Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Irlandia potrzebuje pomocy Polaków!

Drodzy Przyjaciele!
Już drugi dzień jesteśmy w Dublinie, stolicy Irlandii. Jak z pewnością wiecie, 25 maja ma się tutaj odbyć ogólnonarodowe referendum na temat 8. poprawki irlandzkiej konstytucji, która mówi, że poczęte dziecko w łonie matki ma pełne prawa człowieka i obywatela. Dzięki temu zapisowi aborcja w Irlandii jest uznawana za zabójstwo. Wyjątek stanowi ratowanie życia matki (komisja lekarska i jeden państwowy szpital). Lewicowy rząd chce wprowadzić aborcję na życzenie, ale zabrania mu tego 8. poprawka Konstytucji. Można to zmienić tylko na drodze ogólnonarodowego referendum. Tak więc odrzucenie 8. poprawki to nie tylko możliwość wprowadzenia tzw. wyjątków, ale pozwolenie na zabijanie poczętych dzieci co najmniej do 12 tygodnia od poczęcia na życzenie matki.

Co mówią statystyki?
Oficjalne statystyki publikowane w liberalnych mediach twierdzą, że zwolennicy aborcji, zwłaszcza wśród młodych, mają zdecydowaną przewagę, co jest bardzo sugerujące. Kampania anty-life jest znakomicie dofinansowana. Feministki są aktywne i mają poparcie rządowe. Usiłują wmawiać, że aborcja jest prawem kobiet i jest konieczna. Tymczasem na wielki Marsz dla Życia (Rally for Life), który przeszedł przez centrum Dublina w sobotę 10 marca przyszło ok. 100 tys. ludzi. To dużo, tym bardziej jak na małą Irlandię, która ma zaledwie 4,7 mln mieszkańców. Polacy też przyszli na ten marsz! Krótko mówiąc – tę batalię można wygrać dla życia, trzeba tylko przebić propagandę anty-life i mocno się zaangażować. Robią to liczne irlandzkie ruchy pro-life. Protest prowadzą także lekarze, którzy nie chcą być zmuszani do zabijania poczętych dzieci.

fot. 1 Podczas Marszu Pro-life w Dublinie

Bardzo potrzebne jest poparcie Polaków!
W Irlandii obecnie mieszka i pracuje prawie 200 tys. Polaków. To najliczniejsza grupa imigrantów. Wielu z nich ma już irlandzkie obywatelstwo. Szacuje się, że prawo do głosowania w referendum ma ok. 50 tys. osób pochodzenia polskiego. To znacząca liczba! Ci, którzy mają irlandzki paszport, koniecznie powinni pójść na to referendum i zagłosować za życiem, czyli przeciwko zniesieniu 8. poprawki w irlandzkiej konstytucji.


Materiały informacyjne
Razem z naszymi irlandzkimi przyjaciółmi przygotowaliśmy dobrą ulotkę informacyjną na ten temat. Jest już wydrukowana i po polsku, i po angielsku. Postaramy się, aby trafiła do polskich duszpasterstw, tam gdzie są odprawiane Msze św. po polsku. Ulotkę w języku polskim można także pobrać z naszej strony i wydrukować ją samemu lub przesłać znajomym czy krewnym, którzy mieszkają w Irlandii, prosząc ich o poparcie dla ochrony poczętego życia.  TUTAJ


Zapraszamy na spotkania z nami
W Dublinie: w kościele św. Audoen’a, Duszpasterstwo Księży Chrystusowców (14 High Str. Dublin 8), Msze św. po polsku:
– sobota 7 kwietnia o godz. 11:00 lub 18:00
- niedziela 8 kwietnia o godz. 18:00
- poniedziałek 9 kwietnia o godz. 9:30 lub 11:00 lub 12:30 lub 19:00.
W Cork: w kościele św. Augustyna u oo. augustianów (Washington Str.)
- niedziela 8 kwietnia br. o godz. 10:00.
Będzie także możliwość zabrania ulotek, aby je przekazać dalej.

Spotkanie z wolontariuszami pro-life w Dublinie
 
Co trzeba zrobić, aby mieć prawo do głosowania?
Ci, którzy mają irlandzki paszport powinni się zarejestrować. Trzeba to zrobić nie później niż 13 dni przed referendum. Dokładną informację na ten temat przekazujemy w formie małej ulotki informacyjnej, którą także można pobrać z naszej strony TUTAJ .

Dlaczego udział Polaków jest tak ważny?
Dzięki temu zwiększamy szansę na kontynuację pełnej ochrony życia w Irlandii. Wiele dzieci przeżyje, wiele matek nie zostanie okaleczonych, wiele rodzin nie ulegnie rozpadowi. Statystyki mówią, że w Wielkiej Brytanii ok. 20% poczętych dzieci ginie na skutek aborcji, nie pozwólmy, aby to samo działo się w Irlandii.

Czy wynik irlandzkiego referendum jest ważny dla Polski?
Tak, ma olbrzymie znaczenie. Obecnie w Europie tylko Irlandia i Polska mają prawną ochronę życia dziecka poczętego. My chcemy zakazać aborcji eugenicznej i spotykamy się z agresją środowisk feministycznych i antyrządowych. Natomiast Irlandia jest jedynym krajem na świecie, który przyznał pełne prawa człowieka dziecku w okresie prenatalnym. Oni są na pierwszej linii ataku anty-life, ale my znajdujemy się zaraz za nimi. Jeżeli Irlandia nie obroni się, cały potężny atak zwróci się przeciwko Polsce. Pozostaniemy sami na placu boju!

Zaangażuj się!
Jeżeli mieszkasz w Irlandii i masz obywatelstwo, koniecznie się zarejestruj i poświęć swój czas, aby zagłosować za życiem.

Możesz też zostać wolontariuszem miejscowego ruchu pro-life i pomóc im bezpośrednio. Wiemy, że wielu Polaków ofiarnie pomaga. Skontaktuj się przez stronę: ProtectThe8th.ie


Co mogę zrobić, jeśli mieszkam w Polsce?
- Módl się za Irlandię! Poproś innych o modlitwę w tej intencji. Irlandczycy poszli z Różańcem na granice, idąc za naszym przykładem. W czasie Wielkiego Postu prowadzili krucjatę modlitwy w intencji obrony życia. Teraz będą się modlić na Górze św. Patryka nieustannie przez 40 dni i nocy przed referendum. Powinniśmy im duchowo towarzyszyć!

Pierwsze plakaty na ulicach Dublina

- Przekaż informację rodzinie i przyjaciołom, którzy mieszkają w Irlandii. Poproś ich osobiście, aby się zaangażowali i stanęli po stronie życia. Aby zrobili to i dla Irlandii, i dla Polski!
Prosimy też Przyjaciół, aby wspomogli nasz program poparcia ochrony życia w Irlandii.
Z góry bardzo dziękujemy!

Można to zrobić TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Pamiętajcie proszę o 1% na
Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia

KRS 0000249454

 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag