Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Human Life International – troska o obronę życia na całym świecie.

HLI troskaOZycieDrodzy Przyjaciele!
Human Life International (HLI) jest międzynarodową organizacją pro-life, której głównym celem jest promowanie cywilizacji życia, przede wszystkim przez podejmowanie systemowych działań edukacji społecznej przy zachowaniu fundamentu moralnego zgodnego z nauką Kościoła katolickiego w odniesieniu do ochrony życia i rodziny.

Ojciec międzynarodowego ruchu pro-life
Jak z pewnością wiecie, naszym założycielem był o. Paul Marx, amerykański benedyktyn, z wykształcenia socjolog z doświadczeniem akademickim. Zdawał sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie pojawiające się powszechnie zjawisko społecznego przyzwolenia na aborcję, a co za tym idzie dążenie do jej legalizacji. Bezspornie jest on ojcem światowego ruchu pro-life. Pociągnął za sobą do aktywności w obronie życia wiele znanych osób w wymiarze międzynarodowym.

O. Paul Marx cenił Polskę i Polaków. Odwiedzał nas kilkukrotnie. To on nam powierzył misję niesienia cywilizacji życia na Wschód. Dzisiaj mija 44 lata od rozpoczęcia jego działalności w USA. W Polsce tej jesieni obchodzimy 24 rocznicę powstania biura HLI w Gdańsku. Tak więc już za rok będziemy świętować ćwierćwiecze naszej pracy.

Szeroki front działań pro-life
HLI jest obecna w ponad 100 krajach świata na wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy :) ). Podejmujemy wzajemną pomoc w szkoleniu liderów, budowaniu organizacji, uczymy, prowadzimy kampanie społeczne i medialne. Wspieramy Marsze dla Życia. Prowadzimy specjalny program dla alumnów seminariów duchownych „Seminarians for Life”. Angażujemy się w przygotowywanie i promocję pozytywnych programów przygotowania do życia w rodzinie. Nauczamy naturalnych metod rozpoznawania płodności. Chronimy tradycyjne małżeństwo i rodzinę. Podejmujemy też działalność charytatywną – pomagamy najuboższym matkom. Wspomagamy programy promujące ochronę poczętego życia w ubogich krajach. Wspieramy się nawzajem w wymiarze międzynarodowym.

Polska jest liderem
My Polacy mamy spory wkład w krzewienie cywilizacji życia w wielu, nieraz odległych krajach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak to jest ważne. Przeszkoliliśmy setki tysięcy liderów i współpracujemy z centrami rodziny, które oni prowadzą. Nie raz słyszałam: - Wy Polacy w dziedzinie obrony życia jesteście dla nas wzorem. Musicie dać sobie radę, bo bez waszej pracy i przykładu Polski  i nam nie uda się niczego zmienić. Bez was stracilibyśmy nadzieję!

Misja w Islandii
W sierpniu przedstawiciel HLI, nasz wielki przyjaciel, Joseph Meneay (wiceprezydent HLI ds. Misji) został wysłany z misją pro-life do Islandii. To ważne, gdyż ten mały kraj ma olbrzymi wskaźnik aborcji. Szokujące są doniesienia, że Islandia w 100% wyeliminowała zespół Downa. Nikt nie podejmuje leczenia tych dzieci, ale się je eliminuje. Przecież te dzieci wcale nie są chore, jedynie posiadają wadę w budowie 21 chromosomu. Ruch pro-life jest tam słaby i wymaga wspomagania. HLI ma duże doświadczenie w podejmowaniu podobnych akcji. Czy od nas nie przydałyby się tam zestawy modeli „Małego Jasia”? Musimy o tym pomyśleć! Ostatnio wybory wygrała partia prawicowa, więc powstaje nadzieja na zmiany.

Nie dla selekcji eugenicznej
Wiele osób, które podpisują się pod polskim projektem obywatelskim przeciwko aborcji eugenicznej jest dla Islandczyków znakomitym przykładem, że jednak można coś zmienić. I znowu Polska staje się głosem, że nie wolno selekcjonować i zabijać dzieci, dlatego że są niepełnosprawne.

Działanie HLI w Polsce
Human Life International w Polsce nosi nazwę Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, który z pomocą Przyjaciół podejmuje wiele inicjatyw lokalnych:
  • Przygotowujemy profesjonalne materiały i pomoce do edukacji pro-life, które można zakupić w naszym sklepiku internetowym lub bezpłatnie pobrać z naszej strony TUTAJ
  • Wypracowaliśmy własną pozytywną metodykę edukacji pro-life. Zobacz TUTAJ
  • Prowadzimy własną stronę internetową www.hli.org.pl w trzech językach: po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Informacje na tych stronach nie są bezpośrednio tłumaczone, ale opracowane niezależnie.
  • Mamy swoją stronę „Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia” na Facebooku, na Twitterze i w innych mediach społecznościowych. Zobacz TUTAJ 
  • Prowadzimy spotkania, wykłady, organizujemy szkolenia i konferencje. Zobacz TUTAJ
  • Staramy się istnieć w mediach: piszemy artykuły, udzielamy wywiadów, organizujemy konferencje prasowe, przygotowujemy filmy i spoty informacyjne na najbardziej bieżące tematy, a ostatnio rozbudowujemy też nasze własne studio nagrań.
  • Pomagamy najuboższym mamom, przygotowując wyprawki dla noworodków oraz zbieramy i rozdajemy ubranka, buciki, akcesoria i sprzęt dla malutkich dzieci. Więcej informacji TUTAJ
  • Wysyłamy zestawy modeli Małego Jasia „Jak powstałem” do polskich szkół za symboliczną opłatą. Wyposażamy też w te zestawy modeli zaprzyjaźnione organizacje pro-life z różnych krajów (Białoruś, Rosja, Gruzja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Węgry, Czechy, Słowacja).
  • Prowadzimy pielgrzymkę Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia „Od Oceanu do Oceanu”. Ikona przejechała już 185 tys. km, a obecnie wędruje przez Ekwador. Modliły się przed Nią miliony ludzi i wiele dzieci zostało uratowanych. W USA w czasie tej pielgrzymki zamknięto ok. 100 centrów aborcyjnych  Pracujemy już nad dalszą trasą w kolejnych krajach Ameryki Południowej. Zobacz naszą stronę internetową www.odoceanudooceanu.pl. Jest ona prowadzona po polsku, angielsku i hiszpańsku. Obecnie trwają prace nad tłumaczeniem na język portugalski, z uwagi na planowaną wizytę w Brazylii.
  • Opracowujemy i upowszechniamy materiały z pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” – informacje bieżące, komunikaty medialne, wydanie albumowe, wystawę fotograficzną i filmy w różnych językach.
Obecnie gorąco popieramy zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim o powstrzymanie tzw. aborcji eugenicznej. Mamy czas do połowy listopada. Formularze do zbierania podpisów można pobrać TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia spotu „Nie dla selekcji chorych dzieci”.  TUTAJ

Jak widać zakres naszej działalności jest szeroki. Wielu tych programów nie moglibyśmy podjąć bez pomocy Przyjaciół. Bardzo serdecznie Wam dziękujemy!

Jeśli ktoś chciałby wspomóc nasze działania, może to zrobić TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

Z uwagi na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny pomyślcie, czy nie byłby to znakomity upominek w intencji naszych bliskich, którzy już odeszli.
 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag