Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ulicami Gdańska przeszedł 9. Marsz dla Życia i Rodziny

 film 1 (Pozostałe filmy są na końcu artykułu.){mp4remote}https://hli.org.pl/mp3/marszGdansk2018/10000000_171593150176606_1525150566211125248_n.mp4{/mp4remote}

W niedzielę 10 czerwca ulicami Gdańska odbył się  9. archidiecezjalny Marszu dla Życia i Rodziny. Ponad 1000 osób przemaszerowało pod hasłem „Naród silny rodziną”.

Uczestnicy zebrali się  na gdańskim placu Solidarności, skąd przeszli do ścisłego historycznego centrum miasta – do Bazyliki Mariackiej. Wśród uczestników znaleźli się m.in. biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej ks. bp Wiesław Szlachetka,senator Antoni Szymański, były przewodniczący NSZZ „Solidarność” Marian Krzaklewski  oraz przedstawiciele lokalnego i regionalnego samorządu.

W marszu prowadzonym przez Gminną Orkiestrę ze Stężycy wzięli udział przedstawiciele wszystkich pokoleń – od maluchów po osoby w bardzo podeszłym wieku. Pojawiły się też osoby niepełnosprawne. Wielu maszerujących niosło rozdane przez organizatorów białe róże lub białe i żółte balony. Pojawiły się też transparenty, na których widniały hasła: „Króluj nam Chryste”, „Mamy prawo do wychowania przez oboje rodziców”, „W trosce o rodzinę”, „Stop deprawacji naszych dzieci”, „Tęcza jest nasza” czy „Stop homodyktatowi”.

Po drodze uczestnicy marszu śpiewali katolickie pieśni. W kilku miejscach na trasie urządzono też krótkie postoje, w czasie których zaproszeni przez uczestników przedstawiciele różnych katolickich wspólnot opowiadali m.in. o tym, czym jest dla nich rodzina.

Przemarsz przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

[Za:radiomaryja.pl z

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag