Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ukraina w obronie praw dzieci i rodzin!

III MARSZ DLA ŻYCIA W KIJOWIE

Drodzy Przyjaciele!

Ukraina w obronie praw dzieci i rodzin!

To był naprawdę pokojowy marsz, który połączył wszystkich ceniących życie i rodzinę. W sobotę 2 czerwca ulicami Kijowa przeszedł Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin. Organizowany był przez Ukraińską Radę Kościołów i Organizacji Religijnych. Współorganizatorami były także liczne organizacje rządowe i pozarządowe. W obronie życia marsz połączył wszystkie kościoły chrześcijańskie, a także muzułmanów i wyznawców judaizmu, co z uwagi na potężne podziały i konflikty, ma dla Ukrainy fundamentalne znaczenie. Obrońcy życia i rodziny pokazali, że można! Nie zabrakło nawet polskiej flagi.


Inicjatywa marszu w Kijowie została podjęta już po raz trzeci. Pierwszym inicjatorem był zmarły przedwcześnie arcybiskup kijowsko-żytomierski Kościoła rzymsko-katolickiego – Piotr Malczuk.

Celem marszu było zwrócenie uwagi społeczeństwa i państwa na fundamenty moralne i duchowe małżeństwa i rodziny. Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin jest okazją do dawania świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, która jest otwarta na przyjęcie i wychowanie dzieci. Przechodząc w pokojowym marszu ulicami ukraińskiej stolicy, uczestnicy chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa i władz ukraińskich na konieczność podejmowania obrony praw dzieci i rodzin.


Hasłem tegorocznego marszu brzmiało: Szczęśliwa rodzina - zdrowa Ukraina!
 


Przed marszem Genia Samborska, prezes Fundacji Za godność człowieka, która należy do międzynarodowej sieci Human Life International i jest członkiem Komitetu Organizacyjnego Marszu oraz wolontariusze z prowadzonej przez nią organizacji, prezentowali zestawy modeli dziecka poczętego, „Jak powstałem”. Otrzymali je w ubiegłym roku od nas, dzięki wsparciu od Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia.  Wszyscy chętni otrzymywali także modele dziecka w wielu 10 tygodni od poczęcia, tzw. Małego Jasia, który jest najlepszym emisariuszem przesłania pro-life na świecie.


W marszu wzięło udział ok. 12 tys. osób, które przeszły przez samo centrum Kijowa.

Delegatem Human Life International Polska była Nina Celińska-Padun, która od lat pracuje w naszym biurze w Gdańsku i jest łączniczką pomiędzy obrońcami życia w Polsce i na Ukrainie.

Bp Witalij Krywicki, ordynariusz stołecznej diecezji kijowsko-żytomierskiej Kościoła rzymsko-katolickiego, podczas podsumowania marszu powiedział: Tego dnia wspólnie idziemy w marszu, aby zaświadczyć, że rodzina jest dziełem Boga.(…) Wychodzimy, aby zaświadczyć, że rodzina jest święta. Wychodzimy też, aby mówić o tym, że rodzina ma prawo istnieć taka, jaką ją stworzył Bóg.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć nasze programy w obronie życia i rodziny, mogą to zrobić TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ
 
Bardzo dziękujemy! 


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag