Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Są takie matki, które nie mają nic dla swojego noworodka!

saMatkiKtoreNieMajaNicDrodzy Przyjaciele!

Nasza pomoc jest bardzo potrzebna
Jak już tłumaczyłam – uboga, samotna matka, która nie ma pomocy rodziny i nie znalazła schronienia w którymś z domów samotnej matki, jest praktycznie pozbawiona środków do życia. Nikt jej nie zatrudni w zaawansowanej ciąży. Wszelkie zasiłki (500+, macierzyński itd.) otrzyma najszybciej po upływie dwóch miesięcy po porodzie, jeżeli ktoś pomoże jej złożyć wszystkie wnioski we właściwych urzędach. Te pieniądze pozwolą jej przetrwać najtrudniejszy okres, ale przed i w czasie porodu ich nie ma i nie ma nawet od kogo pożyczać.


Największym problemem jest wyprawka
Idąc do szpitala na porodówkę każda matka powinna mieć przygotowaną wyprawkę. Te ubogie matki panicznie się boją, że jeżeli tego wszystkiego nie będą miały, zabiorą im dziecko pod zarzutem, że nie są w stanie zabezpieczyć mu podstawowych warunków. W tym momencie konieczna jest nasza pomoc.

Środki czystości i pieluchy najbardziej potrzebne
Proszek do prania, oliwka, sudokrem, zasypka, mydło, pieluchy itd. To obecnie rzeczy najbardziej poszukiwane i potrzebne. Przy zakupie hurtowym jest znacznie taniej, więc otwieramy skarbonkę, a potem będziemy te konieczne rzeczy kompletować.

Co zawiera wyprawka?
W skład wyprawki wchodzą: rożek do zawinięcia dziecka, kocyk, poszewka na poduszkę i kocyk, ręcznik, 5 pieluch flanelowych, 15 pieluch tetrowych, 2 paczki pampersów do szpitala, witaminy dla matki, butelka, smoczek, chusteczki nawilżające, oliwka, krem przeciwko odparzeniom, 2 szt. mydła, szampon i 1 opakowanie proszku do prania. Te rzeczy muszą być nowe! Koszt jednej wyprawki wynosi 245 zł.

Z miłością i darem nadziei
To ważna i bardzo potrzebna pomoc w wymiarze praktycznym, bo każde dziecko trzeba w coś ubrać, zabezpieczyć, zawinąć i przewinąć. Ale jest także ważna, gdyż budzi nadzieję matki, że nie jest sama, że jakoś sobie poradzi. Ta nadzieja daje także szansę dziecku, które bywa zagrożone aborcją lub porzuceniem.

Ubranka dla maluszków
Przysyłajcie też różne rzeczy dla maluszków. Przede wszystkim zbieramy ciuszki dla niemowląt. Dzieci szybko rosną i te rzeczy najczęściej pozostają w dobrym stanie. Uzbierane pieniądze wydajemy na wyprawkę i środki czystości, a ubranka zbieramy i czyściutkie, wyprasowane do wyprawki dołączamy. Rzeczy należy przekazywać na adres naszego biura: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, Jaśkowa Dolina 47/2, 80-286 Gdańsk.


Wózek dla malucha
Przekazaliśmy już trzy piękne wózki. Jaka była radość! Te ubogie matki, gdy idą do sklepu lub do lekarza, dziecko często niosą w chuście. Na wózek ich po prostu nie stać. Jak dziecko w waszej rodzinie wyrośnie, możecie wózek przyprowadzić, przywieźć lub przysłać do naszego biura. Dostanie go kolejna potrzebująca mama. Dotyczy to także nosidełek, fotelików i innych akcesoriów, tak bardzo przydatnych w wychowywaniu dzieci.

Pomagamy rodzinom poszkodowanym w nawałnicach
W tym roku mamy dodatkowy problem, który spowodowały skutki nawałnicy na Kaszubach i Kociewiu i innych regionach Polski. Wiele rodzin ma poważnie uszkodzone domy i straciło źródła utrzymania, które zapewniały im lasy. To w dużej mierze nasz teren i czujemy się w obowiązku pomagać. A dzieci nie czekają i przychodzą na świat!

Prośba z Białorusi
Nasi Przyjaciele z Białorusi, którzy ratują przed aborcją wiele dzieci, mają je potem przez kilka kolejnych lat pod swoją opieką. Byli zachwyceni ubrankami dla niemowląt, które dostali od Was za naszym pośrednictwem.

Najbardziej potrzebne są buciki dla dzieci w wieku do 6 lat.
Oczywiście buciki muszą być całe, w dobrym stanie. Uboga matka uszyje dla dziecka spodenki z resztek starego ubrania, ale butów nie jest w stanie sama zrobić. A w naszych domach często nie wiadomo, co z takimi używanymi bucikami robić i trafiają na śmietnik, chociaż jeszcze mogłyby jakiemuś dziecko służyć, aby jesienią czy zimą nie chodziło boso lub w dziurawych tenisówkach.

Bardzo dziękujemy!
Tym wszystkim Przyjaciołom, którzy przekazali nam fundusze i rzeczy po swoich dzieciach czy wnukach – serdeczne Bóg zapłać! Trzeba widzieć radość tych matek, które otrzymują duży worek z wyprawką albo mogą wybierać ciuszki dla swojego dziecka. Ich nie stać na to, aby kupić je w sklepie, bo ubranka i akcesoria dla dzieci są bardzo drogie.

Idzie zima – potrzebne czapeczki i sweterki
Ubiegłej zimy robiliśmy piękne skarpetki. Wiele Pań się zaangażowało. Okazało się, że potrafią zrobić na drutach prawdziwe cuda. Te skarpetki są bardzo przydatne, bo dzieci często mieszkają w niedogrzanych mieszkaniach. A może niektóre z Pań wzięłyby się za zrobienie maleńkich sweterków, becików, czapeczek z nausznikami, kołderek, które teraz są takie modne, bo robione ręcznie. Te rzeczy mają olbrzymi ładunek pozytywnych emocji, bo są podarunkiem z miłości, wymagającym wysiłku, czasu i pracy. To jak upominek od kochającej babci, a te ubogie, samotne matki bardzo tego potrzebują. I potrafią być wdzięczne.


Liczymy na Pomoc Przyjaciół!
Ofiarowując 20,-; 50,-; 100,- czy aż 245 zł na całą wyprawkę, pomagasz najuboższym matkom, które bardzo tego potrzebują. Budzisz też  w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko.

Bardzo dziękujemy! Przyjaciele są niezawodni!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ
 

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag