Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ta iskra idzie z Polski!

IskraZPolski 01Drodzy Przyjaciele!
Faktem dokonanym stała się 100. rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Możemy sobie tylko nadal zadawać pytanie czy już się wypełniło to wszystko, o czym powiedziała Maryja trzem portugalskim pastuszkom? Mamy przecież świadomość, że żyjemy w niezwykle skonfliktowanym świecie, w którym trwa potężny atak cywilizacji śmierci.

Wielka modlitwa na Różańcu
Modliliśmy się na naszych granicach o pokój i o zwycięstwo cywilizacji życia i miłości, stanowiącej fundament chrześcijaństwa. Nie tylko za naszą ojczyznę, ale także za cały świat. To było wielkie przeżycie dla nas i naszych dzieci. A jednocześnie wspaniale łączyło się z nieustanną adoracją Matki Bożej Częstochowskiej, która jedzie przez świat „Od Oceanu do Oceanu”.Cały świat patrzy teraz na nas!
Dostajemy teraz e-maile dosłownie z całego świata. Nasi przyjaciele, którzy angażują się w różnorodnych ruchach obrony życia są zachwyceni Polską i gratulują nam. Często proszą o wyjaśnienia, dlaczego właśnie tak się modliliśmy i za kogo. Są wzruszeni, że modlimy się o pokój na całym świecie, a wiec także za nich. I co najważniejsze modlą się z nami! I razem chcą bronić cywilizację życia.

Biorą z nas przykład
Modlono się w Iraku, na Antarktydzie, w Ameryce, Australii i Nowej Zelandii i wielu, wielu innych miejscach. Włosi, zafascynowani modlitwą Polaków na granicach, wezwali wszystkich do otoczenia łańcuchem modlitwy „włoskiego buta”. Zrobili to w dniu i w godzinie najważniejszego objawienia w Fatimie. Nie o wszystkich miejscach informowały media. Nawet organizatorzy o tym nie wiedzieli.


Z Ekwadorem połączył nas Różaniec
Dla nas niezwykle ważny jest teraz Ekwador, gdyż kolejne parafie odwiedza tam wędrująca Ikona Matki Bożej Częstochowskiej. To znakomita okazja, aby im opowiedzieć historię Ikony i coś więcej o Polsce, która jest dla nich bardzo, bardzo odległa. Wielu z nich marzy, aby odwiedzić nasz kraj, chociaż jest mało prawdopodobne, aby było ich stać na tak daleką podróż. Polska to dla nich ojczyzna św. Jana Pawła II, którego bardzo kochają. To kraj św. siostry Faustyny Kowalskiej, przez którą Pan Jezus nauczył również ich odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Witają także Królową Polski w Ikonie Częstochowskiej, która właśnie teraz odwiedza ich parafie.

Narzucane programy gender
Episkopat Ekwadoru nawet odwołał swoje spotkanie, aby w tym samym czasie mogła się odbyć w każdej parafii powszechna Modlitwa Różańcowa w intencji ochrony rodziny i dzieci przed atakiem ideologii genderowej. Czy wiecie, jak się nazywa prezydent Ekwadoru? Nazywa się Lenin Moreno i reprezentuje skrajnie lewicową partię. Ubodzy Ekwadorczycy go jednak wybrali licząc na poprawę swojego bytu. Dzisiaj nie ma żadnych zmian na lepsze, ale prezydent lansuje wprowadzenie pełnej gamy genderowych programów równości płci rozumianej, jako zjawisko społeczne. Biskupi uznali to za największe zagrożenie dla narodu i ogłosili powszechną modlitwę w tym samym dniu, kiedy Polska modliła się na granicach czyli 7 października.

Dokładnie o tej samej godzinie
W Ekwadorze jest 7 godzin różnicy czasu w stosunku do Polski. Ludzie wstawali więc przed świtem, który tam jest zawsze o godz. 6:00, aby zdążyć do kościoła i zacząć odmawiać Różaniec w swojej parafii dokładnie w tym samym czasie czyli o 7 rano (14:00 polskiego czasu).

Trwa modlitwa przed Ikoną
Oczywiście trwa Modlitwa Różańcowa przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Wszędzie tłumnie przychodzą ludzie. Ikonę noszą w procesjach o świcie przed pracą i wieczorami, gdy już jest ciemno i trzeba zapalać pochodnie i świece. Wszyscy dostają też na pamiątkę karty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, które zabierają do swoich domów. 13 października wczesnym rankiem Ikona wędrowała z parafii Matki Bożej Bolesnej w miejscowości Julio Moreno do parafii Chrystusa Światłości Świata. Na różaniec zdążyli.


Po górach, dolinach i polnych drogach
Ostatnio duża grupa wiernych postanowiła odprowadzić Ikonę do kolejnej parafii. Za oszklonym „Mama Mobilem” jechały samochody osobowe, wiele motocykli i dwie ciężarówki wiozące wielu ludzi „na pace”. U nas już tak jeździć nie wolno, tam jest to zupełnie normalne. Tylko część drogi była utwardzona. Podnosiły się więc kłęby kurzu, tak że nic nie było widać, ale ludzi to absolutnie nie zrażało.

Plany peregrynacji na najbliższe lata
Już wiadomo, że Ikona pozostanie w Ekwadorze do końca 2018 roku, odwiedzając kolejne parafie zarówno w wysokich Andach, jak i na wilgotnych nizinach. W grudniu 2018 r. pojedzie do Panamy na Światowe Spotkanie Młodzieży. Jej bazą będzie kaplica św. Jana Pawła II, a następnie znajdzie się w jednym z kościołów stacyjnych, prawdopodobnie dla młodzieży europejskiej. Następnie odwiedzi Belize i może któryś z sąsiednich krajów Ameryki Środkowej oraz wróci do Panamy, aby zatrzymać się we wszystkich parafiach tego małego kraju. Chcielibyśmy, aby w ramach pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” przepłynęła też statkiem przez Kanał Panamski, łączący Pacyfik z Atlantykiem.  Zobaczymy, czy da się to zrobić. Dalej w kolejce jest Kolumbia, a to duży kraj. Na wizycie Matki Bożej Częstochowskiej bardzo też zależy liderom z Wenezueli, niestety obecnie nie jest tam bezpiecznie. Liczymy jednak, że sytuacja się ustabilizuje i będzie to możliwe. Obecnie rozpoczęliśmy starania o przyjęcie Ikony w Brazylii, a to olbrzymi kraj, piąty co do wielkości na świecie o powierzchni 8 i pól miliona km kwadratowych. Pomagają nam Księża Chrystusowcy, którzy tam przede wszystkim pracują dla wspólnot polskich. Uzgodnienia trzeba zrobić już teraz, gdyż miejscowi biskupi muszą mieć czas, aby wpisać peregrynację do programu duszpasterskiego za trzy lata.


Pierwsza międzynarodowa konferencja on-line
Przy okazji zapraszamy na pierwszą w historii międzynarodową konferencję na temat kontroli populacji on-line w języku angielskim. Jest organizowana przez amerykański Instytut Badań Demograficznych, który od lat współpracuje z Human Life International. Tym razem nie trzeba jechać aż do USA, ale można uczestniczyć siedząc we własnym domu. Odbędzie się ona w dniach 17 – 19 października 2017 r. w godzinach 17:00 – 20:00 czasu londyńskiego. Rejestracja jest bezpłatna: Można to zrobić TUTAJ.

Bardzo dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, którzy wspomagają nasze programy i modlitwą, i materialnie. To My Polacy mamy obowiązek zanieść wizerunek Królowej Polski do wszystkich narodów na całym świecie. Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe.

Ofiarowując 20,- 50, - 100,- 200, - zł czy nawet więcej, po prostu ile kto może, pomagasz nam budować cywilizację życia i miłości na całym świecie. Razem uratujemy niejedno zagrożone życie!
Można to zrobić TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag