Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Irlandia przed referendum otacza się łańcuchem modlitwy!

Irlandia przed referendum otacza się łańcuchem modlitwy!

Drodzy Przyjaciele!
Jak wiecie już 25 maja odbędzie się w Irlandii referendum dotyczące zniesienia 8. poprawki do konstytucji, która nadała dziecku poczętemu pełne prawa człowieka i obywatela. Sytuacja staje się coraz bardziej gorąca. Co prawda liberalne media sugerują, że przeważają poglądy liberalne, ale obrońcy życia są mocno przekonani, że wygrają to zmaganie. Swoją ufność w zwycięstwo cywilizacji życia powierzają Matce Bożej, biorąc do ręki Różaniec.

13 maja znowu wzorem Polski na granicach
W niedzielę 13 maja obchodzimy 101 rocznicę Objawień Fatimskich. W tym dniu katolicy w wielu krajach znowu pójdą na granice, aby modlić się o pokój i bezpieczeństwo swojej ojczyzny na wzór polskiego „Różańca do granic”. W Ameryce o godz. 15 lokalnego czasu będą odmawiać różańcowe tajemnice pod hasłem „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża”. Inicjatywa wyszła z Panamy. Przyłączyły się do niej: Meksyk, Gwatemala, Salwador, Kostaryka, Kolumbia, Wenezuela, Paragwaj, Peru, Argentyna, Boliwia oraz co najmniej cztery miasta w USA: Nowy Jork, Waszyngton, Los Angeles i Miami.

„Od wybrzeża do wybrzeża” modlić się będą także w Australii, gdzie dzień 13 maja jest obchodzony jako Dzień Matki.

Miejsca modlitwy w Australii

Walka o życie w Irlandii
Największa batalia o życie toczy się obecnie w Irlandii. Już w  listopadzie Irlandczycy po raz pierwszy poszli odmawiać Różaniec na swoich skalistych wybrzeżach. Teraz jednak potrzebują wyjątkowego wsparcia, więc przypominają, iż Matka Boża obiecała, że z ufnością modląc się na Różańcu, można wyprosić dosłownie wszystko.

Na irlandzkich „Skałach mszalnych”
W niedzielę 18 marca – dzień po święcie św. Patryka, niezwykle kochanego i czczonego patrona i misjonarza Irlandii, modlono się za życie i za wiarę w ok. 280 miejscach na tzw. „skałach mszalnych” – historycznych miejscach, rozproszonych po całej wyspie. Odmówiono też Akt Intronizacji Chrystusa na Króla Irlandii. Od razu widać, że wzorują się na Polsce. Teraz Irlandczycy proszą nas wszystkich o modlitewny szturm – Msze Święte i Różaniec przed zbliżającym się referendum w obronie życia!

Co oznacza przegrane referendum?
Prawa dziecka poczętego są w Irlandii zagwarantowane jedynie przez zapis w konstytucji. Jeżeli zostanie on zanegowany, aborcja na życzenie będzie łatwa do przeprowadzenia, zgodnie z zapowiedziami lewicowego rządu. Nie będzie żadnych prawnych ograniczeń, więc możliwa będzie legalizacja aborcji nawet do i w czasie porodu, na wzór prawa amerykańskiego. Jest to więc walka „o wszystko”.

Dyktatura mniejszości
Irlandczycy zwracają uwagę na fakt, że przyjęcie 8. poprawki było spowodowane pokrętną interpretacją Deklaracji Praw Człowieka przez organizacje feministyczne w celu zabijania dzieci w łonach matek, promowanej jako realizacja podstawowych praw kobiet. Jeżeli Irlandczycy zgodzą się na usunięcie 8. poprawki z irlandzkiej konstytucji, zaakceptują jednocześnie wszelkie dalsze działania wąskiej grupy rządzącej, która deklaruje wprowadzenie pełnej swobody aborcji, właśnie jako prawa kobiet do „wyboru” już bez żadnego liczenia się z głosem społeczeństwa.

Kto następny?
Przegrana w Irlandii spowodowałaby, że w Europie po stronie obrony życia pozostanie tylko Polska. Maleńka Malta praktycznie się już nie liczy. Nie jest dobrze zostać samemu na placu boju. Ruszą wtedy na nas wszyscy wrogowie. Dzisiaj coraz głośniej mówi się o „wsparciu” finansowym dla ruchu aborcyjnego w Irlandii przez miliardera G. Sorosa. Fecebook oficjalnie stwierdził, że będzie usuwał wszystkie informacje na temat referendum upowszechniane przez osoby spoza Irlandii. Ten „kij ma dwa końce”, ale mamy duże obawy,  że w pierwszej kolejności zostaną zablokowane informacje pro-life.

 Czy obrońcy życia mają szansę wygrać?
Irlandia to mały kraj, liczący mniej niż 4 mln obywateli. Jest tam obecnie ok. 200 tys. emigrantów z Polski, z których ok. ¼ posiada irlandzkie obywatelstwo. To bardzo ważne, aby oni poszli głosować za życiem! W marcowym „Marszu dla życia”, który odbywał się w Dublinie, szło ok. 100 tys. ludzi. Na manifestacji było znacznie mniej, ale gdy pochód ruszył przez most, łatwo było się policzyć i naprawdę ludzi było bardzo, bardzo dużo! Ruchy obrony życia, których w Irlandii jest wiele, są bardzo aktywne i przekonane, że wygrają.


Wielka bitwa duchowa
Od 14 kwietnia 2018 roku (40 dni przed referendum) Irlandczycy rozpoczęli nieustanną (dzień i noc) modlitwę na Górze św. Patryka „Croagh Patrick”.  Znajduje się ona w zachodniej części wyspy w hrabstwie Mayo. Ma 764 m n.p.m. Jest to miejsce pielgrzymkowe związane z kultem św. Patryka, misjonarza i patrona Irlandii, który modlił się tam i pościł przez 40 dni. Corocznie przybywa tutaj ok. 60 tys. osób, którzy wspinają się stromą, kamienistą trasą - niektórzy boso – aby modlić się w kaplicy na szczycie góry. To przypomina, że podważenie 8. poprawki dotyka fundamentu istnienia i wiary narodu irlandzkiego. Wiele osób to rozumie, a inni powoli się budzą.

Modlitwa św. Patryka
Wzywam dzisiaj te wszystkie cnoty, przeciw wszelkiej wrogiej bezlitosnej sile, która mogłaby napaść na moje ciało lub duszę, przeciw oczarowaniom fałszywymi prorokami, przeciw czarnemu prawu pogaństwa, przeciw fałszywym prawom herezji, przeciw podstępom idolatrii, przeciw czarom kobiet, kowali i druidów, przeciw wszelkiej wiedzy, która zaślepia duszę ludzką. Chryste, chroń mnie dzisiaj… (Pancerz św. Patryka, fragm.)
 
Wezwanie do całego świata o otoczenie Irlandii Modlitwą Różańcową
Matka Boża obiecała, że odmawiając Różaniec można wyprosić bardzo wiele. Teraz jest czas dla Irlandii. Wszyscy powinniśmy włączyć się do tego łańcucha modlitwy. Proszą o to i świeccy i biskupi.

Zobacz wezwanie abp. Eamon’a Martina TUTAJ oraz znanej piosenkarki i byłej europosłanki Dany Scallon, znanej z zaangażowania w obronie życia  TUTAJ

Można też zaglądać na stronę facebookową EWTN IRELAND - oczywiście to wszystko po angielsku TUTAJ

Irlandczycy bardzo liczą na Polaków
Każdy głos osoby polskiego pochodzenia, która ma już irlandzkie obywatelstwo, jest na wagę złota, bo może przeważyć szalę na korzyść życia. 
Zobacz wzruszające podziękowanie nam Polakom – wypowiedź ks. Mariusza TUTAJ  

Zaangażowanie Human Life International (HLI)
HLI od dawna ma swoje przedstawicielstwo w Irlandii. Robią, co tylko możliwe – pełna mobilizacja! Wzorując się na peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”, prowadzą teraz ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy od parafii do parafii, mobilizując wiernych do modlitwy i prosząc Maryję o pomoc. My także byliśmy w Irlandii na początku kwietnia, aby spotkać się z kapłanami, którzy pracują w duszpasterstwie Polaków. Przygotowaliśmy materiały informacyjne, które trafiły do różnych parafii na terenie całej wyspy.

Bądź razem z nami!
Przyłączając się do światowej Krucjaty Różańcowej w intencji Irlandii pomagasz ratować poczęte dzieci w wymiarze całego świata!
Możesz też wesprzeć nasze programy dla Irlandii (materiały edukacyjne, kontakty, spotkania) ofiarowując 20,-; 50,-; 100,-; 200,- zł ile kto może!  Bardzo dziękujemy!

Można to zrobić TUTAJ
Dla osób zza granicy TUTAJ

 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)



PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag