożeniem na lotnisko, było dobrze.

Koszt biletów i opłata za nadbagaż wynosi ok. 930 dolarów.

Panama w ogóle nie ma własnej waluty, wszystko funkcjonuje w dolarach amerykańskich. Bilet ks. Leona będzie kosztował ok. 730 dolarów, a przewóz Ikony 200.

Pomóżcie przewieźć Ikonę do Panamy!
Zwracamy się więc do Przyjaciół! To my, Polacy powinniśmy zadbać o naszą Królową i postarać się, aby mogła spotkać się z młodzieżą z całego świata.
Liczymy na Was! Dolar amerykański ostatnio poszedł w górę, więc obecnie w przeliczeniu ze złotówek na bilet i przewóz Ikony potrzebujemy 3.440 zł. Ks. Leon prowadzi ubogą parafię i szkołę katolicką, więc nie ma żadnych możliwości, aby opłacić tę podróż. Ofiarowuje jednak swój cenny czas, pomoc i zaangażowanie duszpasterskie.

Jak się złożymy i każdy na ten cel coś wrzuci do wspólnej skarbonki – damy radę!
Ofiarowując 50,- 100,- 250,- 500,- zł – ile kto może, pomagasz Matce Bożej Częstochowskiej spotkać się z młodzieżą całego świata w Panamie oraz promujesz polską wiarę, tradycję, historię i kulturę, które tak bardzo są powiązane z Matką Bożą Częstochowską – Królową Polski!
Bóg zapłać!

Swój dar można złożyć TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag