Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wyprawa Królowej Polski na spotkanie z młodzieżą całego świata do Panamy!

Drodzy Przyjaciele!
Rozpoczął się maj – piękny wiosenny miesiąc poświęcony Maryi. Wielu z nas wykorzystuje wolny czas, aby w czasie wolnych dni wybrać się na majówkę! Nie zapominajmy jednak o wielkim święcie Matki Bożej Królowej Polski, które obchodzimy 3 maja. Zostało ono ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 roku na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jak wiadomo właśnie w tym roku mija 100 lat naszej niepodległości!

Znak naszego czasu – pielgrzymka Ikony Częstochowskiej przez świat
Matka Boża Częstochowska w Jasnogórskiej Ikonie także wybrała się na wycieczkę. Jej wędrówka przez świat łączy ludzi w intencji obrony cywilizacji życia i rodziny. Nie ma obecnie ważniejszej sprawy w kontekście globalnego ataku ideologii gender, promocji pełnej swobody aborcji i niszczenia rodzin.

Naszym obowiązkiem jest pomóc Królowej Polski
Staramy się, aby w historycznej pielgrzymce Matka Boża w swojej Ikonie mogła przejechać cały świat i obronić cywilizację życia i miłości. Przed wędrującą Ikoną modliły się już miliony osób. Rozdano już prawie milion obrazków z Jej wizerunkiem  w kilkunastu językach. Przejechała ponad 185 tys. km przez 28 krajów. Najpierw ze Wschodu na Zachód – od Władywostoku do Fatimy, następnie przez USA i Kanadę do wybrzeża Oceanu Spokojnego, później na południe przez Meksyk. W ubiegłym roku przekroczyła równik w Ekwadorze. Obecnie trwa wizyta po parafiach stołecznej diecezji Ekwadoru Quito. Więcej informacji na stronie www.odoceanudooceanu.pl

Aktywny kontakt z Panamą
Od 16 - 17 kwietnia mieliśmy bardzo ważnych gości. Była to delegacja z Panamy! W ubiegłym roku abp Panamy José Domingo Ulloa Mendieta przyjął nas na audiencji w swojej rezydencji w Panamie. Był on bardzo życzliwie nastawiony do propozycji wizyty Ikony Częstochowskiej, gdyż podczas pobytu na Jasnej Górze przekazano mu informację na temat peregrynacji, album oraz film w języku hiszpańskim wraz z prośbą o zaproszenie Matki Bożej na Światowe Spotkanie Młodzieży.


Mianowany kustosz Ikony na Panamę
Podczas tej audiencji został wyznaczony kustosz wędrującej Ikony na terenie Panamy, którym został ks. Francisco Verar. Jest on bardzo zaangażowany w działalność społeczną, prowadzi profesjonalną telewizję katolicką oraz jest znaczącą osobą w Komitecie Przygotowawczym Światowych Dni Młodzieży. Światowe Spotkanie Młodych w Panamie będzie się odbywać pod hasłem: Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego (Łk 1 38). Jest więc całkowicie ustawione w kierunku Maryjnym. Ks. Francisco Verar jest odpowiedzialny za całą maryjną stronę tego spotkania, a więc za to, co jest najważniejsze.

Wolontariusze z całego świata spotkają się z Ikoną Częstochowską
Oficjalne Spotkanie Młodych ma się obywać w dniach 22 – 27 stycznia 2019 roku. Ale już w grudniu planowany jest przyjazd kilku tysięcy wolontariuszy i koordynatorów. To światowa „śmietanka” chrześcijańskiej młodzieży. Ks. Verar planuje zorganizowanie dla nich wielkiego kongresu maryjnego, szkoleń oraz spotkań z Matką Bożą Częstochowską. Ma też zamiar przekazać im podstawowe informacje na temat historii Ikony i Jej przesłania. Wie, co mówi, gdyż okazało się, że studiował w Rzymie ikonografię i doskonale zna teologię i język Ikony. Matka Boża Częstochowska mocno go zachwyca i fascynuje.

Wizyta w naszym biurze w Gdańsku
Księdzu Franciszkowi Verar towarzyszyły dwie redaktorki z katolickiej telewizji panamskiej oraz kamerzysta. Ustaliliśmy najważniejsze sprawy. Przede wszystkim podróżująca „Od Oceanu do Oceanu” Ikona Częstochowska ma przyjechać do Panamy już pod koniec listopada tego roku. Przywiezie ją ks. Leon Juchniewicz, który koordynuje pielgrzymkę w Ekwadorze. Będzie też służył pomocą na miejscu. Ikona stanie w kaplicy św. Jana Pawła II, a w czasie głównych uroczystości będzie obecna w jednym z kościołów stacyjnych. Po zakończeniu spotkania wróci do kaplicy św. Jana Pawła II, a po odpoczynku koniecznym dla organizatorów, odwiedzi wszystkie parafie Panamy. Na zakończenie przejedzie „Od Oceanu do Oceanu” Kanałem Panamskim. Następnie wróci do Ekwadoru, gdzie czeka Ją wizyta nad Pacyfikiem i na Wyspach Galapagos. Z Panamy wyruszy drogą lądową – samochodem – do Kolumbii, gdzie także na Nią czekają.


Nagrania dla telewizji panamskiej
Korzystając z okazji nasi goście nagrali z nami kilka wywiadów. Na żywo tłumaczył na hiszpański nasz asystent kościelny ks. kan. dr Jan Uchwat. Ks. Franciszek obiecał, że zrobią z tego wideoklipy i będą puszczać na telebimach podczas spotkań oraz zorganizują odwiedziny u Matki Bożej Częstochowskiej dla wszystkich grup wolontariuszy w różnych krajów.


Odwiedzili także Jasną Górę
Nasi panamscy goście odwiedzili także Jasną Górę. Czasu było bardzo mało, samochód na trasie z Gdańska się psuł, ale udało się im spotkać z paulińskim opiekunem peregrynacji o. Włodzimierzem Ogorzałkiem i zwiedzić sanktuarium. Dzięki pozwoleniu przeora Jasnej Góry o. Mariana Waligóry mogli sfilmować Apel Jasnogórski oraz nagrać w zakrystii krótki wywiad z abp. Wacławem Depo na temat peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”. Filmy zrobione na Jasnej Górze także zostaną wykorzystane w telewizji oraz do przygotowania wideoklipów.

Teraz musimy zapewnić Matce Bożej przelot samolotem do Panamy!
Wszystko już ustalone i najwyższa pora kupić bilety na samolot. Nie wysyłamy Ikony jak towaru na cargo. Dotychczas zawsze leciała jako nadbagaż osoby Ją eskortującej. Tym razem opiekunem Ikony będzie ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz, który od ponad 30 lat pracuje w Ekwadorze. Musi zabrać ją ze stolicy Quito i polecieć samolotem do Panamy. Trzeba się spieszyć z kupnem biletów, bo później wszystkie miejsca mogą być już zajęte. Dzięki pomocy ks. Leona my nie musimy tam lecieć z Polski, a to kosztowałoby nas ponad 7 tys. zł od osoby.
Ks. Leon wszystkie środki przeznacza na swoją pracę duszpasterską i szkołę, którą założył w Santo Domingo. My także nie mamy pieniędzy, ale wiemy, że możemy liczyć na Przyjaciół.
Koszt biletu dla ks. Leona z dopłatą za nadbagaż wynosi ok. 2 900 zł.

Prosimy pomóżcie Królowej Polski spotkać się z młodzieżą całego świata!

Ofiarowując 20,-; 50,-; 100,-; 200,- czy nawet 500 zł (ile kto może) – pomagasz Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski chronić cywilizację życia i miłości podczas Światowego Spotkania Młodzieży w Panamie. Bardzo dziękujemy!

Można to zrobić TUTAJ
Dla osób zza granicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag