Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

U katechistów w Quito i nowa Ikona dla Kazachstanu!

 
Drodzy Przyjaciele!
 
Matka Boża z Jasnej Góry u katechistów w Quito
Ikona Częstochowska, która w ramach pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” w obronie cywilizacji życia, odwiedza obecnie Ekwador, w dniu 17 lutego przybyła na doroczne spotkanie z katechistami archidiecezji Quito. Uczestniczyło w nim ok. 3500 katechistów oraz w ramach sprawozdania na żywo przez Facebook ok. 47000 osób nie tylko z Ekwadoru, ale także z innych krajów: Wenezueli, Peru, Hiszpanii, Portugalii i Włoch.
Zobacz także: http://www.odoceanudooceanu.pl/node/959

Prymas Ekwadoru przed Ikoną Częstochowską
W spotkaniu uczestniczył abp Quito Fausto Gabriel Travez OFM prymas Ekwadoru. W swoim wystąpieniu  poruszył tematykę przekazu wiary następnym pokoleniom młodych ludzi. W odniesieniu do wizyty Ikony Częstochowskiej powiedział: Cześć dla Naszej Pani nie jest sprawą prywatną, tego czy innego z nas. Gościmy dziś Dziewicę Maryję w Ikonie Częstochowskiej, którą tak bardzo wielbił papież św. Jan Paweł II i która była tak bardzo prześladowana i okaleczona przez wrogów. Z tego powodu cześć dla Dziewicy jest powszechna. Mówiąc to pokazał kartkę z wizerunkiem Ikony i modlitwą. Prymas przypomniał także, że rodzice są pierwszymi katechetami swoich dzieci w rodzinach, a dobry katecheta nigdy nie powinien pozostawiać pytań bez odpowiedzi. Jeżeli nie znasz odpowiedzi na pytanie postawione przez młodego człowieka, musisz dalej studiować.


Nuncjusz apostolski w Ekwadorze przed Ikoną
Mszy św. wieńczącej spotkanie katechistów przewodniczył nuncjusz apostolski w Ekwadorze abp Andres Carrascosa Coso, który modlił się także przed obliczem peregrynującej Matki Bożej Częstochowskiej.  
 
W nowym Mama Mobilu przez Quito
Przez Quito Ikona wędruje już w nowym Mama Mobilu, który został zbudowany dzięki pomocy Przyjaciół. Jest on łatwo mocowany na kolejnych pickupach, które są tam bardzo popularnymi i praktycznymi samochodami. Quito jest położone na wschodnich zboczach wulkanu Pichincha na wys. 2850 m n.p.m. Jest więc drugą najwyżej położoną stolicą na świecie i jedyną nieustannie zagrożoną przez stałą aktywność wulkaniczną. Na całym świecie żadna ze stolic nie leży tak blisko równika  (40 km). Pełna nazwa stolicy Ekwadoru brzmi San Francisco de Quito, czyli miasto św. Franciszka na zboczu wulkanu. Dzisiaj używa się tylko drugiego członu tej nazwy, a św. Franciszek poszedł w zapomnienie.
 
Przygotowuje się już diecezja Guayaquil
Do wizyty Matki Bożej przygotowuje się już diecezja Guayaquil, leżąca na nizinie w pobliżu Oceanu Spokojnego. Tamte tereny najbardziej ucierpiały podczas trzęsienia ziemi w 2016 roku. Wizyta w Guayaquil ma się rozpocząć w maju. Swoją pomoc zadeklarował bp Iván Minda, sufragan diecezji Guayaquil. Na wędrującą ikonę czeka także ekwadorskie sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, które zostało założone w podziękowaniu za uratowane życie papieża Jana Pawła II po zamachu na Placu św. Piotra.
 
Plany – Siostrzana Ikona dla Kazachstanu
Drodzy Przyjaciele! Czy pamiętacie, jak wspólnie kupowaliśmy złoto na siostrzaną kopię Ikony Częstochowskiej, która docelowo jest przeznaczona dla Kazachstanu. Bardzo dziękuję! Złoto to symbol wieczności i niezniszczalności, niczym nie da się go zastąpić. Ta praca wymagała czasu i wielkiej cierpliwości. Siostrzana kopia jest już gotowa. Jest trochę mniejsza, ma tylko 1 m wysokości, ale będzie łatwiejsza do przewożenia i samochodami, i samolotem. Niestety żadne zdjęcie nie oddaje głębi i rzeczywistego kolorytu i blasku tej ikony.

 
Nowa skrzynia i feretron
Dla tej siostrzanej Ikony potrzebujemy nowe oprzyrządowanie. Konieczna jest aluminiowa, lekka, ale mocna skrzynia do jej transportu oraz konstrukcja feretronu z oświetleniem. Wszystko robimy po kosztach. Mamy znakomitych, zaangażowanych fachowców, ale za materiał musimy zapłacić. Koszt wynosi 4670 zł.
 
Srebrny Jubileusz HLI w Polsce
27 października mija 25 lat działalności Human Life International (HLI) w Polsce. Czas szybko mija! Z tej okazji zaplanowaliśmy uroczystą Mszę św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 11:00 w sobotę 27 października br. Zjadą się związani z HLI przedstawiciele ruchów pro-life  z całej Europy i Wschodu. Swoją obecność potwierdził ks. Shenan Boquet prezydent HLI z USA. Podczas tej Eucharystii zostanie też poświęcona siostrzana kopia Ikony Częstochowskiej, przeznaczona dla Kazachstanu. Już dzisiaj zapraszamy – proszę sobie wpisać tę datę do terminarza! Oczywiście tuż przed uroczystością ponownie roześlemy przypominające zaproszenie.
 
Bardzo liczymy na pomoc Przyjaciół!
Ikona jest gotowa, teraz trzeba szybko zamówić skrzynię i feretron.  
Ofiarowując 30,- 50,- 100,- 250,- czy nawet więcej, ile kto może, na pewno złożymy się razem na skrzynię i feretron z oświetleniem, aby nowa kopia Ikony Częstochowskiej bezpiecznie wędrowała na Wschód przez Białoruś, Ukrainę, do Kazachstanu.

Serdecznie dziękujemy!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag