Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Higieniczny św. Mikołaj – "Pakiet dla maluszka"

mikolaj2017Drodzy Przyjaciele!
Mamy w Polsce tradycję przygotowywania upominków na Św. Mikołaja i pod choinkę na Boże Narodzenie. Zawsze staramy się nie zapominać także o  najuboższych, którzy są wśród nas.  To piękna tradycja sprawiająca wiele radości.

Przed i przez 3 miesiące po porodzie
My, Przyjaciele Ludzkiego Życia, w pierwszej kolejności pomagamy matkom w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Cieszymy się, że zasiłek 500+ bardzo pomógł wielu ubogim rodzinom i poziom ubóstwa w Polsce uległ znacznej poprawie. Wiemy jednak, że w najtrudniejszej sytuacji są obecnie bezrobotne i bardzo ubogie kobiety w zaawansowanej ciąży i zaraz po porodzie. Zanim załatwi się dla nich wszystkie należne zasiłki i otrzymają jakiekolwiek pieniądze, mijają co najmniej trzy miesiące, a one nie mają od kogo pożyczyć.

Wyprawki dla noworodków
Od dawna już przygotowujemy wyprawki dla noworodków tych ubogich matek. One nie mają dosłownie nic, rodzina im nie pomaga i bardzo się boją, że zabiorą im dziecko, gdy szpital przekaże do pomocy społecznej informacje, że nawet nie mają elementarnych rzeczy dla swojego maluszka. Dziecko ma określone potrzeby, które muszą zostać zapewnione. Dzięki Waszej pomocy w październiku zakupiliśmy i skompletowaliśmy 12 wyprawek, po 245 zł każda.

Upominek na św. Mikołaja
Teraz chcemy przekazać tym ubogim mamom upominek dla ich maluszków na św. Mikołaja. Ich dzieci nie dostaną nic, bo nie mają nikogo, kto by chciał i mógł to zrobić. A Św. Mikołaj pomaga przede wszystkim najbardziej potrzebującym – z naszą pomocą oczywiście.

Higieniczny św. Mikołaj
W tym roku proponujemy, aby był to „Pakiet higieniczny dla maluszka od św. Mikołaja”. Środki higieniczne szybko się zużywają i te, które przekazujemy w wyprawce, kończą się za szybko. Pieluszek też ciągle brakuje. Proszek do prania dla niemowląt jest drogi, a przecież nieustannie trzeba prać rzeczy maleństwa.

Co zawiera pakiet?
W pakiecie znajduje się: sudokrem, oliwka, żel do kąpieli, mydełko, chusteczki higieniczne 2 x po 3 zestawy, puder, krem ochronny bambino, krem ochronny przed wiatrem i zimnem, żel do mycia ciała na dobranoc, proszek do prania dla niemowląt 2 paczki., pieluszki jednorazowe 4 paczki.
Łącznie koszt pakietu wynosi: 190 zł

 
Zbieramy też ciuszki dla niemowląt
Segregujemy je, dołączamy do wyprawek i przekazujemy tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Są  przyjmowane z ulgą i zachwytem. Poszukiwane są także: wózki, nosidełka, butelki i inne akcesoria.

Matki dziękują!
Każda z tych obdarowanych matek prosi, aby Wam podziękować. Nie publikujemy jednak zdjęć ani tych ubogich matek, ani ich dzieci. Nie chcemy ich stygmatyzować i upokarzać w ich otoczeniu. Uważamy, ze tego nam robić nie wolno i od lat trzymamy się tej zasady.

Buciki, skarpetki, czapeczki, sweterki…
Dziękujemy też za nadsyłanie drobiazgów robionych specjalnie dla tych ubogich dzieci na drutach czy szydełku. Są bardzo potrzebne, bo idzie zima, a mieszkania ubogich matek często są niedogrzane. Zawierają one także olbrzymi ładunek pozytywnych emocji, bo są robione specjalnie z myślą o takim dziecku, które nie dostanie ich od własnej kochającej babci czy cioci.


Św. Mikołaj od Przyjaciół!
Ofiarowując 20,-; 50,-; 100,- czy nawet 190 zł na cały „Pakiet higieniczny dla maluszka od św. Mikołaja”, pomagasz najuboższym matkom, które bardzo tego potrzebują. Budzisz też  w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.
To jest nasz wkład w Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku obchodzimy po raz pierwszy.
Bardzo dziękujemy!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ
 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag