Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Podsumowanie działań HLI Polska na Nowy Rok

Drodzy Przyjaciele!
Nowy Rok sprzyja podsumowaniom osiągnięć za upływający czas kończącego się Roku 2015. A był to rok bogaty w wydarzenia i działania. Zatrzymajmy się więc na chwilę nad tym, w co się angażowaliśmy, co się nam udało, a co nadal jest przed nami.

Przyjaciele uczą i pomagają
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska zajmuje się przede wszystkim  edukacją prorodzinną i pro-life. Prowadzimy także programy pomocowe dla rodzin wielodzietnych oraz kobiet w ciąży w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Mamy poczucie, że w tej dziedzinie moglibyśmy zrobić więcej. Niestety, nasze możliwości są bardzo skromne w porównaniu do ogromu biedy. Robimy jednak tyle, na ile pozwalają nam skromne fundusze.

Chronią przed deprawacją
W minionym roku prowadziliśmy kilka dużych akcji w celu ochrony naszych dzieci przed deprawacją. Mobilizowaliśmy do protestu w sprawie genderyzacji wychowania naszych dzieci w szkołach i wprowadzeniu progresywnej edukacji seksualnej w miejsce Wychowania do Życia w Rodzinie. Udało się! Niestety tzw. konwencja przemocowa została ratyfikowana i obrona przed nią nadal stoi przed nami.

Przekazują dobrą wiedzę
Bardzo udała się nasza akcja informacyjna na temat wczesnoporonnej „pigułki PO”. Dzięki Waszej pomocy rozprowadziliśmy kilkaset tysięcy profesjonalnych ulotek na ten temat. Znakomitym pomysłem było także umieszczenie tych materiałów na naszej stronie internetowej. To działa! Wiele osób pobiera te bezpłatne materiały i upowszechnia je w swoim środowisku. Planujemy wykonanie kolejnej ulotki, tym razem na temat coraz popularniejszej wkładki domacicznej i innych środków wczesnoporonnych. Mam nadzieję, że jak zawsze możemy liczyć na pomoc Przyjaciół.

Nie dla „in vitro”
Podjęliśmy też szeroką akcję informacyjną, czym jest zapłodnienie pozaustrojowe „in vitro”: liczne artykuły, wypowiedzi w mediach, konferencja prasowa w Sejmie, ulotki itd. Musimy to kontynuować!

Fakty i newsy
Opracowujemy napływające z całego świata informacje dotyczące obrony życia i rodziny. Nasze newsy staramy się zawsze rzetelnie opracowywać, opierać się na faktach i źródłach. Rozsyłamy także gazetkę internetową.

Strony internetowe
Prowadzimy strony internetowe www.hli.org.pl niezależnie w trzech językach: po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Jest tam bardzo dużo znakomitych materiałów, z których każdy może korzystać. Są także filmy, gazeta, newsy, rozwój dziecka w łonie matki, materiały archiwalne. Ostatnio pojawił się dział materiałów do pobrania: np. e-booki, ulotki, gazetki, co cieszy się dużym zainteresowaniem.

Media społecznościowe
Jesteśmy obecni na Facebooku, a od tego roku także na Twitterze i Google+. Wymaga to nieustannej pracy, ale dzięki temu polubiło nas kilkaset tysięcy osób i wszyscy upowszechniają nasze informacje. Liczba Przyjaciół rośnie!
Facebook Twitter Google+

Materiały, szkolenia i kręgi pro-life
Prowadzimy liczne spotkania z młodzieżą i nie tylko. Rozdajemy przygotowywane przez nas materiały pro-life. Naszym autorskim programem są Kręgi Dyskusyjne KPLŻ, które uczą argumentacji. Więcej informacji TUTAJ

Modlitwa w obronie życia
Tylko z Bożą pomocą możemy wygrać. Wiele osób deklaruje wspólną modlitwę w intencji nawrócenia przeciwników życia, którą można znaleźć TUTAJ

Pomoc dla Kazachstanu i Ukrainy
Przyjaciele ufundowali piękną wystawę pro-life na dużych rollupach, która jest prezentowana w kościołach w Kazachstanie. Na Ukrainę przekazaliśmy 5 tys. modeli Małego Jasia. Teraz planujemy zakupienie zestawów modeli dziecka poczętego. To ma być nasz upominek na Dzień Świętości Życia dla Duszpasterstwa Rodzin w Kazachstanie.

Z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia
Ta pielgrzymka nadal trwa! Na liczniku jest już 165 tys. km (4 razy dookoła świata). W bieżącym roku Ikona przejechała 15 tys. km przez Meksyk. Prowadzimy stronę internetową www.odoceanudooceanu.pl w całości po polsku, angielsku i hiszpańsku.

Prapremiera filmu z I etapu
Opracowaliśmy dokumentalny reportaż filmowy z I etapu peregrynacji. Prapremiera odbyła się w październiku w Fatmie. Natomiast prapremiera polska odbędzie się na Jasnej Górze w dniu 9 stycznia 2016 roku w Sali Różańcowej o godz. 16:00. Zapraszamy!!!!

Aktywność międzynarodowa
Jako Human Life International Polska należymy do światowej sieci HLI i wspieramy się nawzajem z obrońcami życia z innych krajów. Niestety nie możemy uczestniczyć w wielu spotkaniach i konferencjach organizowanych przez te środowiska, gdyż po prostu nas na to nie stać. Pozostajemy jednak w stałym kontakcie. W upływającym roku były to spotkania w Rzymie, w ramach dyskusji i przygotowań do Synodu o Rodzinie, międzynarodowy kongres HLI dla Azji i Pacyfiku na Cebu (Filipiny) oraz pomoc dla ks. Wanjohi, prowadzącego HLI w Kenii. Uczestniczymy także w Komitecie Organizacyjnym Światowych Kongresów Rodziny, a właśnie rozpoczęły się przygotowania do kolejnego, który ma się odbyć w Gruzji w maju 2016.

Przyjaciele Jasnej Góry
Wszystkim Przyjaciołom z Klubu chcemy przekazać bardzo miłą informację, że 20 grudnia na Jasnej Górze Ewa i Lech Kowalewscy zostali przyjęci do Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry w uznaniu za prowadzoną peregrynację „Od Oceanu do Oceanu”.
Tym samym Wy wszyscy, Przyjaciele z KPLŻ, którzy wspieracie tę historyczną peregrynację, zostaliście jeszcze bardziej związani z Jasną Górą, a Wasze zaangażowanie docenione. Jest to bowiem nasze wspólne dzieło!Drodzy Przyjaciele!
Nie sposób w kilku słowach opisać wszystkiego, co wspólnie robimy. Staram się regularnie Was o tym informować. Wasze zaangażowanie, obecność, modlitwa, słowa poparcia i oczywiście pomoc finansowa dodają nam sił i umożliwiają prowadzenie tak szerokiej działalności. Chcemy ją kontynuować w Nowym Roku. Przed nami wiele wyzwań i trudów. Mamy dużo wspaniałych planów. Będę o tym pisać w kolejnych listach.

Dziękujemy!
Przede wszystkim dziękujemy! Grunt to mieć prawdziwych Przyjaciół. Razem możemy zrobić bardzo wiele.

Liczymy na Was!
W styczniu będziemy zamykać finanse Klubu za 2015 rok. Niestety mamy dużo trudności. Jak zawsze liczymy na Waszą pomoc. Można to zrobić TUTAJ

Życzę błogosławionego, szczęśliwego, dobrego, pełnego nadziei i realizacji tych marzeń Nowego Roku 2016.

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag