Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Marsz dla Życia w Quito z Ikoną Częstochowską

Drodzy Przyjaciele!
Dzień Świętości Życia prawie na całym świecie jest obchodzony 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Z powodu przypadającego w tym roku Wielkiego Tygodnia został on liturgicznie przeniesiony na 9 kwietnia. Każdy obchodzi go według własnych możliwości, ale powinniśmy zadbać, aby świętować życie w naszych rodzinach, najbliższym otoczeniu, bo to święto jest bliskie nam wszystkim.

Życzymy!
Składamy więc Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Świętości Życia – obyście zachowali radość i dużo entuzjazmu oraz potrafili przekazywać je innym, chroniąc życie każdego człowieka, zwłaszcza tego, który naszej pomocy szczególnie potrzebuje!
 
Marsz dla Życia w Quito
Nasi ekwadorscy Przyjaciele w tym roku postanowili obchodzić Dzień Świętości Życia w sobotę 24 marca. W tym dniu ulicami stolicy Ekwadoru przeszedł wielki Marsz dla Życia i Rodziny. Na czele marszu jechała Matka Boża Częstochowska w swoim nowym Mama Mobilu. I jak zawsze pociągnęła za sobą ludzi, którzy bardzo licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 
Miłość w akcji
Dzień Świętości Życia, w Ekwadorze nazywany „Dniem Dziecka, które ma się urodzić”, z inicjatywy Komisji Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Quito zgromadził tysiące ludzi na obywatelskim marszu, pod hasłem „Miłość w Akcji” w intencji ochrony życia i wartości rodzinnych oraz przeciwko tak popularnej tam przemocy. Rozpoczął się on o godz. 10 rano w Parku El Arbolito i przeszedł ulicami Quito do Plaza Grande, w historycznym centrum stolicy.
 
Z Ikoną Częstochowską na czele
Większość Ekwadorczyków nie zna Ikony Częstochowskiej, ale ma bardzo gorące i otwarte serca dla czci Maryi. Wędrująca przez świat Ikona Częstochowska robi na nich wielkie wrażenie. Otaczają Ją wielką adoracją i czcią. Jej udział w marszu także był dużym wydarzeniem.


Ozdobiona kwiatami w nowym Mama Mobilu
Marsz prowadził „Zespół Pokoju” byłych uczniów Szkoły św. Piotra Pascuala, którym towarzyszyła Ikona Częstochowska w Mama Mobilu, ozdobiona kwiatami, a po obu Jej stronach szła eskorta młodych z ruchu św. Jana XXIII. Uczestnicy marszu rozciągnęli się dużej przestrzeni.
 
Tysiące ludzi
Edgar Heredia, członek eklezjalnego ruchu Equipos de Nuestra Señora, który był jednym z organizatorów tego wydarzenia, powiedział: – Wszystko było super! Ludzie nieśli plakaty i banery z hasłami w obronie życia i rodziny. Przede wszystkim dobrze było mieć pomiędzy sobą Matkę Bożą Częstochowską. Ekwadorczycy przyszli i modlili się, pomimo tego, że tego wizerunku nie znają.


Życie jest piękne, postaw na to!
Podczas marszu wznoszono okrzyki, jak: Życie zaczyna się od poczęcia, a nie jak twierdzi konstytucja! czy Moja mama powiedziała „tak”, dlatego tu jestem! .

 
Błogosławieństwo i wyciągnięte pomocne ręce!
Obywatelski Marsz dla Życia w stolicy Ekwadoru rozpoczęto i zakończono wspólnym odmówieniem Zdrowaś Maryjo. Po przybyciu Marszu do historycznego centrum stolicy, na Plaza Grande, bp Danilo Echeverria, który pełni funkcję przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Ekwadoru, pobłogosławił matki w stanie błogosławionym i powierzył je Maryi Pannie. Modlił się także w intencji rodzin, które nie mogą mieć dzieci. Na zakończenie odmówiono modlitwę św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae. Dziękując uczestnikom marszu, bp Danilo zachęcił wszystkich, aby pamiętali o Bożym Miłosierdziu i przebaczeniu. Powiedział: – Musimy zawsze podkreślać piękno życia, chronić i opiekować się matkami w stanie błogosławionym, a jeżeli trzeba, wyciągać ręce, aby nie czuły się osamotnione.
 
Dalsze plany
Bardzo cieszymy się z kontynuacji peregrynacji Ikony Częstochowskiej przez Ekwador. Obecnie przebywa w stolicy, ale już niedługo znowu stanie nad Oceanem Spokojnym, gdyż zaplanowana jest dalsza pielgrzymka przez Diecezję Guayaquil. W grudniu Ikona pojedzie do Panamy na Światowe Spotkanie Młodzieży. W przyszłym tygodniu spodziewamy się wizyty u nas delegacji z Panamy osób, które będą koordynować wizytę Matki Bożej podczas wizyty papieża Franciszka oraz później, gdy zaplanowane jest odwiedzanie kolejnych parafii.

Bardzo dziękujemy!
Wszystkim, którzy wspomagają dzieło peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia, serdeczne Bóg zapłać. Dzięki Wam udało się zrobić bardzo wiele. Ikona pokonała już ponad 185 tys. km. Ta pielgrzymka cały czas trwa.

Bardzo liczymy na pomoc Przyjaciół!
Ofiarowując 20,- 50,- 100,- 500,- zł czy nawet więcej, ile kto może, na pewno pomożemy Matce Bożej przejechać przez cały świat. To nasz obowiązek, przecież jest naszą Królową. Serdecznie dziękujemy!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

 

Pamiętajcie proszę o 1% na
Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia

KRS 0000249454


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag