Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Coś konkretnego w obronie życia.

Drodzy Przyjaciele!

Dzisiaj 25 marca – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem! Co prawda liturgiczne święto, a tym samym także Dzień Świętości Życia z powodu Wielkiego Tygodnia są w tym roku przesunięte na 9 kwietnia, ale dzień 25 marca pozostaje w naszej świadomości jako bardzo szczególny.

Żenujące akcje anty-life
Z wielką przykrością obserwujemy akcje zwolenników aborcji. Feministki zazwyczaj robiły „zadymę” w okolicach 8 marca, teraz starają się sprofanować Narodowy Dzień Życia. Widać bardzo wyraźnie, że uczestników tzw. czarnych marszy w zupełnie nie obchodzą dzieci, tym bardziej chore i potrzebujące większej opieki. Nie interesuje ich także ochrona zdrowia kobiet, chociaż jest oczywiste, że aborcja to śmierć dziecka i okaleczenie jego matki. To są w większości ci sami ludzie, którzy podejmowali różne prowokacje antyrządowe, a ich celem jest obalenie prawicowego rządu. Czekali na okazję i pretekst do awantury i korzystają z okazji. Smutne.

Co należy robić?
Przede wszystkim nie wolno nam dać się sprowokować. Musimy zachować spokój i zdecydowanie pokazywać postawę za życiem. Znakomitą inicjatywą jest organizowanie czy przyłączanie się do „białych piątków, sobót czy marszy”. Gorąco to popieramy!

Pan Jezus uczył nas, że ze złem możemy wygrać stosując: modlitwę, post i jałmużnę.
Zaczyna się Wielki Tydzień i Wielkanoc. Czas męki i Zmartwychwstania! Módlmy się w intencji ochrony poczętych dzieci w łonach matek, zwłaszcza tych poważnie chorych. Wszystkich, których życie jest zagrożone. Polecajmy opiece Bożej inicjatywę ustawodawczą, która ma na celu wprowadzenie zakazu selekcji ludzi w wieku prenatalnym w Polsce. Módlmy się też usilnie o nawrócenie przeciwników życia. Za tych którzy są agresywni, wulgarni i wrzeszczą na ulicach, żądając prawa do zabijania. Ta modlitwa ma olbrzymie znaczenie w toczącej się batalii o życie!

Post w intencji obrony życia
Wielki Tydzień to także czas, gdy wielu z nas pości, zwłaszcza w Wielki Piątek. W tym roku zróbmy to w intencji ochrony życia. Każdy według własnych możliwości.

Konkretna pomoc dla ubogich matek
Zróbmy też coś bardzo konkretnego. Pomóżmy ubogim matkom, które rodząc dziecko nie mają prawie nic. Nasza pomoc jest bardzo potrzebna i budzi nadzieję. Jest też świadectwem, że nasze działania pro-life są rzeczowe. My nie żądamy bezdusznie zakazu aborcji, ale pochylamy się nad potrzebującą, ubogą, zestresowaną kobietą w stanie błogosławionym, która bardzo potrzebuje pomocy. Staramy się ochronić jej poczęte dziecko. Pomagamy im także materialnie poprzez pomoc rzeczową.

Punkt pomocy rzeczowej
Zbieramy wszystko, co jest potrzebne dla malutkich dzieci, przede wszystkim dla noworodków. Pomagamy matkom w trudnej sytuacji materialnej, przygotowując dla nich wyprawki dla nowo narodzonego dziecka. Wyprawka zawiera wszystko, co jest najpotrzebniejsze: środki czystości i do pielęgnacji, pieluszki, becik, kocyk, pościel, butelkę z ze smoczkiem. To wszystko, co musi być nowe, kupujemy na promocjach i w hurcie, aby zebranych środków wystarczyło dla większej liczby potrzebujących. Punkt pomocy - kliknij TUTAJ.


Ubranka najczęściej dokładamy używane
Dzieci szybko rosną i wiele ubrań pozostaje mało używanych, a te najmniejsze nawet zupełnie nieużywane, jeśli dziecko urodzi się większe. Kombinezony, koszulki, body, pajacyki, czapeczki, skarpetki itd. starannie segregujemy według rozmiarów. Następnie trafiają do zestawu wyprawki dla konkretnego dziecka. Najmniejsze ubranka, takie dla wcześniaków zanosimy do szpitala, gdzie się bardzo przydają.


Zawsze bardzo starannie sprawdzamy sytuację matki!
Jeżeli rzeczywiście jest w trudnej sytuacji, przekazujemy jej gotowy zestaw wyprawki. Tak samo robimy, jeżeli chodzi o odzież dla trochę starszych dzieci.

Nie robimy zdjęć!
Te matki proszą, aby Wam bardzo serdecznie podziękować. Niektórzy może oczekują od nas zdjęć tych mam z ubranymi przez nas dzidziusiami? Byłoby to bardzo sympatyczne, ale my świadomie tego nigdy nie robimy! Uważamy, że jest to rodzaj stygmatyzacji z powodu biedy i może narazić konkretną matkę i dziecko na wyszydzanie i upokarzanie. Tego nam robić nie wolno!

Fotelik do samochodu jest niezbędny
Aby odebrać dziecko ze szpitala, można poprosić o przysługę znajomych lub wziąć taksówkę, ale trzeba mieć własny fotelik dla dziecka. Przepisy jednoznacznie zakazują przewozu dzieci bez fotelika, nawet noworodka na rękach mamy, bo jest to zbyt niebezpieczne. Później taki fotelik może służyć także i w domu. Otrzymaliśmy już kilka fotelików i od razu je przekazaliśmy. Kolejne mamy martwią się brakiem fotelika.  


Bardzo potrzebne wózki
Wózki i inne akcesoria także dostajemy, ale raczej rzadko. Są bardzo potrzebne! Także od razu je przekazujemy. Ostatnio dostaliśmy nawet całkowicie nowy wózek, który ktoś wysłał w paczcie. Trafi pod Warszawę dla naszej podopiecznej, która już się bardzo cieszy. Teraz czeka na okazję, aby ktoś go zawiózł samochodem bez dodatkowych kosztów.

Cała wyprawka dla noworodka kosztuje 245 zl.

Liczymy na Pomoc Przyjaciół!

Ofiarowując 20,-; 50,-; 100,- czy nawet 245 zł na całą wyprawkę, pomagasz najuboższym matkom, które bardzo tego potrzebują. Budzisz też  w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.

Bardzo dziękujemy! Przyjaciele są niezawodni!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


Pamiętajcie proszę o 1%
KRS 0000249454


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag